INWESTYCJECrowdinvesting zyskuje na popularności

Crowdinvesting zyskuje na popularności

Jeszcze kilka lat temu pojęcie crowdinvestingu budziło w społeczeństwie zdziwienie pomieszane z ciekawością. Dziś ta inicjatywa polegająca na lokowaniu kapitału poprzez nabywanie udziałów w danym projekcie jest jedną z atrakcyjniejszych form nowoczesnego inwestowania. Jej entuzjastami są zwłaszcza osoby związane z branżą deweloperską, które doskonale wiedzą, jak wiele szans i możliwości daje inwestycja w nieruchomości.

Samodzielne wejście na rynek inwestycji deweloperskich wymaga posiadania sporego wkładu finansowego, gruntów w atrakcyjnej lokalizacji oraz szerokiej sieci kontaktów, która pomoże w sprawnej realizacji projektu. Do tego nie wolno zapominać o konieczności przygotowania konspektu całej działalności, kwestiach ewentualnego kredytowania,
a także zapoznaniu się z szeregiem prawnych aspektów budowy. Mnogość spraw organizacyjnych łatwo demotywuje i sprawia, że ludzie porzucają pomysły rozpoczynania przygody z branżą nieruchomości, choć niesie ona w sobie spore możliwości zarobkowe. Tu z pomocą przychodzą wspomniane już wcześniej nowoczesne metody inwestowania, jak np. model inwestowania społecznościowego, który realizowany jest w ramach działalności Śniadecki Investment Group.

Prezes spółki, Sylwester Śniadecki, podkreśla, że głównym atutem powierzenia swojego kapitału na poczet wspólnych inwestycji deweloperskich jest nie tylko stały i bezpieczny zysk na poziomie 8-9% w skali roku. – Przede wszystkim udział w tego rodzaju rozwiązaniach to gwarancja otrzymania know-how, bez którego ciężko jest przebić się w działalności deweloperskiej. Nie ma też wymogu posiadania dużego wkładu finansowego, ponieważ w zależności od warunków realizacji inwestycji, wystarcza kapitał już od 100 000 zł, przy czym ta kwota na rozkręcenie własnej działalności w obecnie panujących warunkach nie byłaby wystarczająca. Ponadto szereg formalności i spraw organizacyjnych przy rozpoczęciu działalności wymaga odpowiednich zasobów ludzkich, które wieloletni deweloper już posiada. Na naszym przykładzie wiem, jak istotne jest to w perspektywie sprawnej obsługi inwestycji, dlatego systematycznie zwiększamy liczbę pracowników – mówi Sylwester Śniadecki.

Dużym plusem wejścia w projekt deweloperski oparty na zasadzie crowdinvestingu jest także to, że osoba inwestująca swój kapitał nie musi zamykać się na inne działania biznesowe. Działalność ta oparta jest na zasadzie bezobsługowej współpracy, co pozwala na realizowanie się także na innych polach. Dzięki wieloletniej wiedzy dewelopera oraz znajomości wszelkich meandrów branży budowlanej, osoba powierzająca swoje zasoby finansowe może wyłącznie czuwać nad przebiegiem inwestycji, bez konieczności uczestniczenia w realizacji jakiegokolwiek etapu budowy.

Crowdinvesting w branżę budowlaną posiada jeszcze jeden niezaprzeczalny atut. Mimo niesprzyjającej sytuacji rynkowej wywołanej tegoroczną pandemią, nieruchomości pozostały jednym z najstabilniejszych segmentów gospodarczych. Sylwester Śniadecki zauważa kilka faktów, które miały fundamentalny wpływ na dobry wynik branży nieruchomości. – Z perspektywy ekonomicznej inwestycje deweloperskie utrzymały przewidywane, wysokie stopy zwrotu, co zauważa również raport NBP za II kwartał 2020 roku. Dodatkowo spadły ceny kredytów hipotecznych, dzięki czemu społeczeństwo chętniej sięgnęło po tę formę finansowania zakupu mieszkania – WIBOR3 odnotowuje najniższy wskaźnik na poziomie 0,22%. Z punktu widzenia dewelopera istotny jest także wzrost cen lokali mieszkalnych, co ma wpływ na zwiększenie się i jego dochodów – mówi właściciel Śniadecki Investment Group.

Nie bez znaczenia są również społeczne uwarunkowania wspierające dobrą sytuację sprzedażową w branży nieruchomości. Nadal polskie społeczeństwo zmaga się ze zbyt małą ilością przestrzeni mieszkalnej dla Polek i Polaków, według różnych szacunków około 4-4,5% gospodarstw domowych współdzieliło mieszkania z innymi członkami rodziny. Wzrasta potrzeba posiadania własnego „M”, a dzięki stopniowemu podnoszeniu wynagrodzeń coraz to nowe osoby będą rozglądały się za jego zakupem. To jednoznaczny sygnał dla deweloperów: będzie dla kogo budować.

Alternatywne sposoby inwestowania takie jak crowdinvesting w branżę nieruchomości są znacznie bardziej odporne na zawirowania rynkowe ze względu na silną relację
i współpracę inwestorską, a także przejrzyste formy zwiększania kapitału. Jako, że
o sukces zdecydowanie łatwiej działając zespołowo warto przemyśleć, czy powierzenie posiadanych zasobów finansowych doświadczonemu w branży inwestorowi nie jest rozwiązaniem lepszym aniżeli utrzymywanie ich na nierentownej lokacie bankowej. Działalność Śniadecki Investment Group udowadnia, że model inwestowania społecznościowego przynosi oczekiwane zyski i nie należy się go obawiać, lecz uwierzyć nowoczesnym oraz bezpiecznym pomysłom na pomnażanie środków.

- Reklama -Osteopatia Kraków

POLECAMY

lekarz medycyna technologia

Polski rynek ochrony zdrowia na fali wzrostu – EY prognozuje roczny wzrost o 11%...

0
Z analizy firmy EY wynika, że polski rynek świadczenia usług z zakresu opieki zdrowotnej będzie do 2028 roku rósł w tempie - 11 proc. rocznie. Rozwój stymuluje rosnące finansowanie publiczne i prywatne, które jest...
Exit mobile version