piątek, 18 kwietnia, 2025

Uniwersytecki Szpital Dziecięcy w Krakowie z nowoczesną siecią Cisco na Oddziale Transplantologii

Biuro Tłumaczeń OnlineBiuro Tłumaczeń Online

Wyremontowany Oddział Transplantologii został wyposażony w nowoczesną, bezprzewodową sieć Cisco. Jest to już kolejny oddział (po Onkologii), który został objęty modernizacją sieci, a do końca tego roku sieć bezprzewodowa Cisco połączy cały szpital. Projekt o całkowitej wartości szacowanej na 7 milionów złotych, jest finansowany przez Cisco w formie darowizny.Jacek Przybylski, dyrektor Cisco Kraków

Uniwersytecki Szpital Dziecięcy w Krakowie i Cisco ogłaszają, że niedawno odnowiony Oddział Transplantologii został wyposażony w bezprzewodową infrastrukturę sieciową Cisco.

Cisco kontynuuje modernizację sieci szpitalnej, po tym jak w 2022 roku firma unowocześniła infrastrukturę teleinformatyczną w części szpitala potocznie zwanej „Okrąglakiem”, gdzie m.in. znajduje się Oddział Onkologiczny. Pozostałe oddziały szpitala mają zostać połączone z wysoce bezpieczną siecią bezprzewodową Cisco do końca tego roku.

Dzięki nowej sieci pacjenci i ich rodziny mogą korzystać z łączności bezprzewodowej w celach rekreacyjnych, komunikacyjnych i edukacyjnych, co jest szczególnie istotne w przypadku pacjentów przebywających w szpitalu przez dłuższy czas. Z kolei personel szpitala uzyskuje dostęp do sieci szpitalnej, z którą zintegrowany został sprzęt medyczny szpitala, umożliwiając w czasie rzeczywistym przekazywanie informacji o wynikach badań oraz stanie pacjenta bez konieczności fizycznego podłączania urządzeń medycznych do infrastruktury sieciowej. Ponadto bezprzewodowa sieć wysokiej jakości wykorzystywana jest przez rozwiązanie IoT dostarczone przez Kontakt.io, partnera Cisco, które opierając się na rozwiązaniu Cisco Spaces pozwala na dalszą optymalizację użytkowania i zarządzania sprzętem medycznym w Szpitalu.

Bezpieczna sieć podstawą nowoczesnej opieki zdrowotnej

Uniwersytecki Szpital Dziecięcy w Krakowie jest największym szpitalem pediatrycznym w południowej Polsce, leczącym rocznie 250 000 małych pacjentów z najcięższymi chorobami. Przez lata placówka zmagała się z problemami z łącznością, nie tylko ze względu na przestarzałą infrastrukturę, ale także ze względu na topografię budynku i masywną betonową konstrukcję, które utrudniały transmisję danych (w tym komunikację z siecią komórkową). Stanowiło to utrudnienie nie tylko dla pacjentów i ich rodzin, ale także zakłócało pracę personelu.

Po przeprowadzeniu analizy lokalizacji w całym szpitalu, inżynierowie Cisco wraz z zespołem IT szpitala zdecydowali się wdrożyć sieć składającą się z przełączników Cisco Catalyst serii 9200 i punktów dostępowych Catalyst serii 9100, zarządzanych przez kontroler Cisco Wireless Controller serii 9800, zintegrowanych ze wspomnianym wcześniej systemem Kontakt.io i Cisco Spaces. Ponadto, wdrożono rozwiązanie Cisco Identity Services Engine dla zwiększenia bezpieczeństwa teleinformatycznego. Nowa sieć bezprzewodowa na Oddziale Transplantologii została zintegrowana z istniejącą siecią Cisco.

„Bez wysoko wyspecjalizowanego i zaangażowanego personelu, ale także bez odpowiedniej technologii i korzyści, jakie przynosi ona współczesnej medycynie, nie moglibyśmy zadbać o dobro naszych pacjentów i zapewnić im zaawansowanej opieki medycznej, na jaką zasługują. Właśnie dlatego wsparcie technologiczne zapewniane szpitalowi przez Cisco jest tak ważne. Z całego serca chciałbym podziękować za wkład, jaki firma Cisco i jej pracownicy wnieśli i nadal wnoszą w poprawę pracy personelu szpitala i życia naszych podopiecznych” – powiedział profesor Wojciech Cyrul, Dyrektor Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie.

„Od lat aktywnie wspieramy Uniwersytecki Szpital Dziecięcy w Krakowie. Wielu naszych pracowników łączy silna więź emocjonalna ze szpitalem i jego personelem, ponieważ ich dzieci były tu leczone. Od dawna też aktywnie pomagamy placówce w ramach wolontariatu oraz organizując akcje charytatywne. Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że możemy również dostarczyć naszą najnowocześniejszą technologię, aby zaspokoić kluczowe potrzeby szpitala w zakresie łączności” – powiedział Jacek Przybylski, Dyrektor Cisco Global Services Center w Krakowie.

Autor/źródło
Disclaimer: Informacje zawarte w niniejszej publikacji służą wyłącznie do celów informacyjnych. Nie stanowią one porady finansowej lub jakiejkolwiek innej porady, mają charakter ogólny i nie są skierowane do konkretnego adresata. Przed skorzystaniem z informacji w jakichkolwiek celach należy zasięgnąć niezależnej porady.

Popularne w tym tygodniu

Podobne tematy

Cyberprzestępcy zmieniają strategię – web shell na czele metod ataku

W IV kwartale 2024 roku cyberprzestępcy coraz częściej wykorzystywali...

Cisco Live EMEA 2025: Ponad 17 000 profesjonalistów IT spotyka się w Amsterdamie

Wydarzenie Cisco Live, które odbywa się w Amsterdamie...

Automatyzacja w medycynie – jak nowoczesne systemy IT rewolucjonizują placówki zdrowotne?

Sektor ochrony zdrowia stawia na rozwój technologiczny, a automatyzacja...

Efektywność energetyczna i ESG w nieruchomościach: kluczowe trendy na 2025 rok

Zwiększanie efektywności energetycznej oraz liczenie i obniżanie śladu węglowego...

Daniel Pawelczyk Finance Directorem i członkiem zarządu w TD SYNNEX Poland

TD SYNNEX (NYSE: SNX) poinformował o powołaniu Daniela Pawelczyka...

CGI przejmuje Novatec – ekspansja na rynki cyfrowe w Niemczech i Hiszpanii

CGI (TSX: GIB.A) (NYSE: GIB), jedna z największych niezależnych...

Komputery kwantowe – rewolucja, która zmieni oblicze informatyki

Komputery kwantowe i dokonywane z ich pomocą obliczenia kwantowe...

Może Cię zainteresować

Polecane kategorie

Exit mobile version