FIRMYSelena ESG stawia na kompleksową transformację energetyczną firm. Nowe produkty i usługi...

Selena ESG stawia na kompleksową transformację energetyczną firm. Nowe produkty i usługi w ofercie

Selena ESG znacznie rozszerza ofertę w zakresie transformacji energetycznej przedsiębiorstw m.in. wprowadzając do oferty produktowej magazyny energii oraz ładowarki samochodowe. Selena ESG należy do Grupy Selena – globalnego holdingu spółek zajmujących się produkcją i dystrybucją chemii budowlanej, opartego na polskim kapitale.

Każdy kto obserwuje zmiany we współczesnej gospodarce, a także śledzi nowe rozwiązania legislacyjne na poziomie krajowym i UE, doskonale wie, że transformacja energetyczna przyspiesza. Trend jest wyraźny i „zielone rozwiązania” będą zyskiwać na znaczeniu w najbliższych latach. Dodatkowo mocno wierzymy w samą ideę ESG i zamierzamy pomagać przedsiębiorstwom w procesie ich transformacji energetycznej. Dlatego wzmacniamy kadrowo naszą spółkę Selena ESG, a także znacznie rozszerzamy jej ofertę – podkreśla Krzysztof Domarecki, główny akcjonariusz Grupy Selena.

Selena ESG powstała w 2021 r. Początkowo firma łączyła dotychczasowe doświadczenia związane z wykorzystaniem profesjonalnych rozwiązań dla chemii budowlanej (m.in. wykorzystywanej w konstrukcjach dachowych) z rozwiązaniami OZE, w szczególności instalacjami fotowoltaicznymi (PV).

Obecnie nastąpiło rozszerzenie portfolio produktowego firmy o: niestandardowe rozwiązania dla PV (lekkie konstrukcje na dachy o obniżonej nośności, panele elastyczne), magazyny energii, ładowarki samochodowe, construction management oraz systemy do kompleksowego zarządzania energią elektryczną w organizacji. Dodatkowo zespół Selena ESG został istotnie wzmocniony w obszarze handlowym, technicznym i serwisowym.

– Do tematu transformacji energetycznej podchodzimy kompleksowo, dlatego tak ważne dla nas jest posiadanie jak najszerszej oferty produktowej wspierającej ten proces. Co szczególnie ważne, oferta jest tak skonstruowana, aby transformacja energetyczna przynosiła przedsiębiorstwom jak najwięcej korzyści: przede wszystkim obniżała koszty energii i redukowała ślad węglowy. Pomagają w tym m.in. magazyny energii, które pozwalają na zmagazynowanie wyprodukowanej energii w ciągu dnia i korzystanie z niej w czasie gdy instalacja fotowoltaiczna już nie produkuje. Stosowanie magazynów energii pozwala na dłuższe wykorzystanie własnej energii wyprodukowanej ze źródeł odnawialnych – mówi Wojciech Tyburski, Prezes Zarządu Selena ESG.

- Reklama -Osteopatia Kraków

POLECAMY

lekarz medycyna technologia

Polski rynek ochrony zdrowia na fali wzrostu – EY prognozuje roczny wzrost o 11%...

0
Z analizy firmy EY wynika, że polski rynek świadczenia usług z zakresu opieki zdrowotnej będzie do 2028 roku rósł w tempie - 11 proc. rocznie. Rozwój stymuluje rosnące finansowanie publiczne i prywatne, które jest...
Exit mobile version