BEZPIECZEŃSTWOFrancuski wywiad ma problemy z rekrutacją kadr

Francuski wywiad ma problemy z rekrutacją kadr

Francuska agencja wywiadowcza znana jako DGSE (fr. Direction Générale de la Sécurité Extérieure), odpowiednik CIA lub brytyjskiego MI6, wyraziła niepokój z powodu niskiego poziomu osób ubiegających się o pracę. DGSE zamierza w nadchodzących latach zwiększyć swój personel o 20%. W ciągu ostatniej dekady niemal podwoiła liczbę swoich pracowników. W 2008 r. zatrudniała blisko 4 500 osób, a w 2019 r. liczba ta wzrosła do ponad 7 000.

W ubiegłym roku wywiad ogłosił, że planuje zwiększyć swój personel do 8 500 osób w 2022 r. W tym celu rozpoczęto bezprecedensową kampanię rekrutacyjną, którą francuscy eksperci ds. bezpieczeństwa opisali jako rewolucyjną. DGSE wysyła swoich przedstawicieli na targi pracy we Francji, głównie na uniwersytety, reklamuje oferty pracy w Internecie, głównie na YouTube i LinkedIn.

Agencja poinformowała, że otrzymała 400 aplikacji na 14 wakujących stanowisk, nabór do których ogłoszono w styczniu 2020 r. Spośród 14 stanowisk 10 wymagało zaawansowanej wiedzy i rozumienia spraw zagranicznych i zmian geopolitycznych, na 2 stanowiska poszukiwano kandydatów posiadających wiedzę logistyczną i administracyjną. Pozostałe dwa wymagały biegłej znajomości języka arabskiego.

Brytyjska gazeta „The Times” przytoczyła raport DGSE, w którym stwierdzono, że kandydaci podczas procesu selekcji „ujawnili krytyczne niedociągnięcia”. W większości byli niedostatecznie przygotowani, a ich poziom wiedzy „nie do przyjęcia dla kogoś, kto chciałby dołączyć do grona DGSE”. Wykazali „ograniczone zrozumienie” globalnej geopolityki. W raporcie stwierdzono, że nawet przedłożone życiorysy nie były wolne od błędów ortograficznych.

Pomimo faktu, że większość kandydatów posiadało wyższe wykształcenie, DGSE z trudem obsadziła wakujące stanowiska, a proces trwał znacznie dłużej niż oczekiwano. W raporcie stwierdzono obsadzenie 12 z 14 stanowisk. Dwa stanowiska – wymagające płynnej znajomości języka arabskiego – pozostają nieobsadzone.
Źródło: The Times z 07.05.2020 r.

- Reklama -Osteopatia Kraków

POLECAMY

lekarz medycyna technologia

Polski rynek ochrony zdrowia na fali wzrostu – EY prognozuje roczny wzrost o 11%...

0
Z analizy firmy EY wynika, że polski rynek świadczenia usług z zakresu opieki zdrowotnej będzie do 2028 roku rósł w tempie - 11 proc. rocznie. Rozwój stymuluje rosnące finansowanie publiczne i prywatne, które jest...
Exit mobile version