wtorek, 5 grudnia, 2023
FIRMYB-Act rusza z ofertą publiczną akcji. Zapisy na akcje rozpoczną się 9...

B-Act rusza z ofertą publiczną akcji. Zapisy na akcje rozpoczną się 9 października 2023 r.

-

tłumaczenia biuro tłumaczeń 123tlumacz.pl

B-Act rusza z ofertą publiczną akcji. Zapisy na akcje rozpoczną się 9 października 2023 r.

B-Act S.A., spółka inżynieryjna specjalizująca się w doradztwie i nadzorze inwestycji budowlanych, dnia 9 października rozpocznie zapisy na akcje serii D w ramach oferty publicznej. Będą one przyjmowane za pośrednictwem Platformy Ofert Publicznych prowadzonej przez Dom Maklerski INC S.A. Emitent planuje pozyskać do 2,4 mln PLN i przeznaczyć środki na obsługę bieżącego backlogu oraz poszerzenie go o projekty realizowane do 2027 r. Po zakończeniu oferty publicznej i rejestracji podwyższenia w KRS, B-Act S.A. planuje złożyć wniosek do GPW w sprawie wprowadzenia akcji serii D na rynek NewConnect w 2024 r.

Firma inżyniersko-konsultingowa B-Act S.A. wspiera branżę budowlaną w zarządzaniu projektami i unikaniu sporów. Pełni funkcję inżyniera kontraktu oraz administratora kontraktu w inwestycjach budowlanych. W 2022 r. Spółka wygenerowała prawie 14 mln PLN przychodów (wzrost o 54% r/r.) i 1,1 mln PLN zysku netto (wzrost 49% r/r.). Na dzień 30 czerwca 2023 r. wartość backlogu ze wszystkich rynków wyniosła 67 mln PLN.

B-Act prowadzi obecnie 35 projektów, z czego większość na rynku polskim. Warto podkreślić, że w 85% są to zamówienia publiczne, co istotnie ogranicza ryzyko kontrahenta. W Polsce spółka uczestniczy  m.in. w takich projektach jak warszawska trasa szybkiego tramwaju do Wilanowa, rozbudowa Opery Nowa w Bydgoszczy, czy budowa wielofunkcyjnego wojskowego portu lotniczego w Mirosławcu.

Jednocześnie firma jest bardzo aktywna na rynku ukraińskim, gdzie uczestniczy w odbudowie i budowie krytycznej infrastruktury. Spółka jest zaangażowana m.in. w budowę transgranicznego mostu na Dniestrze, łączącego Ukrainę z Mołdawią. Inżynierowie z B-Act zostali również zaproszeni do współpracy z japońskimi firmami w ramach realizacji projektu „The Project for Improvement of Equipment for Infrastructure Reconstruction and Recovery for Ukraine”. Na Ukrainie B-Act ma przedstawicielstwo w Kijowie, które prowadzi działania przez biura terenowe m.in. w Charkowie i Winnicy.

– Mamy blisko 30-letnie, unikalne doświadczenie w wysoko wyspecjalizowanej branży. Od ponad ćwierć wieku zarządzamy, doradzamy i nadzorujemy realizację różnorodnych inwestycji budowlanych. Polska pozostaje dla nas kluczowym rynkiem. W najbliższych latach chcemy wykorzystać potencjał naszego zespołu przy realizacji projektów kolejowych, hydrotechnicznych oraz energetycznych. Równocześnie rozwijamy naszą obecność na Bliskim Wschodzie i w Brazylii. Dzięki wypracowanemu doświadczeniu i renomie jesteśmy zapraszani do różnych międzynarodowych projektów inwestycyjnych. Aby móc dalej prężnie się rozwijać postanowiliśmy pozyskać kapitał od inwestorów, który chcemy przeznaczyć na obsługę obecnego backlogu oraz na realizację nowych projektów – komentuje Adam Białachowski, prezes zarządu B-Act S.A.

Nowe możliwości na Bliskim Wschodzie to realizacje związane z projektami „Saudi Vision 2030” – jednym z największych projektów budowlanych na świecie, którego wartość jest szacowana na 1,1 bln USD.

Równocześnie B-Act S.A. przygotowuje się do aktywnego współdziałania w ramach transformacji energetycznej Polski. Kluczem do rozwoju kompetencji i pozyskaniu atrakcyjnych kontraktów w tym obszarze jest współpraca z amerykańskim przedsiębiorstwem Power Engineers.

Nieustannie stawiamy sobie nowe wyzwania. Kolejnym z nich będzie praca przy transformacji energetycznej naszego kraju. Zaczęliśmy współpracować z jedną z największych firm w Stanach Zjednoczonych zajmującą się projektami w obszarze energii odnawialnej. Liczymy, że nowe kierunki rozwoju przełożą się na umowy w obszarze gospodarki, w którym dotąd nie byliśmy obecni – dodaje Adam Białachowski.

Poniżej prezentujemy harmonogram związanych z prowadzoną przez spółką ofertą publiczną.

Harmonogram oferty publicznej:

Od 09.10.2023 do 16.10.2023, godz. 10:00 – przyjmowanie zapisów na akcje i wpłaty w ramach I transzy (Dużych Inwestorów)

Od 16.10.2023, godz. 10:00 do 30.10.2023, godz. 23:59 – przyjmowanie zapisów na akcje i wpłaty
w ramach II transzy (Małych Inwestorów)

30.10.2023, godz. 23:59 do 02.11.2023, godz. 16:00 – Transza III (Uzupełniająca)

NAJNOWSZE ARTYKUŁY

- Reklama -Osteopatia Kraków

POLECAMY

Deloitte: Kryzys nie dotknął dóbr luksusowych – branża z ponad 15 proc. wzrostem przychodów...

0
Pomimo niepewności gospodarczej firmy z sektora dóbr luksusowych mogą cieszyć się niesłabnącym zainteresowaniem zamożnych klientów. Jak wynika z ósmej edycji raportu Global Fashion & Luxury Private Equity and Investors Survey 2023 firmy doradczej Deloitte,...