FIRMYRedDeer.Games planuje pozyskać finansowanie w wysokości 5 mln USD

RedDeer.Games planuje pozyskać finansowanie w wysokości 5 mln USD

RedDeer.Games, czołowy wydawca i deweloper gier indie na Nintendo Switch oraz spółka z portfela inwestycyjnego notowanej na giełdzie Grupy PMPG Polskie Media (GPW: PGM), planuje pozyskać od inwestorów do 5 mln USD na finansowanie swojego największego projektu „Zły – The Evil One” oraz na dalszy rozwój sprawdzonego modelu biznesowego firmy. Finansowanie będzie polegało zarówno na podniesieniu kapitału zakładowego, jak i finansowaniu dłużnym. Dodatkowo, w związku z dynamicznym rozwojem spółki i prowadzeniem blisko 40 rekrutacji, rozszerzony został zarząd spółki. Do tej pory był on jednoosobowy – funkcję prezesa sprawuje współzałożyciel studia – Michał M. Lisiecki.

RedDeer.Games to bardzo szybko rozwijająca się spółka, która stawia przed sobą ambitne cele. Jesteśmy bardzo zadowoleni z funkcjonowania naszego modelu biznesowego oraz wypracowanych do tej pory kamieni milowych. Prace w studiu koncentrują się zarówno na realizacji przyjętej strategii równorzędnie z realizacją jednego z naszych najbardziej zaawansowanych projektów „Zły – The Evil One”. Między innymi na rozwój tego przedsięwzięcia chcemy przeznaczyć część środków, które pozyskamy w najbliższym czasie – mówi Bartłomiej Kossakowski, członek zarządu RedDeer.Games.

W minionym roku RedDeer.Games wydało 71 nowych gier, z czego 50 było dostępnych na platformie Nintendo Switch. Ten wynik pozwolił studiu znaleźć się w gronie TOP 5 globalnych liderów tworzących, portujących i wydających gry na tej platformie. RDG wydaje gry również na: Xbox, PlayStation, Steam i Steam iOS. Przychody spółki w 2023 roku wzrosły z kolei o blisko 80% w porównaniu z 2022 rokiem. Do końca obecnego roku RedDeer.Games planuje wydać ok. 50 nowych tytułów, z czego 30 to będą produkcje własne. Zwrot z inwestycji (ROI) dla inwestorów spółki wyniósł przez ostatnie 4 lata ponad 1000%, co daje średnie roczne zwiększenie wartości inwestycji o 250% rocznie.

– Nasze plany rozwoju obejmują nie tylko produkcję nowych tytułów, ale także poszerzenie naszej obecności na rynku oraz inwestycje w talenty czy technologie. Stale prowadzimy nowe rekrutacje i na bieżąco poszukujemy do zespołu doświadczonych osób, które będą wspierały nasz rozwój. Jesteśmy przekonani, że RedDeer.Games ma potencjał, aby stać się jednym z najatrakcyjniejszych wydawców gier indie i z determinacją dążymy do osiągnięcia tego celu – dodaje Michał M. Lisiecki, prezes zarządu RedDeer.Games.

RedDeer.Games jest spółką z portfela inwestycyjnego Grupy PMPG Polskie Media, która zainwestowała w kupno pakietu ok. 20% udziałów w tej spółce. PMPG Polskie Media pracuje obecnie nad nową strategią rozwoju, która m. in. będzie zakładać wspieranie i rozwój podmiotów wchodzących w skład jej portfela inwestycyjnego. PMPG chce stać się jednym z inwestorów, którzy wspomogą RedDeer.Games w pozyskaniu potrzebnego kapitału.

- Reklama -Osteopatia Kraków

POLECAMY

chiny

Chiny: od „cudownego wzrostu” do nowej rzeczywistości

0
Chiny potrzebują nowych źródeł wzrostu – sektor nieruchomości: od bohatera do zera, spowolnienie inwestycji zagranicznych (w grę wchodzą zarówno krótkoterminowe czynniki taktyczne, jak i długoterminowe czynniki strukturalne) Popyt zagraniczny: rola Chin jako krytycznego...
Exit mobile version