FIRMYLeonardo i Intermarine: podpisanie umowy strategicznego sojuszu w sektorze morskim

Leonardo i Intermarine: podpisanie umowy strategicznego sojuszu w sektorze morskim

  • Umowa ma wzmocnić pozycję obu firm w sektorze marynarki wojennejna poziomie krajowym i międzynarodowym
  • Celem współpracy jest rozwój badań i tworzenie nowych technologii w przemyśle morskim
  • Umowa będzie koncentrować się na programach nowej generacji i odnowieniu flot poszukiwaczy min, szybkich łodzi patrolowych oraz statków hydrograficznych

Firmy Leonardo i Intermarine podpisały strategiczną umowę prowadzenia wspólnych badań i rozwoju technologii. Porozumienie koncentruje się na tworzeniu produktów nowej generacji oraz współpracy handlowej w sektorze morskim. Wspólne działania wzmocnią integrację programów oraz doprowadzą do odnowienia flot poszukiwaczy min, szybkich łodzi patrolowych i statków hydrograficznych.

Ponadto umowa między Leonardo i Inermarine, które współpracują od  dziesięciu lat, ma wzmocnić pozycję obu firm w sektorze marynarki wojennej – na poziomie krajowym i międzynarodowym.

Ośrodek badawczy oraz zakłady produkcyjne obu firm przeprowadzą inwestycje w robotyce, technologiach bezzałogowych oraz inżynierii morskiej, produkcji jednostek wielozadaniowych – przybrzeżnych i morskich, do zwalczania min oraz skutecznej kontroli morskiej.

Intermarine

Intermarine to włoska stocznia, która projektuje i produkuje okręty wojenne i statki cywilne, a także morskie systemy i komponenty. Wydział badawczo-rozwojowy analizuje najlepsze rozwiązania techniczne i korzysta ze wsparcia najbardziej renomowanych firm włoskich i międzynarodowych na potrzeby przyszłych programów produkcyjnych. Wysoka jakość systemu zarządzania jest kontrolowana na wszystkich fazach projektowania, konstrukcji oraz produkcji statków i okrętów.

- Reklama -

POLECAMY

Chiny: od „cudownego wzrostu” do nowej rzeczywistości

0
Chiny potrzebują nowych źródeł wzrostu – sektor nieruchomości: od bohatera do zera, spowolnienie inwestycji zagranicznych (w grę wchodzą zarówno krótkoterminowe czynniki taktyczne, jak i długoterminowe czynniki strukturalne) Popyt zagraniczny: rola Chin jako krytycznego...
Exit mobile version