środa, 19 stycznia, 2022
Styl ŻyciaJak dobrać koszulę do marynarki?

Jak dobrać koszulę do marynarki?

-

tłumaczenia biuro tłumaczeń 123tlumacz.pl

Jak dobrać koszulę do marynarki?

moda Koszule nosimy na wyjątkowe okazje, ale też do pracy, a także na nieformalne spotkania. Są zatem elementem garderoby, które powinny być obecne w każdej męskiej szafie. Aby jednak nasza stylizacja wyglądała dobrze, wszystkie jej elementy muszą do siebie dobrze pasować. Jak więc dopasować koszulę do marynarki, byśmy prezentowali się świetnie?

Koszula niejedno ma imię. Część z nich to ubrania bardzo eleganckie i zakładamy je na wyjątkowe okazje do formalnych zestawień. Inne z kolei to modele casualowe, które będą odpowiednie do noszenia na co dzień. W ten sam sposób możemy podzielić typy marynarek. Nietrudno się domyślić, że nie wszystkie zestawienia będą prezentować się równie efektownie.

Jaka koszula do marynarki garniturowej?

Kiedy szykujemy się na ważne wyjście, to zamierzamy włożyć garnitur, a więc nasza marynarka jest bardzo elegancka. Taka też powinna być nasza koszula. Do wyboru jest kilka podstawowych typów. Musimy wybrać taki, by koszula pasowała do naszej sylwetki, dzięki temu marynarka będzie dobrze się układać. Jednak nie możemy stawiać na zbyt opięty model, bo w przestrzeniach między guzikami mogą powstać nieestetyczne przerwy, co jest widoczne zwłaszcza w okolicach brzucha.

Zakładając garnitur zawsze wkładamy koszulę do spodni, więc nie może być za długa ani za krótka. Mankiety muszą odrobinę wystawać spod marynarki. Najczęściej do eleganckich marynarek sięga się po koszule gładkie, ale modne są także delikatne desenie. W przypadku formalnych zestawień niedopuszczalne są koszule z krótkim rękawem – eleganckie modele zawsze mają długi rękaw. Jeżeli szukamy koszuli i garnituru na ważne wydarzenie, dobrej jakości modele znajdziemy, kiedy przejrzymy koszule męskie, jakie proponuje marka Lancerto.

Koszula do marynarki casualowej?

Marynarki męskie casualowe nosi się do jeansów bądź chinosów. Nie zakładamy ich do garnituru. Mają sportowy krój, są dostępne w wielu kolorach i niejednokrotnie mają nietuzinkowy wzór. Idealna koszula także musi być półformalna. Unikajmy bardzo eleganckich koszul garniturowych, mieszanie stylów nie wyjdzie nam na dobre.  Zestawienie z casualową marynarką i koszulą możemy nosić do pracy, pod warunkiem, że w firmie nie panuje sztywny dress code, na spotkania z przyjaciółmi i rodziną, wychodząc na miasto. Uzyskamy stylizację, która nie będzie tak oficjalna, jakbyśmy założyli garnitur, ale bardziej elegancka, niż gdybyśmy poszli w zwykłej koszulce.

Co z kolorami?

Niezależnie od tego, czy tworzymy stylizację formalną, czy casualową, musimy pamiętać, że tylko jedna część garderoby może mieć wzory. Jeżeli stawiamy na przykład na marynarkę w kratkę, to dobierzmy do niej koszulę gładką.

Dodatki

Przy każdej stylizacji pamiętajmy o dodatkach. W przypadku koszuli i marynarki formalnej ważny będzie krawat lub mucha i poszetka. W przypadku zestawienia casualowego możemy zrezygnować z poszetki, tak samo możemy zrezygnować z krawata. Jeśli lubimy podkreślać oryginalność, to pomoże nam w tym kolorowa muszka.

NAJNOWSZE ARTYKUŁY

- Advertisment -

POLECAMY

Ponad 40% badanych chce wyższych podatków dla zagranicznych firm działających w Polsce

0
Blisko połowa Polaków uważa, że zagraniczne firmy, prowadzące działalność gospodarczą w Polsce, powinny płacić u nas wyższe podatki niż podmioty mające wyłącznie krajowy kapitał. Ale niemal co trzecia osoba jest przeciwnego zdania. Za zmianami...

Zasady ustalania rezydencji podatkowej na podstawie objaśnień MF z 29 kwietnia 2021 r.

0
W dniu 29 kwietnia 2021 r. zostały wydane objaśnienia podatkowe dotyczące rezydencji podatkowej oraz zakresu obowiązku podatkowego osób fizycznych w Polsce. Objaśnienia nie mają charakteru aktów powszechnie obowiązującego prawa, niemniej stanowią instrukcję postępowania dla...

SAS wskazuje 4 obszary rozwoju biznesu w 2021 roku

0
Jednym z głównych wniosków pojawiających się w podsumowaniach minionego roku jest ogromny wpływ pandemii na przyspieszenie procesów cyfrowej transformacji. COVID-19 potwierdził, że technologia jest kluczowym narzędziem w obszarze ochrony zdrowia, ekonomii, a także ekologii....