BEZPIECZEŃSTWODobre praktyki w zakresie przeciwdziałania atakom DDoS

Dobre praktyki w zakresie przeciwdziałania atakom DDoS

Dobre praktyki w zakresie przeciwdziałania atakom DDoS

DDoS to jeden z najczęściej stosowanych typów ataków hakerskich. W ostatnich latach liczba ataków DDoS ciągle rośnie, zwiększając tym samym intensywność i skalę zagrożenia dla firm. Jak zadbać o skuteczną ochronę ANTY-DDoS?

Co to jest DDoS?

DDoS, czyli Distributed Denial of Service (rozproszona odmowa dostępu do usługi), to atak oparty na „zasypaniu” docelowego serwera żądaniami. Jego celem jest uniemożliwienie skorzystania z usług rzeczywistym użytkownikom, co prowadzi do sporych strat dla różnych przedsiębiorstw. Za generowanie ruchu odpowiadają najczęściej botnety, czyli sieci komputerów, które za sprawą złośliwego oprogramowania znalazły się pod kontrolą hakerów. Na atakowany adres IP trafia ogromna liczba fałszywych żądań, które muszą być przetworzone przez serwer, czego skutkiem jest szybkie wyczerpanie jego zasobów – pamięci operacyjnej, łącza internetowego czy mocy obliczeniowej procesora.

Ochrona ANTY-DDoS: najlepsze praktyki

Całkowite zabezpieczenie się przed atakami tego typu jest niezwykle trudne. Warto jednak podjąć pewne kroki, które pozwolą znacząco zmniejszyć ich wpływ na firmowe zasoby. Oto kilka czynności umożliwiających ograniczenie ryzyka ataków DDoS.

  1. Korzystanie z łącza o większej przepustowości – dzięki temu serwery firmy będą mogły lepiej obsłużyć nadmiarowy ruch. Należy jednak zaznaczyć, że to jedynie tymczasowe rozwiązanie, a z każdym rokiem ataki DDoS są w stanie zużywać coraz więcej zasobów.
  2. Rozproszenie infrastruktury sieciowej. Standardowe zabezpieczenia, takie jak zapory ogniowe, mogą nie wystarczyć. Warto zadbać, by w razie ataku na firmowy serwer klienci, pracownicy lub partnerzy mogli połączyć się z innymi zasobami.
  3. Przygotowanie szczegółowego planu działania w razie ataku.
  4. Monitorowanie ruchu sieciowego na bieżąco, aby móc szybko zidentyfikować nietypowe zachowania.
  5. Korzystanie z usług dostawców Internetu, którzy zapewniają dodatkowe zabezpieczenia.
  6. Przeniesienie zasobów firmy do chmury – to jedno z najlepszych rozwiązań z zakresu ochrony ANTY-DDoS.

INEA dla firm – skuteczna ochrona ANTY-DDoS

Warto zwalczyć ten problem już na poziomie łącza internetowego, wybierając oferty uwzględniające takie zabezpieczenia, jak ochrona ANTY-DDoS. INEA dla firm to usługa, która zapewnia pełne wsparcie w kwestii wykrywania ataków i niwelowania ich skutków. Dzięki wykorzystaniu technologii ARBOR, jednego z liderów na rynku rozwiązań dotyczących cyberbezpieczeństwa, zarówno dane, jak i urządzenia są nieustannie chronione przed działaniami hakerów. Wybierając opcję abonamentu na ochronę ANTY-DDoS, możemy liczyć na czas reakcji wynoszący poniżej 1 minuty.

Co więcej, w ramach usług INEA dla firm można skorzystać również z tzw. scrubbingu. To rozwiązanie, które przyda się w krytycznych sytuacjach, umożliwiając wyczyszczenie ruchu na żądanie lub w obrębie abonamentu. W zależności od wybranej oferty poziom czyszczenia ruchu może wynosić 5 Gb/s lub aż 60 Gb/s. Druga opcja pozwoli usunąć skutki nawet wyjątkowo dużych ataków DDoS, szybko przywracając sprawność firmowej sieci.

NAJNOWSZE ARTYKUŁY

- Reklama -Osteopatia Kraków

POLECAMY

Chiny: od „cudownego wzrostu” do nowej rzeczywistości

0
Chiny potrzebują nowych źródeł wzrostu – sektor nieruchomości: od bohatera do zera, spowolnienie inwestycji zagranicznych (w grę wchodzą zarówno krótkoterminowe czynniki taktyczne, jak i długoterminowe czynniki strukturalne) Popyt zagraniczny: rola Chin jako krytycznego...