PRACA I KARIERACechy i umiejętności pożądane u pracownika produkcyjnego

Cechy i umiejętności pożądane u pracownika produkcyjnego

-

Wielu pracodawców dokłada wszelkich starań, by swoją kadrę zapełnić wartościowymi pracownikami. W tym celu często opracowują listę cech i umiejętności, które definiują „idealnego” kandydata. Wiedza i doświadczenie, sprawność manualna, a może zdolność pracy w zespole – co decyduje o tym, że aplikujący na dane stanowisko otrzyma propozycję zatrudnienia? Jaki zestaw cech powinna posiadać osoba chętna do pracy na produkcji i jak je podkreślać?

tłumaczenia biuro tłumaczeń 123tlumacz.pl

Cechy i umiejętności pożądane u pracownika produkcyjnego

Podstawa to wiedza i doświadczenie

Oferty skierowane do pracowników produkcyjnych przyciągają setki kandydatów posiadających najróżniejsze zestawy kompetencji twardych i miękkich. Rekruterzy przeglądają każdego dnia dziesiątki aplikacji, wśród których muszą znaleźć te, które najlepiej odpowiadają zapotrzebowaniu pracodawcy.

To, co ma dla firm produkcyjnych ogromną wartość, to posiadane przez kandydata kwalifikacje do pracy na danym stanowisku oraz wcześniejsze doświadczenie w zakresie obsługi maszyn i ich konserwacji, manualne zdolności techniczne czy znajomość samego procesu produkcyjnego. Szczególnie pożądane są umiejętności specjalistyczne, takie jak obsługa elektronarzędzi czy urządzeń pomiarowych. Często cenione są również posiadane uprawnienia – np. do prowadzenia wózków widłowych czy prawo jazdy. Warto, żeby kandydat posiadał też podstawową znajomość zasad BHP oraz ochrony środowiska.  

W związku z charakterem branży produkcyjnej od kandydatów oczekuje się także gotowości do pracy fizycznej, często też w systemie zmianowym – świetnie jest, jeśli osoba aplikująca na stanowisko produkcyjne może pochwalić się wcześniejszymi doświadczeniami również w tym zakresie.

Nie tylko twarde kwalifikacje  

Gdy przyjrzymy się dokładnie ofertom pracy na produkcji, dostrzeżemy, że kompetencje bezpośrednio związane ze stanowiskami produkcyjnymi nie są jedynymi, które pożądane są u kandydatów. Przykładem prowadzonej rekrutacji, w której cenione są także umiejętności miękkie, jest ta prowadzona przez fabrykę opon Bridgestone Poznań oferującą pracę w Poznaniu. W ogłoszeniu tego zakładu widoczne jest to, że stawia on na to, by pracownicy posiadali zestaw cech umożliwiających dobre odnalezienie się w organizacji. Od kandydata na operatora maszyn do produkcji opon oczekuje się więc m.in. zorientowania na jakość, spostrzegawczości i zdolności do analizy informacji, ale także wysokiej motywacji, kultury osobistej oraz – co szczególnie ważne – umiejętności dobrej współpracy w zespole. 

Pokazuje to, że procesy rekrutacyjne w zakładach produkcyjnych uległy niejako transformacji i że firmy produkcyjne stawiają bardzo na to, by osoby rozpoczynające pracę były wartościowym dodatkiem do brygad – szczegółowych informacji na temat procesów produkcyjnych pracownicy nauczą się przecież w trakcie samej pracy.  

Wyróżnij się swoim CV

Kandydaci do pracy na produkcji często nie przywiązują większej uwagi do tego, w jaki sposób napisane jest ich CV, zakładając mylnie, że dokumenty przesyłane w toku procesu rekrutacyjnego są jedynie zbędną formalnością. Jest to błąd z kilku powodów, jednak najważniejszym z nich jest fakt, że wysłanie niedopracowanego CV utrudnia rekruterom ocenę tego, czy dana aplikacja pasuje do obranego w toku rekrutacji klucza kandydata „idealnego”. Aby zwiększyć swoje szanse na powodzenie rekrutacyjne należy więc zadbać o to, by jak najbardziej podkreślić swoje cechy i kompetencje, które przedstawią nas w dobrym świetle i pokażą, że spełniamy większość wymagań. 

Warto pamiętać o tym, że dla pracodawców liczą się nie tylko kwalifikacje związane bezpośrednio z pracą na produkcji. Dlatego niezwykle ważne jest to, by nawet w prostym CV podkreślić swoje umiejętności miękkie. Większość rekruterów uważa bowiem, że mają one kluczowy wpływ na wykonywanie codziennych obowiązków służbowych. 

- Reklama -Osteopatia Kraków

POLECAMY

lekarz medycyna technologia

Polski rynek ochrony zdrowia na fali wzrostu – EY prognozuje roczny wzrost o 11%...

0
Z analizy firmy EY wynika, że polski rynek świadczenia usług z zakresu opieki zdrowotnej będzie do 2028 roku rósł w tempie - 11 proc. rocznie. Rozwój stymuluje rosnące finansowanie publiczne i prywatne, które jest...
Exit mobile version