Connect
To Top

OVH zapowiada chęć przejęcia VMware vCloud Air Business.

 

vCloud Air, kluczowi klienci i zespół wsparcia technicznego z doświadczeniem na rynku korporacyjnym posłużą jako fundament ekspansji OVH w Stanach Zjednoczonych.

 

 

vCloud Air to chmurowe rozwiązanie VMware działające w oparciu o Software-driven Data Center. Zostało ono zaprojektowane z myślą o potrzebach przedsiębiorstw, którym zapewnia bezpieczne środowisko chmury hybrydowej. Niedawno wprowadzone usługi dwukierunkowej migracji bez przestojów oraz hybrydowa architektura DMZ pozwoliły klientom zwiększyć tempo migracji do chmury przy zachowaniu kontroli, bezpieczeństwa i zgodności z przepisami. Z platformy vCloud Air skorzystało już wielu klientów będących liderami w swoich branżach, którzy zdecydowali się na wdrożenie środowiska chmury hybrydowej.

Firma VMware zmieniła swoją strategię biznesową i obecnie planuje skupić się na dostarczaniu oprogramowania i usług związanych z chmurą hybrydową oraz współpracą między środowiskami chmurowymi. W związku z tym VMware przekaże OVH amerykańskie i europejskie centra danych vCloud Air, środowiska klientów oraz zespoły obsługi klienta. Po sfinalizowaniu transakcji OVH będzie świadczyć usługi pod marką vCloud Air Powered by OVH. Firma nadal będzie używać technologii chmury hybrydowej VMware i ściśle współpracować z VMware w zakresie strategii rynkowej i wsparcia klienta w trzech sprawdzonych zastosowaniach vCloud Air: rozbudowie centrum danych, konsolidacji centrum danych oraz przywracaniu centrów danych po awarii.

„Z przyjemnością ogłaszamy kolejny krok w ewolucji vCloud Air. Nasza wieloletnia współpraca z OVH zawsze układała się pomyślnie, a transakcję tę traktujemy jako rozszerzenie partnerstwa oraz pozytywne wydarzenie dla naszych klientów i partnerów biznesowych. Klienci skorzystają na globalnym zasięgu OVH i zindywidualizowanej pomocy technicznej, a jednocześnie będą mogli nadal używać naszej innowacyjnej technologii SDDC, do której przywykli” – powiedział Pat Gelsinger, dyrektor generalny w VMware. „Zamierzamy nadal dostarczać architekturę Cross-Cloud, która rozszerza naszą strategię chmury hybrydowej, umożliwiając klientom uruchamianie, zarządzanie, zabezpieczanie i łączenie aplikacji między chmurami i urządzeniami we wspólnym środowisku operacyjnym”.

OVH to jeden z największych dostawców usług chmurowych na świecie – firma ma ponad milion klientów, a w jej centrach danych działa już 260 000 serwerów. OVH od dawna jest partnerem VMware vCloud Air Network i obsługuje ponad 200 000 maszyn wirtualnych dla tysięcy klientów, którzy używają VMware vSphere Private Cloud. VMware przyznało OVH tytuł „Service Provider of the Year” w latach 2011-2014 oraz 2016. Obie firmy współpracowały, aby w 2016 r. wprowadzić na rynek usługi Software-defined Data Center. Klienci vCloud Air zyskają większą elastyczność, mając do wyboru globalne centra danych OVH położone na czterech kontynentach oraz większą wydajność i mobilność procesów dzięki tysiącom mil światłowodów oraz 32 punktom PoP na całym świecie.

„Dzięki strategicznym relacjom z VMware, które obejmują wspólne prace badawczo-rozwojowe oraz dostarczanie rozwiązań światowej klasy, OVH jest liderem rynku chmury prywatnej w Europie” – powiedział Octave Klaba, prezes i przewodniczący rady nadzorczej OVH. „Po sfinalizowaniu transakcji będziemy mogli oferować unikatowe korzyści przy dużych wdrożeniach korporacyjnych, w tym bogate możliwości migracji i zaawansowane funkcje hybrydowe dla wirtualnych centrów danych. Skorzystają na tym wszyscy nasi klienci na całym świecie”. Jeśli chodzi o ustawę Patriot Act, mechanizmy izolacji, które oddzielają amerykański oddział OVH od reszty świata, pozostaną niezmienione. Ustawa Patriot Act będzie dotyczyć tylko aktywności vCloud Air związanej z OVH US.

Firma OVH niedawno zapowiedziała rozpoczęcie działalności w Stanach Zjednoczonych, otwierając dwa nowe obiekty i włączając do globalnej sieci wysoce wydajne i ekologiczne centra danych wykorzystujące chłodzenie cieczą. W zarządzie nowej spółki pod kierunkiem prezesa i dyrektora generalnego Russella P. Reedera zasiadają specjaliści z branży hostingu chmurowego.

„Globalny zasięgi i innowacje technologiczne OVH w połączeniu z technologią Software-defined Data Center firmy VMware zapewnią klientom konkurencyjną ekonomikę chmury” – powiedział Reeder. „Obie firmy zapewnią obecnym klientom vCloud Air bezproblemową migrację, doskonałą pomoc techniczną, lepszy dostęp do globalnej sieci oraz nowoczesnych i ekologicznych centrów danych”.

O OVH

Firma, założona w 1999 roku we Francji przez polską rodzinę Klaba, jest dostawcą usług Infrastructure as a Service (IaaS), infrastruktur dedykowanych OVH.com, So you Start i Kimsufi oraz elastycznych i bezpiecznych usług Cloud. Obecnie działa w 16 krajach na 3 kontynentach i obsługuje 1 000 000 klientów w oparciu o własne centra danych, sieć światłowodów na całym świecie, stałe R&D i wsparcie 24h. Polski oddział firmy OVH.pl został założony we Wrocławiu w 2004 roku i zajmuje się wdrażaniem innowacyjnych technologii sieci i infrastruktur chmurowych, tym samym realizuje z sukcesem misję firmy OVH – „Innovation is Freedom”.

O VMware

VMware, światowy lider w dziedzinie infrastruktury chmury obliczeniowej i mobilności w biznesie, ułatwia klientom cyfrową transformację poprzez wprowadzanie do biznesu i IT rozwiązań definiowanych programowo. Jest to możliwe dzięki stworzonej przez VMware architekturze Cross-Cloud™ oraz technologiom z obszarów mobilności, bezpieczeństwa i centrów danych. W 2016 r. VMware zanotowała przychód 7,09 mld USD, obsługując 500 tys. klientów oraz współpracując z 75 tys. partnerów na całym świecie. Więcej informacji na stronie www.vmware.com/pl.

 

Kontakt:

Robert Paszkiewicz
Dyrektor Sprzedaży i Marketingu OVH Sp. z o.o.
e-mail: robert.paszkiewicz@corp.ovh.com
tel.: +48 71 750 02 28
gsm: +48 784 954 463

 

Michael Thacker
VMware Global PR
e-mail: mthacker@VMware.com
tel.: 650 427 4454

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

More in TECHNOLOGIA