FIRMYRohlig SUUS Logistics otwiera swój pierwszy magazyn na Węgrzech

Rohlig SUUS Logistics otwiera swój pierwszy magazyn na Węgrzech

Rohlig SUUS Logistics otwiera swój pierwszy magazyn na Węgrzech

Rohlig SUUS Logistics, polski operator logistyczny otworzy w połowie lata swój pierwszy magazyn na Węgrzech. Obiekt o powierzchni 7 tys. mkw. będzie znajdować się w nowoczesnym parku logistycznym HelloParks Maglód, zlokalizowanym w pobliżu międzynarodowego lotniska w Budapeszcie oraz kluczowych szlaków drogowych. Inwestycja ta znacznie zwiększa możliwości operatora na Węgrzech w obsłudze lokalnych oraz globalnych łańcuchów dostaw.

SUUS będzie nowym najemcą budynku MG3 HelloParks Maglód. Na mocy długoterminowej umowy z węgierskim deweloperem nieruchomości przemysłowych HelloParks, polska firma, specjalizująca się w kompleksowych rozwiązaniach logistycznych, zagospodaruje 7 tys. mkw. MG3 HelloParks Maglód o całkowitej powierzchni 45 tys. mkw. będzie wspierał działalność najemców dzięki wielu rozwiązaniom ekologicznym, możliwościom wydajnego i ekonomicznego zarządzania budynkiem oraz wiodącej na rynku technologii.Rohlig SUUS Logistics otwiera swój pierwszy magazyn na Węgrzech (3) Rohlig SUUS Logistics otwiera swój pierwszy magazyn na Węgrzech (4) Rohlig SUUS Logistics otwiera swój pierwszy magazyn na Węgrzech (1)

Węgierska inwestycja SUUSa będzie pełnić rolę wielofunkcyjnego centrum logistycznego, obejmującego magazyn, który może pomieścić 3 tys. palet, oraz terminal przeładunkowy. Obiekt w Maglód będzie strategicznym hubem dla rosnącej sieci lokalnych partnerów firmy. Poza usługami magazynowanymi operator zapewnia w regionie całopojazdowy oraz drobnicowy transport drogowy, przewozy kolejowe, morskie i lotnicze, a także obsługę Project Cargo. Ponadto firma stawia na rozwój usług celnych.

Nowoczesny hub znacznie zwiększa nasze kompetencje na Węgrzech. Logistyka kontraktowa, w tym magazynowanie, kompletacja zamówień oraz usługi o wartości dodanej, takie jak co-packing czy etykietowanie, dołączają do naszego portfolio. Nasza nowa inwestycja może służyć jako magazyn surowców i wyrobów gotowych, a także jako centrum dystrybucyjne – mówi Laszló Molnár, Dyrektor Oddziału Rohlig SUUS Logistics na Węgrzech – Strategiczna lokalizacja w pobliżu autostrady M0, a także M4 – ważnego odcinka europejskiej trasy E60 – oraz uczęszczanego lotniska w Budapeszcie sprawia, że nasz magazyn to kluczowy węzeł w łańcuchach dostaw zarówno lokalnych firm, jak i tych międzynarodowych. W tym graczy z branży automotive, która jest jednym z filarów węgierskiej gospodarki – dodaje.

Oprócz dogodnej lokalizacji kolejnym kluczowym czynnikiem inwestycyjnym dla polskiego operatora była rozwijająca się sieć lokalnych przedsiębiorstw w parku logistycznym Maglód. Firmy mają tam dostęp do adaptowalnych i skalowalnych obiektów magazynowych i biurowych, dzięki czemu mogą zaspokoić swoje zmieniające się potrzeby. Obecnie 27 300 mkw., czyli ponad 60 proc. powierzchni w obiekcie Maglód MG3, zostało już zajęte, m.in. przez duże firmy, takie jak Aeroplex, Loginvent i WellPack. Poza tym dla SUUSa ważnymi czynnikami w procesie decyzyjnym były liczne nowoczesne technologie zastosowane w parku logistycznym, a także proekologiczne oraz prospołeczne rozwiązania, takie jak strefa odpoczynku dla kierowców przy magazynie.

Magazyn MG3 o powierzchni 45 000 m2, drugi etap HelloParks Maglód, był pierwszym obiektem przemysłowym na Węgrzech, który otrzymał najwyższą ocenę BREEAM Outstanding w kategorii New Construction, która potwierdza, że budynek powstał zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju oraz że jest przyjazny dla pracowników i środowiska naturalnego. Oprócz końcowego efektu certyfikacja ta obejmuje także projektowanie, budowę i zarządzanie całym procesem, od pozyskiwania i dostaw surowców po gospodarkę odpadami oraz zainstalowane i wykorzystywane technologie. Deweloper był pierwszą firmą na Węgrzech, która uzyskała ocenę Excellent w kategorii nieruchomości przemysłowych, dla – obecnie w pełni zajętej – hali MG1 w parku Maglód. Od 2023 r. jest jedyną firmą, która buduje wszystkie swoje nowe obiekty zgodnie z najbardziej rygorystycznymi kryteriami Outstanding.

Zakończyliśmy złożony i długotrwały proces negocjacji z naszym nowym klientem – wszyscy w zespole ciężko pracowali, aby przyczynić się do sukcesu transakcji. Nasze najnowsze osiągnięcie w rejonie międzynarodowego lotniska w Budapeszcie napawa nas dumą i wzmacnia nasze ambicje, aby HelloParks Maglód stał się najsilniejszym graczem na tym rynku. Oprócz dogodnej lokalizacji dla naszych najemców kluczowe są także zrównoważony rozwój oraz możliwość prowadzenia elastycznych i wydajnych operacji, a my zapewniamy im najnowocześniejsze obiekty, spełniające ich potrzeby – mówi András Bodahelyi, Senior Business Development Manager w HelloParks.

NAJNOWSZE ARTYKUŁY

- Reklama -Osteopatia Kraków

POLECAMY

chiny

Chiny: od „cudownego wzrostu” do nowej rzeczywistości

0
Chiny potrzebują nowych źródeł wzrostu – sektor nieruchomości: od bohatera do zera, spowolnienie inwestycji zagranicznych (w grę wchodzą zarówno krótkoterminowe czynniki taktyczne, jak i długoterminowe czynniki strukturalne) Popyt zagraniczny: rola Chin jako krytycznego...