WALUTYKRYPTOWALUTYBitcoin przekracza 62 tys. dolarów po decyzji Fed o cięciu stóp

Bitcoin przekracza 62 tys. dolarów po decyzji Fed o cięciu stóp

Notowania bitcoina przekroczyły dziś do południa poziom 62 tys. dolarów, rosnąc po wczorajszej decyzji amerykańskiego banku centralnego FED o ponad 4%. W skali tygodnia, kiedy rynek grał już na obniżki stół procentowych, wzrosty te wyniosły do tej pory ponad 7%. Z kolei ethereum, czyli druga największa z kryptowalut, urosła od wczoraj o ponad 5%. Zdaniem ekspertów z Binance cięcia stóp procentowych przez FED mogą stanowić silny impuls do odbicia na całym rynku kryptowalut.

Taką opinię wyraził wczoraj Richard Teng, CEO Binance,  największej giełdy kryptowalutowej na świecie. Jego zdaniem niższe stopy procentowe zwiększają płynność w systemie finansowym, napędzając popyt na wyżej oprocentowane, bardziej ryzykowne aktywa, w tym kryptowaluty. Na przykład, bitcoin (BTC) odnotował wzrost o 375% między lutym 2020 a lutym 2022, kiedy stopy procentowe były bliskie zeru.

„Dodatkowo, niższe stopy procentowe mogą podsycać obawy o inflację – skłaniając niektórych inwestorów do zwrócenia się ku kryptowalutom w celu ochrony swojej siły nabywczej – oraz osłabiać dolara amerykańskiego, czyniąc bardziej prawdopodobnym, że inwestorzy będą rozważać aktywa cyfrowe jako alternatywną formę przechowywania wartości” – mówi Richard Teng.

Jak zauważył CEO Binance, bitcoin i inne kryptowaluty mogą także pozytywnie zareagować na obniżki stóp procentowych, między innymi ze względu na niedawne zmniejszenie nagrody za wydobycie bitcoina (halving), które historycznie zawsze wpływało na wzrost cen w perspektywie 6-18 miesięcy. Od tego roku działają również ETF-y na bitcoina i ethereum, które mogą ułatwić przepływ kapitału między akcjami a kryptowalutami, wzmacniając potencjalny wpływ obniżek stóp na notowania kryptowalut.

- Reklama -Osteopatia Kraków

POLECAMY

złoto

Czy złoto ma szansę na kontynuację wzrostów w 2024 roku?

0
Złoto pokazało w ostatnich latach, że potrafi kontynuować wzrosty i osiągać kolejne historyczne szczyty, nawet w środowisku wysokich stóp procentowych. Oczywiście same wysokie stopy procentowe to efekt nadmiernie wysokiej inflacji, która sprzyjała popytowi na...
Exit mobile version