PRACA I KARIERAFlexee rewolucjonizuje benefity: „Pensja na życzenie” i karty żywieniowe

Flexee rewolucjonizuje benefity: „Pensja na życzenie” i karty żywieniowe

Nowoczesne benefity pracownicze działają obecnie w formie aplikacji mobilnych i wirtualnych kart. Firma Flexi jest to fintechowy startup, który dostarcza benefity firmom dla ich pracowników. Są to benefity wspierające finanse osobiste pracowników. Pierwszy benefit, który już od trzech lat działa na rynku to „pensja na życzenie” – gdzie za pomocą aplikacji mobilnej pracownik może natychmiastowo na swoje konto wypłacać część pensji, a następnie jest to w sposób zautomatyzowany rozliczane w systemach kadrowo- płacowych u pracodawców. Taki benefit daje swobodę pracownikowi, komfortowy dostęp do swoich środków. Dzisiaj z aplikacji korzysta ponad 50 tysięcy użytkowników, a w grudniu nastąpił debiut nowego produktu: karty żywieniowej. Pracownik ma dostęp do wszystkich benefitów z poziomu aplikacji mobilnej i wszystkie te benefity są automatycznie rozliczane z systemach kadrowo-płacowych. To jest panel do zarządzania benefitami dla klientów, jednak wszystkie rozliczenia mogą działać w sposób zautomatyzowany.

– Zaczęliśmy budować kolejne benefity wspierające finanse – w naszej aplikacji powstała platforma akademii finansów osobistych, gdzie uczymy pracowników m.in. tego, jak zarządzać swoim pieniądzem, jako oszczędzać, a nawet jak inwestować. I właśnie wprowadziliśmy na rynek kolejny benefit finansowy – powiedział serwisowi eNewsroom.pl Andrzej Nowak, założyciel i prezes Flexee. – Są to karty żywieniowe Flexi. Benefit, który stworzyliśmy wspólnie z Visa. Karty polegają na tym, że pracownik może płacić taką kartą w każdym sklepie spożywczym, w każdym lokalu gastronomicznym. I cechą charakterystyczną tych kart jest to, że na bazie odpowiedniego rozporządzenia Ministra Pracy pracodawca może na takie karty wypłacać wynagrodzenie pracownikowi do kwoty 450 zł brutto miesięcznie bez obciążenia ZUS. W ten sposób pracodawcy mogą przekazywać środki alternatywnie do podwyżki płac, premii – mamy też swój własny model, w którym to pracownik sam może decydować o tym, aby obecne wynagrodzenia na taką kartę otrzymywać i generować oszczędności w składkach ZUS i dla siebie i dla pracodawcy. Mamy już wiele marek pozyskanych dla naszych benefitów, są to duże firmy typu Strabag, Grupa Impel, ZPUE, Diagnostyka, XCOM i inne – podkreśla Andrzej Nowak.

- Reklama -Osteopatia Kraków

POLECAMY

Rząd Donalda Tuska zaprzysiężony

Bilans pierwszego roku rządu: Plusy, minusy i wyzwania

0
Nowy skład rządu rozpoczął prace w połowie grudnia 2023 roku – po upływie dwunastu miesięcy trzeba stwierdzić, że gospodarka ma się ogólnie nieźle. Na plus należy zaliczyć przede wszystkim zmiany w zakresie procesu...
Exit mobile version