Connect
To Top

50 finał SUPER BOWL 2016: informacje

Superbowl uchodzi za najważniejsze wydarzenie sportowe w roku w Stanach Zjednoczonych. Jest to finałowy mecz o mistrzostwo zawodowej ligi NFL- National Football League. Nieformalnie walka o tytuł najlepszej drużyny futbolu amerykańskiego uznawana jest za święto narodowe. Wydarzenie odbędzie się 7 lutego na Levi’s Stadium w Santa Clara w Kalifornii, jak zawsze w niedzielę. W związku z tym Ameryka dosłownie oszalała, niemal każdy żyje SP2016, a internet bombardowany jest informacjami na ten temat. Zaledwie 75 tysięcy osób będzie miało okazję doświadczyć wydarzenia na żywo. Oglądalność w samej Ameryce wyniesie 100 milionów ludzi, natomiast na świecie kibiców wydarzenia ma być aż około miliarda.
Tradycją są występy najbardziej znanych i cenionych gwiazd ze świata muzyki. W tym roku w przerwie meczu wystąpi Beyonce, Coldplay oraz Bruno Mars. Relację z meczu będzie można oglądać… przy użyciu Snapchata! Platforma zapowiedziała, że dzięki streamingowi Live Story przeprowadzi bezpośrednią relację z finału ligi NFL. Akcję sponsorują Pepsi, Budweiser oraz Amazon, których reklamy będziemy mogli obejrzeć podczas transmisji. Dla Snapchata jest to swego rodzaju osiągnięcie, gdyż w roku 2015 nie udało się znaleźć sponsora akcji streamingowej, w tym roku natomiast w wyniku zmiany taktyki, polegającej na szukaniu kilku źródeł finansowania, zamiast jednego, będzie to możliwe.
Kolejną nowością będzie spot LG Electronics- marka po raz pierwszy w historii pokaże reklamę podczas transmisji meczu. Nie będzie to byle jaka reklama- producentami i reżyserami są Ridley i Jake Scott, a gwiazdą klipu został Liam Neeson. Spot ma reklamować przyszłość telewizorów- LG Signature OLED.

Zapraszamy do oglądania:

 

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

More in SPORT