Connect
To Top

Brand24 pozyskał nowego inwestora – oddał 5% swoich udziałów firmie Inovo

Brand24, firma zajmująca się monitorowaniem Internetu, oddał 5% swoich udziałów firmie Inovo. Zwiększyło to jego wycenę do 28 milionów złotych.

Inovo to fundusz, który inwestuje w innowacyjne startupy obecne na polskim rynku. Na chwilę obecną w jego portfolio są takie młode firmy, jak Sotrender, MYLED czy Sugester.pl. Teraz dołączył do nich Brand24, czyli startup zajmujący się monitorowaniem Internetu. W ramach zawartej umowy Inovo przejmuje 5% udziałów Brand24 za 1,4 mln złotych.

„Dla Brand24 nowa inwestycja oznacza, że nie będziemy się rozwijać krokowo tak jak do tej pory, ale skokowo” – zaznaczył Michał Sadowski, współzałożyciel i szef Brand24. – „My w tej chwili nie bylibyśmy w stanie wydać w ciągu roku więcej niż milion. Spółka jest przyzwyczajona do autofinansowania. Nie ma struktur zdolnych do skonsumowania takich pieniędzy. Za te środki zwiększymy rozwój i stworzymy te struktury, które będą podwaliną dużej rundy planowanej na 2016 – 2017 rok” – zapowiada Sadowski.

Inwestycja Inovo ma pomóc ekspansji Brand24 na rynkach zagranicznych, ponieważ to właśnie tam rozwija się on najszybciej i jest najbardziej rozpoznawalny.

 

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

More in BIZNES