FIRMYEmilia Górska-Mytyk nową prezeską Kuehne+Nagel w Polsce

Emilia Górska-Mytyk nową prezeską Kuehne+Nagel w Polsce

  • Emilia Górska-Mytyk 1 lutego 2024 r. objęła stanowisko prezeski firmy Kuehne+Nagel w Polsce
  • Wojciech Sienicki, obejmujący funkcję prezesa od 2018 r., wraz z końcem lutego 2024 r. przeszedł na emeryturę

Emilia Górska-Mytyk została mianowana na stanowisko dyrektorki zarządzającej Kuehne+Nagel w Polsce. Podczas swojej kadencji będzie nadzorować operacje firmy, kierując 1 700 specjalistami ds. logistyki. Zastąpiła ona Wojciecha Sienickiego, który pełnił rolę prezesa od 2018 r. i podjął decyzję o przejściu na emeryturę.

Emilia Górska-Mytyk, obywatelka Polski, urodzona w 1980 roku, jest związana z branżą transportu, spedycji i logistyki od ponad 20 lat. Dołączyła do Kuehne+Nagel w styczniu 2016 r., obejmując stanowisko Head of Business Development Management. Rok później, w październiku, awansowała na stanowisko Sales & Marketing Director. Wcześniej zdobywała doświadczenie w międzynarodowych korporacjach logistycznych, gdzie koncentrowała się na zarządzaniu różnorodnymi zespołami. Jej zadania obejmowały m.in. tworzenie struktur operacyjnych i opracowywanie planów sprzedaży. Jej liczne sukcesy w Kuehne+Nagel stanowiły solidne fundamenty dla szybkiego awansu w strukturach polskiego oddziału.

„Objęcie funkcji prezeski Kuehne+Nagel w Polsce to dla mnie ogromnie zaszczytne zadanie, a jednocześnie wielka odpowiedzialność, której jestem świadoma. Cieszę się, że będę mogła koordynować działania, pozwalające naszej firmie na dalszy rozwój zgodnie z wdrożoną strategią. Jej mocnymi filarami, które są bliskie również moim osobistym przekonaniom jest koncentracja na tworzeniu kultury organizacyjnej opartej na wartościach, środowiska pracy wspierającego rozwój współpracowników, jak i troska o wysoką jakość świadczonych usług dla naszych klientów oraz realizacja założeń strategii zrównoważonego rozwoju” – skomentowała Emilia Górska-Mytyk.

„W pełni popieram wybór Emilii Górskiej-Mytyk na stanowisko dyrektorki zarządzającej. Jej umiejętności menedżerskie, zdolność do przewodzenia i adaptacji do zmieniającego się środowiska gwarantują, że jako firma będziemy nadal dostarczać naszym klientom wysokiej jakości usługi w duchu innowacji i profesjonalizmu. Mianowanie Emilii Górskiej-Mytyk jest także potwierdzeniem, że Kuehne+Nagel stawia na różnorodność i wartości, jakie kobiety wnoszą do świata biznesu” – skomentował Wojciech Sienicki.

- Reklama -

POLECAMY

Chiny: od „cudownego wzrostu” do nowej rzeczywistości

0
Chiny potrzebują nowych źródeł wzrostu – sektor nieruchomości: od bohatera do zera, spowolnienie inwestycji zagranicznych (w grę wchodzą zarówno krótkoterminowe czynniki taktyczne, jak i długoterminowe czynniki strukturalne) Popyt zagraniczny: rola Chin jako krytycznego...
Exit mobile version