WALUTYKRYPTOWALUTYBitcoin spada poniżej 60 tysięcy dolarów, ale październik może przynieść odbicie –...

Bitcoin spada poniżej 60 tysięcy dolarów, ale październik może przynieść odbicie – co dalej z rynkiem?

Bitcoin spadł poniżej sześćdziesięciu tysięcy dolarów, nie udało się utrzymać wcześniejszego wzrostu.

Sierpień zakończył się dla bitcoina spadkiem o 8,6 proc., co czyni go drugim najgorszym miesiącem tego roku. Nie jest to jednak zaskakujące, ponieważ historycznie sierpień jest miesiącem, w którym cena bitcoina radzi sobie najgorzej.

Patrząc na końcówkę roku, październik i listopad były zazwyczaj miesiącami o najlepszych wynikach.

Również w tym roku może to mieć znaczenie, ponieważ obniżki stóp procentowych ze strony FED, które zazwyczaj wspierają wzrost cen aktywów, zgodnie z przewidywaniami, mają nastąpić właśnie w tych miesiącach.

Teraz uwaga skupia się na piątkowych danych o zatrudnieniu (z wyłączeniem rolnictwa). Szczegóły poniżej.

PRZEGLĄD TYGODNIA

Najważniejszym wydarzeniem makroekonomicznym tego tygodnia będą piątkowe dane o zatrudnieniu (z wyłączeniem rolnictwa).

Jeśli wynik będzie niższy od prognoz, może to skłonić Rezerwę Federalną do bardziej agresywnych obniżek stóp procentowych w nadchodzących miesiącach.

NAJCIEKAWSZE INFORMACJE

Nasdaq składa wniosek do SEC o wprowadzenie do obrotu opcji na indeks bitcoina

Nasdaq ogłosił w zeszłym tygodniu, że złożył wniosek do Amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) o wprowadzenie do obrotu opcji na Nasdaq Bitcoin Index (XBTX).

Opcje te zostaną wprowadzone we współpracy z firmą CF Benchmarks, która będzie zarządzać indeksem będącym podstawą XBTX.

Inwestorzy będą mogli kupować lub sprzedawać wartość indeksu bitcoina w ustalonym terminie wygaśnięcia, co otworzy nowe możliwości spekulacji oraz zabezpieczania ryzyka zarówno dla inwestorów indywidualnych, jak i profesjonalistów.

Wprowadzenie opcji na indeks bitcoina na Nasdaq ma zapewnić inwestorom większe bezpieczeństwo, przejrzystość regulacyjną i profesjonalizm – podano w ogłoszeniu.

Indywidualny kopacz bitcoina zarobił dwieście tysięcy dolarów po wydobyciu bloku

Indywidualny kopacz bitcoina pokonał ogromne przeciwności i zdołał wydobyć blok w blockchainie bitcoina, zarabiając przy tym 3,275 bitcoina, co przy obecnych cenach rynkowych stanowi równowartość około dwustu tysięcy dolarów.

Kopanie polega na wykorzystaniu potężnych komputerów do rozwiązywania skomplikowanych problemów matematycznych w celu weryfikacji transakcji i dodawania nowych bloków do łańcucha bloków bitcoin.

W zamian za swoją pracę nad dodaniem kolejnego bloku do łańcucha, kopacze otrzymują nowo wygenerowane bitcoiny, tzw. nagrodę za blok, oraz opłaty transakcyjne użytkowników.

Wydobycie bloku przez pojedynczych kopaczy w sieci Bitcoin jest rzadkością. Spośród około 859 tysięcy bloków wygenerowanych od początku istnienia bitcoina, tylko 291 zostało wydobytych przez indywidualnych kopaczy, co stanowi mniej niż 0,035 proc. Zazwyczaj, bloki w sieci bitcoin są wydobywane przez duże pule i farmy kopaczy, które dysponują ogromną mocą obliczeniową.

Ostatni przypadek, w którym pojedynczy kopacz wydobył blok i otrzymał pełną nagrodę, odnotowano w zeszłym miesiącu, 24 lipca. Wtedy kopacz otrzymał 3,19 bitcoina, w tamtym czasie było warte około dwustu dziesięciu tysięcy dolarów.

Liczba „wielorybów” bitcoina osiągnęła 17-miesięczne maksimum

Pomimo spadku ceny bitcoina, liczba adresów posiadających co najmniej sto bitcoinów, tzw. „wielorybów bitcoina”, osiągnęła najwyższy poziom od 17 miesięcy.

Dane z platformy analitycznej on-chain Santiment pokazują, że w zeszłym miesiącu liczba portfeli posiadających co najmniej sto bitcoinów wzrosła o 283, co zwiększyło łączną liczbę do 16 120 adresów.

Dodatkowo, jak zauważyła firma CryptoQuant, liczba bitcoinów dostępnych na giełdach osiągnęła nowe minimum w tym roku i wynosi obecnie dwa miliony sześćset dwadzieścia tysięcy bitcoinów.

Spadek rezerw bitcoina na giełdach może sugerować zmniejszoną presję sprzedażową w przyszłości, co potencjalnie sprzyjałoby rynkowi byka, jeśli popyt nadal będzie wzrastał.

Simon Peters, analityk kryptowalut eToro

- Reklama -Osteopatia Kraków

POLECAMY

lekarz medycyna technologia

Polski rynek ochrony zdrowia na fali wzrostu – EY prognozuje roczny wzrost o 11%...

0
Z analizy firmy EY wynika, że polski rynek świadczenia usług z zakresu opieki zdrowotnej będzie do 2028 roku rósł w tempie - 11 proc. rocznie. Rozwój stymuluje rosnące finansowanie publiczne i prywatne, które jest...
Exit mobile version