INWESTYCJEKryptowaluty czekają na sygnały z Fed i BoE

Kryptowaluty czekają na sygnały z Fed i BoE

Kryptowaluty czekają na sygnały z Fed i BoE

Bitcoin wykazał oznaki skromnych zysków, wzrastając o około 3,25 proc. w ciągu ostatnich siedmiu dni. Kryptowaluta rozpoczęła ubiegły tydzień w okolicach 25 400 dolarów i odnotowała spadek do poziomu poniżej 24 800 dolarów, po czym przez resztę tygodnia rosła. Obecnie, kurs bitcoina na eToro wynosi około 26 350 dolarów.

Ethereum również odnotowało zyski w ubiegłym tygodniu, choć jeszcze skromniejsze. Na początku znalazło się poniżej 1 600 dolarów, po czym spadło do około 1 525 dolarów. Od tego czasu, kurs odrobił straty i obecnie znajduje się na poziomie nieco powyżej 1 610 dolarów, co oznacza wzrost o 1 proc. w ciągu siedmiu dni.

Rynki mogą wykazywać się nerwowością w ciągu najbliższych dni, w oczekiwaniu na decyzje dotyczące stóp procentowych w USA (środa) i Wielkiej Brytanii (czwartek).

Pomimo spadku inflacji w obu gospodarkach, istnieją oznaki, że ten odwrót może nie być jeszcze w pełni odczuwalny. Podobnie jak inne aktywa wysokiego ryzyka, kryptowaluty są wrażliwe na oczekiwania dotyczące stóp procentowych, więc jakiekolwiek zaostrzenie tonu może sprawić, że nastroje inwestorów będą niedźwiedzie.

Bitcoin przewyższa wolumen transakcji Visa

Według Reflexivity Research, roczny wolumen transakcji w sieci Bitcoin po raz pierwszy przebił wolumen transakcji rozliczanych przez organizację Visa, co jest kamieniem milowym dla kryptowalut.

Bitcoin jest zwykle postrzegany przede wszystkim przez pryzmat ceny tokena. Kryptowaluta ta nadal funkcjonuje jednak jako zdecentralizowana sieć płatności finansowych, która konkuruje z Visa i  Mastercard.

Obecnie sieć bitcoina prześcignęła Visę pod względem transakcji, co jest niemałym osiągnięciem, biorąc pod uwagę globalny zasięg sieci płatności. Nie przekłada się to bezpośrednio na cenę, ponieważ użytkownicy niekoniecznie kupują i trzymają, a raczej używają bitcoina jako usługi do przesyłania środków między stronami.

Roczny wolumen transakcji bitcoina rośnie nieprzerwanie od ponad dekady. Jeśli ta tendencja się utrzyma, to w ciągu najbliższych kilku lat bitcoin, może zacząć konkurować z największymi systemami rozliczeniowymi.

Ethereum Holesky nie zostało uruchomione

Nowa sieć testowa Ethereum, Holesky, nie została uruchomiona po tym, jak problem techniczny wstrzymał jej premierę. Deweloperzy mieli uruchomić nową sieć testową w piątek, rok po The Merge, ale uruchomienie zostało anulowane w ostatniej chwili z powodu problemów technicznych.

Deweloperzy Ethereum uruchamiają nowe sieci testowe co kilka lat w celu przetestowania aktualizacji i nowych rozwiązań. Opóźnienia w takiej sytuacji bywają jednak rzadkie.. Nie oznacza to cofnięcia rozwoju blockchaina, ale będzie to rozczarowujące dla użytkowników czekających na nowe funkcje.

Holesky ma być siecią testową dla następnego hard fork (podziału), zwanego Dencun, który uruchomi nowe funkcje, aby pomóc w lepszym skalowaniu blockchaina ethereum. Deweloperzy zapewnili jednak, że opóźnienie Holesky nie wstrzyma ostatecznego uruchomienia Dencun.

Sony uruchomi blockchain Web3

Znany producent gier i elektroniki Sony ogłosił, że uruchamia własny blockchain we współpracy ze Startale Labs.

Dzięki silnej obecności w branży muzycznej, gier, obrazowania i innej elektroniki użytkowej, to tam firma zamierza skupić się na przypadkach użycia Web3. W dalszym ciągu nie znamy zbyt wielu szczegółów dotyczących ogólnych celów projektu, ale firma wydaje się być dobrze przygotowana by wykorzystać rozwój Web3 do tworzenia innowacyjnych pomysłów. Startale Labs ze w przeszłości pomagało już tworzyć blockchainy z partnerami. Obie firmy rozpoczęły współpracę w maju. Sony wprowadzało już różne patenty związane z Web3.

Simon Peters, analityk kryptowalut eToro

NAJNOWSZE ARTYKUŁY

- Reklama -Osteopatia Kraków

POLECAMY

polski ład

Składka zdrowotna dla przedsiębiorców: co dalej?

0
Przedsiębiorcy oczekują konkretów w sprawie opłacania tzw. składki zdrowotnej (po wielu latach polemik, obecnie coraz więcej jest stanowisk, że jest to po prostu podatek, a nie składka). Negatywne skutki „Polskiego Ładu” odczuwa wielu przedsiębiorców...