FIRMYPierwsza kobieta na czele Deloitte w Polsce. Joanna Świerzyńska obejmuje stanowisko partnerki...

Pierwsza kobieta na czele Deloitte w Polsce. Joanna Świerzyńska obejmuje stanowisko partnerki zarządzającej

Joanna Świerzyńska to nowa partnerka zarządzająca Deloitte w Polsce, krajach bałtyckich i Ukrainie. W tej roli zastąpi Tomasza Konika, który awansował w strukturach firmy i został prezesem Deloitte w Europie Środkowej – regionu obejmującego biznesowo 19 krajów. Zmiany w strukturze firmy wejdą w życie 1 czerwca 2024 r.

Joanna Świerzyńska jest pierwszą kobietą w historii firmy w Polsce, która pokieruje Deloitte na lokalnym rynku, a także w krajach bałtyckich i Ukrainie. Do tej pory zasiadała w zarządzie firmy i sprawowała funkcję partnerki odpowiedzialnej za rozwój agendy talentowej.

Joanna specjalizuje się w tematyce oddelegowań pracowniczych, prawa pracy, podatku dochodowego od osób fizycznych oraz ubezpieczeń społecznych. Jest absolwentką Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego.

Joanna Świerzyńska jest doświadczoną mentorką i coachem. Od wielu lat angażuje się w działania na rzecz wspierania kobiet w biznesie, promowania różnorodności oraz wyrównywania szans w miejscu pracy. Chce budować i promować kulturę organizacyjną firmy, w której centrum jest człowiek. Jednym z jej priorytetów jest to, aby Deloitte stał się pracodawcą pierwszego wyboru dla najlepszych talentów na rynku.

Stawia również nacisk na dalszą efektywną integrację biznesową z Deloitte Ukraina, którą firma rozpoczęła od stycznia tego roku, a także rozbudowę lokalnego portfolio klientów.

Polak na czele Deloitte w Europie Środkowej

Po raz pierwszy w historii firmy stanowisko szefa Deloitte Central Europe obejmie Polak – Tomasz Konik. Region, którym pokieruje, to ponad 13 tys. pracowników z 19 państw.

Przez ostatnie cztery lata Tomasz był partnerem zarządzającym Deloitte w Polsce oraz krajach bałtyckich. Z jego inicjatywy powstała Fundacja Deloitte Polska, której działania skupione są wokół trzech filarów: klimatu, edukacji i dobroczynności. Fundacja zaangażowała się w pomoc humanitarną w pierwszych miesiącach po wybuchu wojny w Ukrainie. Do dzisiaj wspiera zarówno uchodźców w Polsce, jak i Ukraińców, którzy pozostali w kraju.

Tomasz Konik jest absolwentem Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach oraz międzynarodowego programu MBA St. Gallen w Szwajcarii.

Z firmą związany jest od ponad 20 lat, a swoją pracę zawodową rozpoczynał w dziale Doradztwa Podatkowego, gdzie m.in. stworzył biuro firmy w Katowicach, a także kierował multidycyplinarnymi zespołami doradców ds. energii i zasobów naturalnych, czy doradztwa na rzecz chińskich inwestorów. Jako wiceprezes zarządu firmy przez kilka lat był odpowiedzialny za rozwój kluczowych klientów oraz programów branżowych.

Swoje dotychczasowe doświadczenie wykorzysta do wzmocnienia regionalnego potencjału firmy, która w ostatnich latach intensywnie rozwija swoje portfolio usług, między innymi wzmacniając doradztwo technologiczne.

- Reklama -

POLECAMY

Chiny: od „cudownego wzrostu” do nowej rzeczywistości

0
Chiny potrzebują nowych źródeł wzrostu – sektor nieruchomości: od bohatera do zera, spowolnienie inwestycji zagranicznych (w grę wchodzą zarówno krótkoterminowe czynniki taktyczne, jak i długoterminowe czynniki strukturalne) Popyt zagraniczny: rola Chin jako krytycznego...
Exit mobile version