FIRMYSupreme Energy chce wejść na NewConnect w II poł. 2024 i przygotowuje...

Supreme Energy chce wejść na NewConnect w II poł. 2024 i przygotowuje się do IPO

Supreme Energy, dynamicznie rosnąca spółka specjalizująca się w handlu systemami OZE, planuje debiut na rynku NewConnect w II połowie 2024 roku, z docelowym zamiarem przejścia na rynek główny GPW w Warszawie. Procesy te poprzedzi pierwsza oferta publiczna spółki (IPO). Firmą inwestycyjną pośredniczącą w oferowaniu akcji jest Dom Maklerski INC SA. Spółka, będąca częścią grupy kapitałowej Supreme Global, aspiruje do objęcia pozycji lidera branży wśród firm Unii Europejskiej, intensyfikując jednocześnie ekspansję zagraniczną. Pierwszym kierunkiem był Berlin.

Do końca lutego oczekujemy uchwały dotyczącej przekształcenia w Spółkę Akcyjną, co jest jednym z warunków umożliwiających ubieganie się o dołączenie do grona spółek publicznych. Debiut na rynku NewConnect planowany jest jeszcze w tym roku, realnie spodziewamy się go w II półroczu. Przed pierwszym publicznym debiutem przeprowadzimy ofertę publiczną, a w procesie tym wspomoże nas Dom Maklerski INC, z którym niedawno zawarliśmy umowę. – informuje Mateusz Wróbel, prezes zarządu Supreme Energy. – Debiut na małej giełdzie powinien pozwolić nam zwiększyć rozpoznawalność i zainteresować środowisko kapitałowe, co w konsekwencji ułatwi nam przygotowanie do docelowego przejścia na rynek regulowany. Główny parkiet jest naszą strategiczną perspektywą – dodaje.

Supreme Energy, założone w styczniu 2021 roku, specjalizuje się w handlu systemami fotowoltaicznymi, pompami ciepła oraz magazynami energii. Oferta skierowana jest zarówno do MŚP, jak i klientów indywidualnych. W ramach poszerzania oferty, spółka planuje kontynuację sprzedaży magazynów energii oraz budowę farm fotowoltaicznych.

OZE jest jednym z głównych motorów napędowych zmian w sektorze energetycznym, a spółka jest przygotowana do tego, by jak najlepiej wykorzystać związane z tym rynkowe szanse. – Naszą ambicją jest zdobycie pozycji lidera w branży fotowoltaiki i pomp ciepła. Długoterminowym celem jest rozwijanie zielonych mocy wytwórczych, finansowanych z nadwyżek generowanych w trakcie działalności. Prognozy Unii Europejskiej wskazują, że do 2030 roku pompy ciepła znajdą zastosowanie w 70% nowych domów jednorodzinnych, co stanowi dla nas obiecujący prognostyk wzrostu – dodaje Matusz Wróbel.

Firma Supreme Energy po trzech kwartałach 2023 roku zanotowała ponad 25 mln zł przychodów netto ze sprzedaży. Zysk operacyjny (EBIT) wyniósł ponad 1,2 mln zł, zaś zysk netto prawie 1 mln zł. Osiągnięta rentowność to efekt skutecznych optymalizacji procesów i zasobów, które systematycznie są wdrażane wewnątrz struktury. Dobrym przykładem pomyślnie realizowanej strategii sprzedażowej było podpisanie we wrześniu 2023 roku prawie 600 umów.

Cieszymy się z osiągniętej dynamiki wzrostu, chcąc dalej realizując działania oparte na przejrzystej strategii rozwoju i umacnianiu skutecznej struktury sprzedażowej. Naszym ambitnym celem jest zajęcie wiodącej pozycji w Unii Europejskiej, szczególnie poprzez ekspansję na niemieckim rynku, gdzie już funkcjonuje nasze biuro operacyjne w ramach nowo założonej Supreme Energy Deutschland. – mówi Jan Zając, członek zarządu Supreme Energy.

Środki na rozwój Supreme Energy na rynku europejskim mają pochodzić m.in. z tegorocznego IPO.

Supreme Energy wyróżnia się swoim modelem działalności wśród spółek działających w sektorze OZE. Mamy nadzieję, że zachowa dynamiczny wzrost i będziemy mieli okazję spółkę wspierać w procesach debiutu zarówno na rynku NewConnect, jak i za pewien czas na głównym parkiecie GPW – podsumowuje Sebastian Huczek, wiceprezes zarządu INC S.A.

- Reklama -Osteopatia Kraków

POLECAMY

chiny

Chiny: od „cudownego wzrostu” do nowej rzeczywistości

0
Chiny potrzebują nowych źródeł wzrostu – sektor nieruchomości: od bohatera do zera, spowolnienie inwestycji zagranicznych (w grę wchodzą zarówno krótkoterminowe czynniki taktyczne, jak i długoterminowe czynniki strukturalne) Popyt zagraniczny: rola Chin jako krytycznego...
Exit mobile version