FIRMYCarbon Studio przejmuje Iron VR! Spółka podtrzymuje plany zmiany rynku notowań ...

Carbon Studio przejmuje Iron VR! Spółka podtrzymuje plany zmiany rynku notowań na główny parkiet GPW

Carbon Studio przejmuje Iron VR! Spółka podtrzymuje plany zmiany rynku notowań na główny parkiet GPW

Carbon Studio, notowany na NewConnect niezależny producent i deweloper gier dedykowanych wirtualnej rzeczywistości (VR), z sukcesem zakończył proces rejestracji podwyższenia kapitału zakładowego związanego z połączeniem spółek. W kolejnym kroku Carbon Studio planuje rozpocząć proces ubiegania się o wprowadzenie akcji połączeniowych do obrotu na rynku NewConnect. Celem fuzji jest m.in. uproszczenie struktury grupy, zbudowanie jednego silnego brandu oraz zwiększenie wartości spółki, które jest kluczowe w procesie planowanego przeniesienia akcji Carbon Studio na główny parkiet GPW. Proces transakcji wspiera Grupa INC.

– Za nami kluczowy etap związany z rejestracją połączenia przez KRS, co oznacza formalne przejęcie Iron VR przez Carbon Studio.  Stworzenie jednego silnego oraz rozpoznawalnego brandu z pewnością ułatwi nam dotarcie do kluczowych partnerów biznesowych i zaowocuje nowymi kontraktami. To najlepszy sposób na dalszy dynamiczny rozwój Carbon Studio i zwiększanie wartości naszej spółki – mówi Błażej Szaflik, prezes zarządu Carbon Studio. – Droga do upublicznienia na NewConnect małych studiów z branży gamedev, takich jak Iron VR, jest bardzo długa, więc obecni udziałowcy spółki musieliby czekać kolejne miesiące na debiut Irona. Dzięki połączeniu spółek, w niedalekiej perspektywie staną się oni współwłaścicielami dużo większego brandu – dodaje.

Fuzja pozwoli na uproszczenie struktury organizacyjnej oraz zredukowanie kosztów działalności obydwu spółek.

– Mocno ograniczamy koszty. Już teraz notujemy znaczące oszczędności, które znajdą odbicie w naszych wynikach za kolejne kwartały. Są one efektem przeprowadzenia rewizji zatrudnienia, likwidacji dublujących się stanowisk pracy oraz zwiększenia dyscypliny kosztowej w pozostałych obszarach działalności. Część zespołu Iron VR realizuje już prace przy projektach Carbon Studio  – informuje Aleksander Caban, członek zarządu Carbon Studio.

Po zakończeniu procesu fuzji portfolio Carbon Studio obejmie także produkcje i prototypy VR-owych gier opracowanych przez Iron VR, w których zarząd dostrzega duży potencjał rozwojowy.

– Weryfikacja rynkowa z potencjalnymi wydawcami i partnerami pokazała, że z punktu widzenia działalności grupy kapitałowej efektywniejsze jest realizowanie wszystkich prac w ramach Carbon Studio, bardziej rozpoznawalnego podmiotu o wieloletniej historii produkcyjnej. Dzięki przejęciu Iron VR mamy szansę rozwijać nowe, również niezapowiadane dotąd projekty oraz udoskonalać i komercjalizować prototypy, nad którymi pracował zespół deweloperów z Iron VR. Już niedługo ogłosimy więcej szczegółów na temat planowanych premier – podsumowuje Błażej Szaflik.

Carbon Studio podtrzymuje plany przejścia z NewConnect na Główny Rynek GPW w Warszawie. Zamiarem spółki jest złożenie prospektu emisyjnego do KNF jeszcze w 2024 roku. Firma, przygotowuje się także do aktualizacji strategii rozwoju, której szczegóły zostaną ogłoszone wkrótce.

Carbon Studio S.A. zapowiedziała również zorganizowanie w maju br. webinaru połączonego z czatem inwestorskim, podczas którego Zarząd odpowie na pytania Akcjonariuszy.

NAJNOWSZE ARTYKUŁY

- Reklama -Osteopatia Kraków

POLECAMY

chiny

Chiny: od „cudownego wzrostu” do nowej rzeczywistości

0
Chiny potrzebują nowych źródeł wzrostu – sektor nieruchomości: od bohatera do zera, spowolnienie inwestycji zagranicznych (w grę wchodzą zarówno krótkoterminowe czynniki taktyczne, jak i długoterminowe czynniki strukturalne) Popyt zagraniczny: rola Chin jako krytycznego...