GIEŁDA I INWESTYCJENvidia spada mimo solidnych wyników, zmiany w FTSE, inwestorzy stawiają na złoto...

Nvidia spada mimo solidnych wyników, zmiany w FTSE, inwestorzy stawiają na złoto i USDJPY

  • Silny wzrost Nvidii spada mimo dobrych wyników: Nvidia, która odpowiada niemal za 7% indeksu S&P500, mimo dobrych wyników, odnotowała w czwartek 6% spadek.
  • Zmiany w FTSE: Znane marki, takie jak Burberry Group, znajdujące się w FTSE 100 już od 15 lat i EasyJet, mają opuścić indeks.
  • Inwestorzy wierzą w złoto i USDJPY: W zeszłym tygodniu inwestorzy Saxo najchętniej na rynku walutowym handlowali parą USDJPY, podczas gdy złoto dominowało wśród kontraktów futures.
  • Najważniejsze publikacje wyników w tym tygodniu: Zscaler (wtorek), Gitlab (wtorek), Broadcom (czwartek) i ulubieniec traderów Nio Inc. (czwartek).

Wyniki Nvidii

Nvidia przedstawiła solidne wyniki, przewyższając oczekiwania w większości kategorii. Mimo to, cena akcji spadła w czwartek o 6%, co pokazuje, że inwestorzy zbytnio przyzwyczaili się do nadzwyczajnych wyników. Znaczenie Nvidii nadal jest ogromne, o czym świadczy m.in. fakt, że jej akcje były najchętniej wybierane w zeszłym tygodniu przez inwestorów korzystających z platformy Saxo – z niemal dwukrotną przewagą osób kupujących. I to nie koniec dobrej passy Nvidii. Zgodnie z przewidywaniami nowy chip Blackwell ma napędzać trwającą falę inwestycji.

Wyniki CrowdStrike

Akcje CrowdStrike przeszły przez pierwszy poważny test wyników od czasu katastrofalnej awarii z lipca, która wpłynęła na usługi internetowe na całym świecie. Sprzedaż w drugim kwartale przewyższyła prognozy, a obniżenie o 3% prognozy przychodów na rok finansowy zostało odebrane lepiej niż przewidywano. Prognoza rocznych zysków (obniżona o 12%) jest oczywiście wynikiem tzw. „pakietów dla zobowiązanych klientów”, które można uznać za elegancką parafrazę bardzo dużych odszkodowań. Inwestorzy sceptycznie nastawieni do CrowdStrike twierdzą, że firma nie wyjaśniła w jasny sposób jakie będą długoterminowe skutki negatywnych lipcowych wydarzeń dla biznesu.

PDD notuje niespodziewany spadek

PDD Holdings (spółka macierzysta chińskiego giganta e-commerce Temu) odnotował w zeszłym tygodniu spadek akcji o prawie jedną trzecią po tym, jak wyniki za II kwartał nie spełniły oczekiwań w zakresie przychodów, a firma przedstawiła pesymistyczne prognozy, stwierdzając, że „wzrost przychodów będzie pod stałą presją”. PDD wspomniał również o intensywnej konkurencji w Chinach i presji na marże. Ostatnie dane gospodarcze z tego kraju pokazują utrzymującą się słabość gospodarki, która spowalnia wzrost dochodów osobistych i osłabia zaufanie konsumentów. To z kolei negatywnie odbija się na konsumpcji. Mimo to, inwestorzy wydają się zaskoczeni słabymi wynikami, ponieważ akcje zyskały około 20% od końca lipca.

Zmiany w indeksie FTSE

W miniony wtorek FTSE ogłosiło wstępne zmiany przed nadchodzącym kwartalnym przeglądem indeksu. Znane marki, takie jak Burberry Group, znajdujące się w FTSE 100 już od 15 lat i EasyJet, mają opuścić indeks. Raspberry Pi z kolei, który przyciągnął zainteresowanie klientów po debiucie na giełdzie na początku tego roku, teraz szykuje się do wejścia do indeksu FTSE 250. Ostateczne zmiany zostaną ogłoszone w środę, 4 września, a przeprowadzone po zamknięciu rynku w piątek, 20 września. Inwestorzy mogą więc oczekiwać zwiększonego wolumenu i zmienności.

Waluty i surowce

Dolar amerykański umocnił się po publikacji silnych danych ekonomicznych, co wzbudziło pytania o skalę nadchodzących obniżek stóp procentowych. W zeszłym tygodniu inwestorzy korzystający z platformy Saxo najchętniej na rynku walutowym handlowali parą USDJPY, podczas gdy złoto dominowało wśród kontraktów futures. Cena złota osiąga historyczne wyniki, wspierana przez oczekiwania dot. obniżki stóp procentowych i napływ środków do ETF-ów.

W tym tygodniu

Ten tydzień zapowiada się ciekawie. W poniedziałek, 2 września, rynki amerykański i kanadyjski będą miały przerwę z okazji Święta Pracy. Najważniejsze publikacje wyników w tym tygodniu to Zscaler (wtorek), Gitlab (wtorek), Broadcom (czwartek) i ulubieniec traderów Nio Inc. (czwartek). Kalendarz ekonomiczny obejmuje również decyzję Banku Kanady w sprawie stóp procentowych (środa), dane o wolnych miejscach pracy w USA (środa) oraz raport o zatrudnieniu w sektorze pozarolniczym (piątek). W ciągu tygodnia zostaną również opublikowane wskaźniki PMI za sierpień z Chin, strefy euro, Wielkiej Brytanii i USA.

- Reklama -Osteopatia Kraków

POLECAMY

lekarz medycyna technologia

Polski rynek ochrony zdrowia na fali wzrostu – EY prognozuje roczny wzrost o 11%...

0
Z analizy firmy EY wynika, że polski rynek świadczenia usług z zakresu opieki zdrowotnej będzie do 2028 roku rósł w tempie - 11 proc. rocznie. Rozwój stymuluje rosnące finansowanie publiczne i prywatne, które jest...
Exit mobile version