Connect
To Top

Energetycznie, rodzinnie i sportowo – moc atrakcji podczas poznańskiego triathlonu.

W ostatni weekend lipca, za sprawą największych w Polsce zawodów triathlonowych, Poznań stanie się stolicą pozytywnej energii. Bezpłatne zajęcia sportowe „pod chmurką”, koncert Ray’a Wilsona – byłego wokalisty Genesis, strefa zabaw dla dzieci i pierwszy raz w historii strefa finiszera dostępna dla wszystkich chętnych – to tylko niektóre z atrakcji, jakie kibicom oferuje Enea – sponsor zawodów. Startujemy już w piątek.

Zawody zainauguruje wieczorny koncert Raya Wilsona zakończony pokazem sztucznych ogni (piątek 20.30, wstęp wolny). Ale już w ciągu dnia nad poznańską Maltą będzie się dużo działo. Od godziny 12 do 14, dzięki uprzejmości Term Maltańskich, odbędzie się trening zawodników PRO.

– Kibice i entuzjaści triathlonu, którzy chcą obejrzeć przygotowania najlepszych są mile widziani na Termachwyjaśnia Wojciech Kruczyński, prezes Endu Sport i dyrektor Enea Challenge Poznań. O godzinie 14 startuje Enea Challenge Kids Triathlon, czyli zawody dla dzieciaków, o 18 Enea Challenge Family Run – bieg wokół Malty. Na wszystkie wydarzenia serdecznie zapraszamywyjaśnia Kruczyński.

Moc atrakcji w strefie kibica

Przez dwa dni triathlonowej rywalizacji (25-26 lipca) w strefie ENERGIA+ Aktywne życie na kibiców będą czekały liczne bezpłatne atrakcje, m.in. zajęcia zumby, jogi, fitness, czy zajęcia taekwondo przeprowadzane przez Natalię Rybarczyk (Akademicką Mistrzynię Świata). Całe rodziny będą mogły aktywnie spędzić czas w „strefie finiszera dla każdego”, a najmłodsi korzystać z dmuchanych placów zabaw i trampolin, wziąć udział w zajęciach kreatywnych i pokazach baniek mydlanych.

W niedzielę przez cały dzień na terenie Enea Challenge Poznań będzie funkcjonował popularny w Poznaniu Targ Śniadaniowy.

Energetyczny rekord

W strefie kibica ENERGIA+ Aktywne życie, ufundowanej przez sponsora tytularnego Eneę, pojawi się specjalny licznik, który będzie wskazywał stan wytworzonej energii przez triathlonistów oraz kibiców bawiących się w strefie. Każdy z uczestników będzie mógł dołożyć swoją cegiełkę do rekordu. A szanse na pobicie go są ogromne. Triathlonista w czasie zawodów wytwarza energię, która wystarczyłaby do ładowania smartfona przez rok czasu. Jej połączenie z aktywnością zgromadzonych kibiców, rodzin sportowców i gości bawiących się nad Maltą sprawia, że rekord energii jest w zasięgu.

– Chcemy pokazać wszystkim, jak wielkie pokłady pozytywnej energii drzemią w triathlonie. Mam nadzieję, że w ten sposób zachęcimy kolejne osoby do aktywnego spędzania wolnego czasu. To będzie wyjątkowy sportowy i pełen atrakcji weekend zarówno dla Poznaniaków, jak i gości z całej Polski i ze świata. Zadbamy o to, by każdy znalazł coś dla siebie i spędził ten czas nad poznańską Maltą. Zapraszam do odwiedzenia Enea Challenge Poznań i wspólnego kibicowania – mówi Grzegorz Kinelski, wiceprezes ds. handlowych Enei.

Wielki plebiscyt

ENERGIA+ Aktywne życie to idea bliska wszystkim triathlonistom. Pod takim hasłem odbywa się plebiscyt Enea Grand Tri na najpopularniejszego polskiego triathlonistę. Zwycięzcę poznamy jesienią. Dla najpopularnijszych triathlonistów przewidziano atrakcyjne nagody.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

More in KULTURA