FIRMYHard2beat, nowy fundusz VC od foundera Piwik PRO z kilkoma exitami na...

Hard2beat, nowy fundusz VC od foundera Piwik PRO z kilkoma exitami na koncie

Hard2beat, nowy fundusz VC od foundera Piwik PRO z kilkoma exitami na koncie

Seryjny przedsiębiorca, Maciej Zawadziński wraz z inwestorami technologicznymi Maciejem Frankowiczem i Konradem Trzyną ogłaszają plany utworzenia funduszu Hard2beat VC o kapitalizacji 80 milionów złotych.

Hard2beat planuje skupić się przede wszystkim na inwestycjach w spółki “DeepTech” opierające swoje rozwiązania na oprogramowaniu. Partnerzy planują zainwestować w ponad 20 firm na przestrzeni najbliższych 3 lat, inwestując do 2 milionów złotych w pierwszej rundzie oraz zwiększając zaangażowanie kapitałowe w najlepszych spółkach nawet do 8 milionów złotych.

“Naszą misją jest pomagać przedsiębiorcom technologicznym w budowaniu rentownych, zrównoważonych biznesów. W odróżnieniu od większości funduszy VC nie chcemy za wszelką cenę szukać skali i szybkich wzrostów. Szukamy w founderach przede wszystkim świadomych partnerów, którzy rozumieją, że budowanie biznesu to maraton a nie sprint.” – powiedział Maciej Frankowicz, partner zarządzający Hard2beat

Fundusz współtworzy, Maciej Zawadziński – wrocławski przedsiębiorca, który na swoim koncie ma już 3 wyjścia ze spółek technologicznych, które założył i rozwinął. Ostatnia transakcja wyjścia z Piwik PRO była zrealizowana pod koniec 2023 przy wycenie przedsiębiorstwa przekraczającej 220 milionów złotych i wygenerowała ponad czterokrotny zwrot dla inwestorów. Teraz planuje wykorzystać zdobytą wiedzę i doświadczenia nie tylko inwestując kapitał, ale również wspierając merytorycznie założycieli spółek m.in. w zakresie strategii pozyskiwania klientów, skalowania organizacji i sprawnego zarządzania firmą przy ograniczonych zasobach.

“Jako przedsiębiorca przechodziłem kilkukrotnie trudną i pełną wyzwań drogę rozwijania biznesu od początku. Do tej pory wykorzystywałem tak zdobyte doświadczenie wspierając spółki, w które zainwestowałem jako anioł biznesu. Utworzenie funduszu jest dla mnie naturalnym krokiem w rozwoju dotychczasowej działalności inwestycyjnej.” – powiedział Maciej Zawadziński, partner zarządzający Hard2beat

Pozostali partnerzy Hard2beat – Maciej Frankowicz i Konrad Trzyna – do tej pory zarządzali funduszem Shape VC, który w latach 2019-2023 zainwestował w 36 startupów w ramach programu BRIdge Alfa. Wśród inwestycji Shape VC są spółki takie jakie Aether Biomedical, AdTonos czy Dynamic Air Cooling, które z sukcesami zdobywają międzynarodowych klientów i zbierają kolejne rundy finansowania zagranicą.

“Wraz z zakończeniem okresu inwestycyjnego w Shape VC i dokonaniem pierwszych wyjść z naszych spółek portfelowych wiedzieliśmy już, że chcemy kontynuować działalność inwestycyjną. Uznaliśmy, że dla dalszego rozwoju przydatne będzie uzupełnienie naszego zespołu o kogoś posiadającego nowe dla nas, typowo founderskie umiejętności i doświadczenie – stąd udział w funduszu Macieja Zawadzińskiego. Wierzymy, że to unikalne połączenie predyspozycji i kwalifikacji w naszym zespole przełoży się na wiele udanych inwestycji i duże zwroty dla przyszłych inwestorów.” – powiedział Konrad Trzyna, partner zarządzający Hard2beat

Nazwa funduszu “Hard2beat” odnosi się do jednego z filarów strategii inwestycyjnej funduszu, która zakłada stawianie na na ambitnych, ciężko pracujących i gospodarnych przedsiębiorców, którzy będą zdeterminowani aby stawiać czoła czekającym ich wyzwaniom.

Zarządzający Hard2beat są na etapie poszukiwania inwestorów prywatnych oraz planują udział w programie PFR Starter organizowanym przez PFR Ventures. Celem programu jest m.in. rozwój rynku venture capital w Polsce i budowa nowych zespołów zarządzających wyspecjalizowanych w inwestycjach seed i pre-seed oraz zachęcenie inwestorów prywatnych do dokonywania inwestycji w fundusze VC. Stąd inwestorom prywatnym w fundusze PFR Starter przysługuje prawo do 2,5-krotnej asymetrii zysku względem udziału w kapitalizacji funduszu.

“Cieszymy się, że program PFR Starter powrócił z kolejną edycją. W poprzednich edycjach powstało sporo firm venture capital takich jak bValue, SMOK, Sunfish czy Movens Capital, które nie tylko mogą się pochwalić dobrymi inwestycjami, ale z powodzeniem zbierają kolejne fundusze całkowicie prywatne przyciągając renomowanych zagranicznych inwestorów. Chcemy, aby Hard2beat był podobnym success story nadchodzącej edycji programu PFR Starter.”

  • powiedział Maciej Frankowicz, partner zarządzający Hard2beat

NAJNOWSZE ARTYKUŁY

- Reklama -Osteopatia Kraków

POLECAMY

wybory

Trump vs Biden: jak wyniki wyborów mogą wpłynąć na różne sektory gospodarki USA

0
Temperatura wokół wyborów w USA rośnie, a dzięki wczesnemu zakończeniu walki o kandydaturę prezydencką w partiach, kampanie mogą rozpocząć się wcześniej niż zwykle. W swojej analizie ekspert Saxo przedstawia wstępne przewidywania dotyczące branż, które...