BIZNESDeloitte: Ruszyła 24. edycja konkursu technologicznego Deloitte Technology Fast 50

Deloitte: Ruszyła 24. edycja konkursu technologicznego Deloitte Technology Fast 50

Po raz 24. firmy technologiczne mogą przystąpić do Deloitte Technology Fast 50 Central Europe, konkursu klasyfikującego najszybciej rozwijające się przedsiębiorstwa z sektora technologicznego w Europie Środkowej. Plebiscyt, który skierowany jest zarówno do podmiotów o  ugruntowanej pozycji, jak i niedawno powstałych spółek, stanowi doskonałą okazję do prezentacji osiągnięć w branży technologicznej. Kolejny rok z rzędu przyznana zostanie także specjalna nagroda CE Tech Rocketship!, której laureaci zostaną wybrani wspólnie z regionalnym partnerem technologicznym konkursu – firmą Google Cloud. Zgłoszenia można przesyłać do 31 sierpnia, a uroczyste ogłoszenie wyników rankingu odbędzie się w listopadzie br.

Technology Fast 50 Central Europe to program klasyfikujący 50 najbardziej dynamicznie rozwijających się firm technologicznych, zarówno publicznych, jak i prywatnych. Ranking, który opracowywany jest na podstawie procentowego wzrostu przychodów w ciągu ostatnich czterech lat, przedstawia przedsiębiorstwa reprezentujące powiązane z obszarem high-tech branże – komunikację, technologię środowiskową, fintech, produkcję sprzętu komputerowego, opiekę zdrowotną i nauki przyrodnicze, media i rozrywkę oraz oprogramowanie. W tegorocznej edycji rankingu analizowane będą przychody za lata 2019 – 2022.

Program Fast 50 pozwala nam przedstawiać przypadki spółek, które osiągnęły imponujące rezultaty bez względu na warunki makroekonomiczne. W wielu przypadkach przyczyną sukcesu jest kombinacja siły modelu biznesowego, dobrego momentu rynkowego i odpowiedniego zarządzania. Poprzedni rok był dla wielu przedsiębiorców sporym wyzwaniem. Z niecierpliwością czekamy więc na możliwość poznania historii tych, którym okres zawirowań gospodarczych nie przeszkodził w generowaniu dynamicznych wzrostów. Mamy nadzieję, że ich doświadczenia będą dużą dawką inspiracji dla przyszłych i obecnych przedsiębiorców – mówi Michał Przybylski, wicedyrektor w dziale doradztwa finansowego, lider Programu Deloitte Technology Fast 50 CE, Deloitte.

Już trzeci rok oficjalnym partnerem technologicznym konkursu jest firma Google Cloud. Partnerstwo z liderem usług technologicznych wzmacnia i poszerza zasięg programu oraz stanowi wyraz merytorycznego wymiaru tej inicjatywy.

Szczegóły konkursu

Każda spółka ubiegająca się o kwalifikację do kategorii głównej konkursu Deloitte Technology Fast 50 Central Europe musi spełnić następujące kryteria:

  • Istnieć od przynajmniej czterech lat – uczestnikiem konkursu mogą być podmioty założone przed 1 grudnia 2018 r.,
  • Posiadać własność intelektualną lub technologię sprzedawaną klientom w produktach stanowiących większość przychodów operacyjnych firmy,
  • Osiągać przychody operacyjne nie mniejsze niż 50 tys. euro w latach 2019, 2020, 2021 oraz przychód za rok 2022 nie mniejszy niż 100 tys. euro,
  • Mieć siedzibę w jednym z następujących państw: Albania, Bułgaria, Bośnia i Hercegowina, Chorwacja, Czechy, Estonia, Węgry, Kosowo, Łotwa, Litwa, Macedonia Północna, Mołdawia, Czarnogóra, Polska, Rumunia, Serbia, Słowacja lub Słowenia.

Przedsiębiorstwa, które istnieją krócej niż cztery lata, mogą ubiegać się o wyróżnienie w ramach kategorii „Companies to Watch”. Klasyfikacja ta skierowana jest do podmiotów istniejących od minimum trzech lat, tj. założonych przed 31 grudnia 2019 r. oraz takich, które wygenerowały przychody operacyjne na poziomie co najmniej 10 tys. euro w 2020 r. oraz minimum 30 tys. euro w roku 2022. Pozostałe kryteria są takie same jak w przypadku głównego zestawienia.

Trzecia, specjalna kategoria, to „Impact Stars”. Wyróżnia ona firmy z Europy Środkowo-Wschodniej, oferujące unikalne produkty lub usługi, jak również cechujące się korzystnym wpływem na środowisko, biznes i społeczeństwo. Równie istotnym elementem jest promowanie przez dany podmiot różnorodności wśród pracowników i kadry zarządzającej.

– Dynamika tempa rozwoju stanowi ważny, lecz nie jedyny aspekt życia gospodarczego. Równie istotne jest to, jak dany podmiot oddziałuje na otoczenie. Środowisko, czynniki społeczne, ład korporacyjny uwzględniający takie kwestie jak inkluzowość czy równość w miejscu pracy stanowią obecnie nieodłączne elementy strategii firm. Z tego względu chcemy wyróżnić te firmy, które mogą stanowić wzór dla innych przedsiębiorstw z regionu Europy Środkowo-Wschodniej w obszarze dokonywania pozytywnych zmian – mówi Michał Przybylski.

Specjalne wyróżnienie: CE Tech Rocketship!

Firmy, które postanowią zgłosić się do konkursu Deloitte Technology Fast 50 Central Europe mogą przystąpić do rywalizacji w dodatkowej kategorii. Specjalna nagroda CE Tech Rocketship! jest przyznawana przez Deloitte i oficjalnego partnera technologicznego Google Cloud. Jej laureatami mogą zostać spółki mające siedzibę w Europie Środkowo-Wschodniej, które rozwijają wysokiej jakości, skalowalne rozwiązania, mogące w przyszłości obsługiwać nawet najbardziej wymagających klientów.

Zgłoszenia do rankingu można przesyłać do 31 sierpnia 2023 r., wyniki zostaną opublikowane 23 listopada 2023 r.

Szczegółowe informacje dotyczące zgłoszeń, formularz online i kryteria kwalifikacji są dostępne na regionalnej stronie Technology Fast 50: www.deloitte.com/pl/cefast50.

- Reklama -Osteopatia Kraków

POLECAMY

lekarz medycyna technologia

Polski rynek ochrony zdrowia na fali wzrostu – EY prognozuje roczny wzrost o 11%...

0
Z analizy firmy EY wynika, że polski rynek świadczenia usług z zakresu opieki zdrowotnej będzie do 2028 roku rósł w tempie - 11 proc. rocznie. Rozwój stymuluje rosnące finansowanie publiczne i prywatne, które jest...
Exit mobile version