piątek, 23 września, 2022
Styl ŻyciaJak dobrać koszulę do marynarki?

Jak dobrać koszulę do marynarki?

-

tłumaczenia biuro tłumaczeń 123tlumacz.pl

Jak dobrać koszulę do marynarki?

moda Koszule nosimy na wyjątkowe okazje, ale też do pracy, a także na nieformalne spotkania. Są zatem elementem garderoby, które powinny być obecne w każdej męskiej szafie. Aby jednak nasza stylizacja wyglądała dobrze, wszystkie jej elementy muszą do siebie dobrze pasować. Jak więc dopasować koszulę do marynarki, byśmy prezentowali się świetnie?

Koszula niejedno ma imię. Część z nich to ubrania bardzo eleganckie i zakładamy je na wyjątkowe okazje do formalnych zestawień. Inne z kolei to modele casualowe, które będą odpowiednie do noszenia na co dzień. W ten sam sposób możemy podzielić typy marynarek. Nietrudno się domyślić, że nie wszystkie zestawienia będą prezentować się równie efektownie.

Jaka koszula do marynarki garniturowej?

Kiedy szykujemy się na ważne wyjście, to zamierzamy włożyć garnitur, a więc nasza marynarka jest bardzo elegancka. Taka też powinna być nasza koszula. Do wyboru jest kilka podstawowych typów. Musimy wybrać taki, by koszula pasowała do naszej sylwetki, dzięki temu marynarka będzie dobrze się układać. Jednak nie możemy stawiać na zbyt opięty model, bo w przestrzeniach między guzikami mogą powstać nieestetyczne przerwy, co jest widoczne zwłaszcza w okolicach brzucha.

Zakładając garnitur zawsze wkładamy koszulę do spodni, więc nie może być za długa ani za krótka. Mankiety muszą odrobinę wystawać spod marynarki. Najczęściej do eleganckich marynarek sięga się po koszule gładkie, ale modne są także delikatne desenie. W przypadku formalnych zestawień niedopuszczalne są koszule z krótkim rękawem – eleganckie modele zawsze mają długi rękaw. Jeżeli szukamy koszuli i garnituru na ważne wydarzenie, dobrej jakości modele znajdziemy, kiedy przejrzymy koszule męskie, jakie proponuje marka Lancerto.

Koszula do marynarki casualowej?

Marynarki męskie casualowe nosi się do jeansów bądź chinosów. Nie zakładamy ich do garnituru. Mają sportowy krój, są dostępne w wielu kolorach i niejednokrotnie mają nietuzinkowy wzór. Idealna koszula także musi być półformalna. Unikajmy bardzo eleganckich koszul garniturowych, mieszanie stylów nie wyjdzie nam na dobre.  Zestawienie z casualową marynarką i koszulą możemy nosić do pracy, pod warunkiem, że w firmie nie panuje sztywny dress code, na spotkania z przyjaciółmi i rodziną, wychodząc na miasto. Uzyskamy stylizację, która nie będzie tak oficjalna, jakbyśmy założyli garnitur, ale bardziej elegancka, niż gdybyśmy poszli w zwykłej koszulce.

Co z kolorami?

Niezależnie od tego, czy tworzymy stylizację formalną, czy casualową, musimy pamiętać, że tylko jedna część garderoby może mieć wzory. Jeżeli stawiamy na przykład na marynarkę w kratkę, to dobierzmy do niej koszulę gładką.

Dodatki

Przy każdej stylizacji pamiętajmy o dodatkach. W przypadku koszuli i marynarki formalnej ważny będzie krawat lub mucha i poszetka. W przypadku zestawienia casualowego możemy zrezygnować z poszetki, tak samo możemy zrezygnować z krawata. Jeśli lubimy podkreślać oryginalność, to pomoże nam w tym kolorowa muszka.

NAJNOWSZE ARTYKUŁY

- Advertisment -

POLECAMY

Historia cyberprzestępczości

0
Pojęcie „wirusa komputerowego” znane jest obecnie większości osób na świecie, włącznie z dziećmi. Zwykle kojarzy się ono z czymś destrukcyjnym dla sprzętu, danych i usług, na których wszyscy polegamy. Wirusy komputerowe, podobnie jak ich...
e-commerce

Nowe oblicze wyprzedaży, czyli co w e-commerce i nie tylko zmieni dyrektywa Omnibus

0
W czasie sezonowych wyprzedaży nie raz słyszy się o nieuczciwych praktykach sprzedawców i celowym zawyżaniu cen w okresach poprzedzających obniżki, tak aby te wyglądały na szczególnie atrakcyjne. Tegoroczne zimowe wyprzedaże to jednak ostatnie, kiedy...

Wzrost mediany maksymalnych zarobków w IT o 9,5 proc. do 18,4 tys. zł netto...

0
No Fluff Jobs – jedyny portal z ogłoszeniami IT dostępny w 6 krajach i 8 wersjach językowych – podsumowuje ubiegły rok w branży. Z przygotowanego przez firmę raportu „Rynek pracy IT w Polsce w...