Medicalgorithmics konsekwentnie realizuje nową strategię rozwoju, przyjętą półtora roku temu, i wchodzi na kolejny rynek. Notowany na GPW medtech podpisał umowę dystrybucyjną ze słoweńskim Meditrina – największym dystrybutorem urządzeń medycznych na Słowenii, specjalizującym się w kardiologii. Dzięki podpisaniu umowy na dużym słoweńskim rynku, który jest jednocześnie najbardziej rozwiniętym technologicznie na Bałkanach, będzie dostępne pełne portfolio produktowe Medicalgorithmics: najnowsza platforma DRP z innowacyjnymi algorytmami DRAI, bezprzewodowe urządzenie typu “wearable” do monitorowania pracy serca kardiobeat.ai oraz PocketECG. To już szósta umowa podpisana w tym roku przez MedTech.
– Najwyższa jakość naszych rozwiązań, potwierdzona publikacją w Nature Medicine demonstrująca empirycznie (na 14.000 pacjentów) skuteczność naszych rozwiązań AI, a w ślad za tym rosnąca rozpoznawalność Medicalgorithmics na świecie otwiera przed nami kolejne rynki i zainteresowanie nowych partnerów i klientów. Zgodnie z naszą strategią rozwoju dążymy do wzmocnienia naszej ekspansji zagranicznej zarówno poprzez pozyskiwanie nowych klientów, jak i poszerzanie współpracy z obecnymi. Dążymy do tego, by nasze innowacyjne oprogramowanie z czasem stawało się standardem na kolejnych rynkach na świecie – mówi Jarosław Jerzakowski, członek zarządu Medicalgorithmics ds. operacji i sprzedaży.
Meditrina to największy słoweński dystrybutor sprzętu w obszarze kardiologii, kardiochirurgii, anestezjologii, neurologii, gastroenterologii i nefrologii dla szpitali i innych placówek ochrony zdrowia oraz defibrylatorów dla podmiotów publicznych i komercyjnych. Firma reprezentuje czołowych europejskich producentów na rynku słoweńskim. Wchodzący na rynek słoweński Medicalgortihmics planuje wspólnie z Meditrina roadshow w największych szpitalach w kraju w najbliższych tygodniach.
Słowenia to 24 rynek, na którym będą dostępne innowacyjne produkty Medicalgorithmics. Notowany na GPW medtech ma obecnie podpisane umowy, dzięki którym jest obecny w: USA, Kanadzie, Australii, Czechach, Słowacji, Polsce, Austrii, Szwajcarii, Włoszech, Danii, Finlandii, Szwecji, Wielkiej Brytanii, Armenii, Gruzji, Turcji, Indiach, Filipinach, Indonezji, Bahrajnie, Kuwejcie, Omanie i Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Ponadto, innowacyjne oprogramowanie Medicalgorithmics jest wykorzystywane w badaniach klinicznych realizowanych w USA, Kanadzie, Wielkiej Brytanii, Polsce, Czechach, Niemczech, Holandii, Danii, Norwegii, Francji, Włoszech, Grecji i Szwecji. Spółka planuje sukcesywnie zwiększać swoje zaangażowanie także w tym obszarze, m.in. dzięki poszerzeniu na początku lutego br. współpracy z kanadyjskim instytutem badawczym Population Health Research Institute (PHRI) – jednym z czołowych ośrodków na świecie prowadzących badania kliniczne.
Medtech w 2025 r. istotnie przyspiesza tempo pozyskiwania nowych klientów. W drugiej połowie stycznia br. zawarł umowę z IDTF z USA o szacowanej wielkości przychodów do 46 mln PLN w pierwszych 2 latach po uruchomieniu integracji oraz podpisał już 5 innych umów, w tym z partnerami w Turcji, Słowenii i USA po tym, jak algorytmy sztucznej inteligencji zostały opisane jako dające najwyższe osiągalne rezultaty w prestiżowym badaniu Drai Martini, opublikowanym w wiodącym piśmie medycznym Nature Medicine.