MARKETINGSiła marki: Strategie dla szybkiego wpływu i długoterminowego wzrostu

Siła marki: Strategie dla szybkiego wpływu i długoterminowego wzrostu

Siła marki: Strategie dla szybkiego wpływu i długoterminowego wzrostu

CNN International Commercial (CNNIC), wraz z firmą konsultingową MTM, przeprowadziły badanie oparte na opiniach 1090 senior liderów marketingu pochodzących z 12 globalnych rynków. W badaniu przeanalizowano kluczowe czynniki skutecznego, długoterminowego budowania marki i tworzenia znaczących relacji z konsumentami i klientami. Na podstwie wyników opublikowany został raport: Brand Power: Strategies for Instant Impact and Future Growth” (Siła marki: strategie natychmiastowego wpływu i przyszłego wzrostu).

W obliczu współczesnych wyzwań, takich jak rozwój technologii, niepewne warunki ekonomiczne oraz osłabienie i rozproszenie uwagi odbiorców, marka powinna pozostawać spójnym i przekonującym komponentem. Raport „Brand Power: Strategies for Instant Impact and Future Growth” ujawnia plany marketingowe, czynniki wpływające na podejmowanie decyzji oraz kluczowe elementy, które globalni marketerzy uważają za niezbędne do osiągnięcia sukcesu we współczesnym marketingu.

W badaniu szczegółowo przeanalizowano przemyślenia, strategie i priorytety marketerów, a wyłaniający się przekaz jest jasny: mimo dużej presji na inwestowanie w szybkie i krótkoterminowe sukcesy, marketerzy priorytetyzują długoterminowe inwestycje w markę i angażujący storytelling.

Zespół CNNIC Audiences and Data przeprowadził rozmowy z liderami zarówno agencji mediowych, jak i reklamodawcami z różnych branż, aby ocenić najbardziej efektywne aspekty i strategie w realizacji działań marketingowych dla marek. W badaniu wzięli udział m.in. dyrektorzy ds. marketingu, wiceprezesi, kierownicy działów marketingu oraz dyrektorzy ds. mediów. Badanie ujawniło wyraźne trendy i wnioski:

  • Budowanie marki jest najważniejszym celem marketingowym – 78% marketerów twierdzi, że „poprawa świadomości i reputacji marki” jest ich najważniejszym celem marketingowym w tym roku.
  • Budowanie marki zapewnia jej trwałą wartość i długoterminowy wzrost – 9 na 10 marketerów planuje kampanię wizerunkową w ciągu najbliższych 12 miesięcy.
  • Podejście „always-on” stawia marki na pierwszym miejscu – 65% marek często polega na reklamie „always-on” w celu wzmocnienia wartości marki i osiągnięcia długoterminowego wzrostu.
  • Kampanie zorientowane na wartości firmy i storytelling zajmują centralne miejsce – 81% marketerów planuje włączyć do swoich działań marketingowych tematy związane z budowaniem społeczności wokół marki, ochroną środowiska, sprawami społecznymi oraz ładem korporacyjnym (ESG).
  • Media informacyjne są nadal niezbędne – 91% marketerów zgadza się, że serwisy informacyjne są niezbędni do budowania marki, a 83% wskazuje na to, że reklamowanie się podczas ważnych wydarzeń na świecie nie szkodzi wizerunkowi ich marki.

Jo Tenzer, Dyrektor ds. Analiz Odbiorców w CNNIC, która pracowała nad raportem i zleciła jego opracowanie, komentuje: „Marketerzy często pełnią jedną z najbardziej innowacyjnych i wymagających ról we współczesnym biznesie, a to badanie pomaga zrozumieć niektóre złożoności tej branży. Wyniki badania pokazują, że budowanie marki jest postrzegane jako kluczowy, długoterminowy cel firm na całym świecie, a liderzy coraz bardziej dostrzegają potrzebę wdrażania ciągłego, ukierunkowanego na cel storytellingu, który autentycznie angażuje konsumentów. Jednocześnie widać wyraźnie, że międzynarodowi dostawcy wiadomości nadal odgrywają kluczową rolę w budowaniu zaufania i wiarygodności marek w dzisiejszym przepełnionym informacjami świecie”.

Badanie objęło uczestników z USA, Wielkiej Brytanii, Francji, Niemiec, Zjednoczonych Emiratów Arabskich, RPA, Australii, Japonii, Indii, Singapuru, Korei Południowej i Hongkongu.

NAJNOWSZE ARTYKUŁY

- Reklama -Osteopatia Kraków

POLECAMY

lekarz medycyna technologia

Polski rynek ochrony zdrowia na fali wzrostu – EY prognozuje roczny wzrost o 11%...

0
Z analizy firmy EY wynika, że polski rynek świadczenia usług z zakresu opieki zdrowotnej będzie do 2028 roku rósł w tempie - 11 proc. rocznie. Rozwój stymuluje rosnące finansowanie publiczne i prywatne, które jest...