FIRMYMedicalgorithmics podpisał umowę na badanie kliniczne nad wykrywaniem migotania przedsionków z wykorzystaniem...

Medicalgorithmics podpisał umowę na badanie kliniczne nad wykrywaniem migotania przedsionków z wykorzystaniem PocketECG i AI

Medicalgorithmics podpisał umowę na badanie kliniczne nad wykrywaniem migotania przedsionków z wykorzystaniem PocketECG i AI

Medicalgorithmics podpisał umowę o współpracy przy realizacji badania klinicznego, które dotyczy wykrywania migotania przedsionków po operacjach niekardiologicznych. W badaniu zostaną wykorzystane rozwiązania technologiczne spółki: autorskie algorytmy AI i urządzenia PocketECG. Umowa z Population Health Research Institute (PHRI), jednostką badawczą Hamilton Health Sciences Corporation i McMaster University w Kanadzie została podpisana na 24 miesiące i obejmie ośrodki zlokalizowane w Kanadzie i Hiszpanii z możliwością rozszerzenia na kolejne państwa. To już trzecia umowa polskiego medtechu w obszarze badań klinicznych.

Celem badania, realizowanego przez PHRI, jest wykrywanie migotania przedsionków po operacjach, które nie były bezpośrednio związane z sercem i układem krwionośnym. W ramach współpracy PHRI będzie korzystać z 60 urządzeń PocketECG oraz platformy do analizy wyników EKG, wykorzystującej algorytmy sztucznej inteligencji do diagnostyki zaburzeń pracy serca. Medicalgorithmics zapewni także monitorowanie EKG w czasie rzeczywistym oraz powiadomienia o krytycznych zdarzeniach przez cały okres trwania badania.

– Współpraca przy realizacji badań klinicznych to dla Medicalgorithmics nowy obszar rozwoju biznesu, który z sukcesem rozwijamy na całym świecie. Szczególnie perspektywiczny jest obszar zabezpieczenia kardiologicznego w badaniu nowych leków, ale jak widać skutecznie nawiązujemy współpracę również przy innych badaniach. Medicalgorithmics jest jednym z niewielu dostawców na świecie, dysponujących najwyższej klasy technologią, mogącą w taki sposób wspierać realizację badań klinicznych. To również zasługa naszej obecności na wielu światowych rynkach – mówi Magdalena Ślusarczyk, dyrektor ds. klinicznych i wdrożenia produktów w Medicalgorithmics.

Zgodnie ze strategią rozwoju spółki na lata 2023-26, komercyjny udział w badaniach klinicznych ma być jedną z nowych nóg biznesowych Medicalgorithmics. Podpisanie umowy z PHRI oznacza, że polski medtech jest obecnie zaangażowany w trzy tego typu projekty. Chodzi o  współpracę z Simbec Orion, w ramach której w I kwartale br. rozpoczęła się właściwa faza testowania nowego leku – doustnego inhibilitora CHIT1 (OATD-01) u około 100 pacjentów z aktywną sarkoidozą płucną. Spółka dostarcza także usługi bezpieczeństwa kardiologicznego w badaniu klinicznym GOAL-HF, realizowanym przez szwedzką firmę biofarmaceutyczną AnaCardio. W obu projektach wykorzystywane są urządzenia do monitoringu pracy serca PocketECG wraz z platformą diagnostyczną. Wspomagany przez algorytmy sztucznej inteligencji system umożliwia zdalne monitorowanie w czasie rzeczywistym pracy serca pacjentów, biorących udział w testach nowych substancji.

Medicalgorithmics aktywnie prowadzi rozmowy o udziale w kolejnych międzynarodowych projektach badań klinicznych w roli dostawcy usług bezpieczeństwa kardiologicznego.

NAJNOWSZE ARTYKUŁY

- Reklama -Osteopatia Kraków

POLECAMY

warszawa

PwC: bez reform Polska Strefa Inwestycji straci na atrakcyjności dla inwestorów

0
Odpowiednie zmiany legislacyjne mogą umożliwić 25% wzrost inwestycji w ciągu najbliższych 5 lat, jednak ich brak może spowodować ich spadek o 40%, wynika z analizy PwC. Polska Strefa Inwestycji przyczyniła się do wsparcia inwestycji...