poniedziałek, 4 grudnia, 2023
FIRMYANT Solutions wdraża systemy MES oraz MBR & EBR dla firmy farmaceutycznej...

ANT Solutions wdraża systemy MES oraz MBR & EBR dla firmy farmaceutycznej ALKALOID AD Skopje

-

tłumaczenia biuro tłumaczeń 123tlumacz.pl

ANT Solutions wdraża systemy MES oraz MBR & EBR dla firmy farmaceutycznej ALKALOID AD Skopje

ANT Solutions, czołowy dostawca rozwiązań optymalizujących produkcję, zawarł porozumienie z ALKALOID, wiodącą firmą farmaceutyczną w Macedonii Północnej, w celu wdrożenia MES (Manufacturing Execution System) z rozwiązaniami EBR (Electronic Batch Record). Te innowacyjne systemy, łącznie znane jako AlkaMES, mają na celu ulepszenie procesu produkcyjnego, poprawienie efektywności i zapewnienie zgodności w szybko rozwijającym się przemyśle farmaceutycznym.

Systemy ANT Solutions są zaprojektowane tak, aby umożliwić firmom farmaceutycznym w pełni wykorzystać zaawansowane maszyny, linie produkcyjne i pracowników. Przejście na bezpapierowe operacje pozwala nowoczesnemu przemysłowi farmaceutycznemu zaoszczędzić cenny czas operatorów i zapewnić dokładność dokumentów. Dane zbierane w czasie rzeczywistym ze specjalistycznego sprzętu produkcyjnego pozwalają kierownikom analizować cały proces i ciągle go ulepszać.

Wdrożenie będzie realizowane w kilku fazach. Pierwsza faza, projekt pilotażowy, skupi się na procesach stałych i pakowania, w tym na liniach i maszynach takich jak pakowarki, mieszalniki, prasy do tabletek i powlekania. Zostanie ustanowione pełne połączenie i monitorowanie efektywności sprzętu OEE (Overall Equipment Efficiency) wraz z integracją z systemami takimi jak SAP. Pierwsza faza skupi się na przygotowaniu pełnego Master Batch Record (MBR) i generowaniu EBR z cyfrowymi podpisami. W drugiej fazie projekt pilotażowy zostanie rozszerzony na pozostałe linie i maszyny w procesach stałych i pakowania, z systemem zarządzania magazynem na poziomie warsztatu (WMS), w tym zarządzaniem kontenerami, monitorowaniem mikroprzestojów i zarządzaniem pomieszczeniami. Trzecia faza rozwinie projekt pilotażowy na wszystkie linie i maszyny zaangażowane w procesy cefalosporyn, półstałych i płynnych procesów napełniania i pakowania. Fazowe podejście do wdrożenia zapewnia systematyczne wdrożenie rozwiązań MES i MBR&EBR, optymalizując procesy produkcyjne ALKALOID i torując drogę do zwiększonej efektywności i zgodności w przemyśle farmaceutycznym. Każda faza zostanie zweryfikowana przez ANT, aby ALKALOID mógł pracować z systemem na produkcji. Ważnym aspektem wdrożenia jest Generic Master Batch Record. GMBR redukują liczbę MBR poprzez grupowanie procesów, które zawsze mają ten sam przepływ pracy i różnią się tylko ustawieniami parametrów. Dotyczy to szczególnie dziedziny pakowania, gdzie jest wiele MBR ze względu na liczne wersje produktów, takie jak liczba tabletek, wersja językowa ulotek dołączonych do opakowania czy rodzaj używanego pojemnika.

Wdrożenie rozwiązań MES i MBR&EBR przyniesie ALKALOID liczne korzyści. Zwiększona efektywność procesu, wynikająca z ulepszonej dokładności trasowania, szacuje się na 10% poprawy. Wskaźniki jakości KPI (Key Performance Indicators) poprawią się o 8% dzięki optymalizacji kontroli procesu produkcyjnego, monitorowaniu parametrów online i zarządzaniu tolerancjami. Czas wymagany do kontroli partii zostanie skrócony o 35% dzięki wdrożeniu Elektronicznej Karty Partii, która obejmuje strukturyzację danych, wstępne kontrole systemowe i automatyczne zbieranie danych z linii, maszyn i urządzeń IPC. Ponadto przewodnik operatora systemu zmniejszy błędy i odchylenia o 25%, prowadząc operatorów przez procesy i minimalizując potencjalne błędy.

Wdrożenie systemów MES i MBR&EBR ANT Solutions nie tylko zoptymalizuje procesy produkcyjne ALKALOID, ale także przyczyni się do szybkiego zwrotu z inwestycji (ROI). Współpraca między ANT Solutions a ALKALOID stanowi zaangażowanie w innowacje, efektywność i jakość w przemyśle farmaceutycznym.

O firmie ANT Solutions: ANT Solutions jest czołowym dostawcą rozwiązań optymalizujących produkcję, specjalizującym się w systemach MES i EBR. Firma oferuje kompleksowe rozwiązania dla firm, umożliwiające zwiększenie efektywności, produktywności i konkurencyjności na rynku.

O firmie ALKALOID AD Skopje: ALKALOID to renomowana firma farmaceutyczna, ceniona za produkcję wysokiej jakości produktów farmaceutycznych. Skupiając się na ciągłym doskonaleniu, ALKALOID dąży do optymalizacji swoich procesów produkcyjnych i dostarczania wyjątkowych produktów swoim klientom.

Więcej informacji na temat ANT Solutions: https://antsolutions.eu/

NAJNOWSZE ARTYKUŁY

- Reklama -Osteopatia Kraków

POLECAMY

Deloitte: Kryzys nie dotknął dóbr luksusowych – branża z ponad 15 proc. wzrostem przychodów...

0
Pomimo niepewności gospodarczej firmy z sektora dóbr luksusowych mogą cieszyć się niesłabnącym zainteresowaniem zamożnych klientów. Jak wynika z ósmej edycji raportu Global Fashion & Luxury Private Equity and Investors Survey 2023 firmy doradczej Deloitte,...