czwartek, 28 września, 2023
INWESTYCJEBitcoin i Ethereum słabną w obliczu podwyżek stóp procentowych

Bitcoin i Ethereum słabną w obliczu podwyżek stóp procentowych

-

tłumaczenia biuro tłumaczeń 123tlumacz.pl

Bitcoin i Ethereum słabną w obliczu podwyżek stóp procentowych

Bitcoin ponownie zmagał się z trudnościami w zeszłym tygodniu, pomimo krótkiego wzrostu na początku tygodnia i przez siedem dni jego notowania były w większości stabilne. Kryptowaluta rozpoczęła ubiegły tydzień powyżej 25 700 dolarów, osiągając poziom 26 200 dolarów, ale spadła z powrotem do poziomu początkowego, ponieważ na rynku panuje słabość wolumenu obrotu i zaufania.

Ethereum odnotowało duże spadki w ciągu tygodnia, zaczynając od około 1650 dolarów, po czym wzrosło do 1670 dolarów, a następnie spadł do około 1630 dolarów – o ponad 1 proc. w ujęciu tydzień do tygodnia.

Delikatność rynku znajduje odzwierciedlenie w innych klasach aktywów, takich jak akcje, ponieważ inwestorzy zwracają szczególną uwagę na dyskusje w Jackson Hole, gdzie bankierzy centralni spotykają się, aby omówić politykę.

Z implikacji z Wyoming wynika, że bankierzy centralni zamierzają utrzymać stopy procentowe na wyższych poziomach, aby zapobiec ponownemu wzrostowi inflacji – co nie jest dobrze odbierane przez aktywa ryzykowne.

Wolumen obrotu bitcoinem na najniższym poziomie od czterech lat

Dane z CryptoQuant pokazują, że wolumeny obrotu bitcoinami znacznie spadły, osiągając najniższy poziom od ponad czterech lat. Wolumen obrotu jest bardzo zmienną miarą na rynku bitcoinów, ale pokazuje nam trudną dynamikę dla inwestorów w tej chwili.

Istnieje kombinacja czynników, które powodują, że wolumeny są obecnie niższe. Częściowo winę za to ponosi lato – nie jest to rzadkością również na rynkach akcji, gdzie wiele osób jest z dala od swoich biurek. Ale wielu posiadaczy siedzi z założonymi rękami i czeka, aby zobaczyć, jak rozwinie się sytuacja największej na świecie kryptowaluty.

Dane sugerują, że inwestorzy długoterminowi czekają pomimo słabości rynku. Cena bitcoina, choć daleka od rekordowych poziomów, jest obecnie znacznie bardziej odporna niż rok temu. Biorąc pod uwagę pewne znaczące zmiany na rynku, które prawdopodobnie zmaterializują się przed końcem roku, kryptowaluta nie powinna być tak mocno dyskontowana jak obecnie.

Hashdex przygotowuje bitcoin spot ETF

Zarządzający aktywami kryptowalutowymi Hashdex pracuje nad własnym funduszem ETF typu spot na bitcoina, dołączając do takich firm jak BlackRock i Fidelity w przygotowaniu funduszu ETF typu spot. Firma przyjęła jednak inne podejście do swojego produktu w porównaniu do wyżej wymienionych menedżerów TradFi, ponieważ nie będzie w dużym stopniu polegać na nadzorze.

ETF Hashdex będzie dążył do pozyskania bitcoina na rynku spot CME, zamiast odróżniać go od potencjalnych konkurentów na rynku, który jeszcze nie został uruchomiony, a wielu inwestorów kryptowalutowych uważnie obserwuje rozwój sytuacji.

Firma będzie dostosowywać swój istniejący fundusz ETF na kontrakty futures na bitcoiny, aby uwzględnić bitcoiny spot, a także nowatorskie podejście, które będzie wymagało od firmy wymiany kontraktów futures na bitcoiny spot w czasie. Rynek jest obecnie bardzo niepewny, ponieważ czeka na zatwierdzenie ETF przez różne firmy. Jakakolwiek zgoda prawdopodobnie spowoduje silną reakcję rynku, ponieważ nie należy lekceważyć implikacji przyjaznego dla konsumenta regulowanego produktu inwestycyjnego bitcoin.

Simon Peters, analityk kryptowalut eToro

NAJNOWSZE ARTYKUŁY

- Reklama -Osteopatia Kraków

POLECAMY

Deloitte: Kryzys nie dotknął dóbr luksusowych – branża z ponad 15 proc. wzrostem przychodów...

0
Pomimo niepewności gospodarczej firmy z sektora dóbr luksusowych mogą cieszyć się niesłabnącym zainteresowaniem zamożnych klientów. Jak wynika z ósmej edycji raportu Global Fashion & Luxury Private Equity and Investors Survey 2023 firmy doradczej Deloitte,...