czwartek, 30 marca, 2023
ENERGETYKAKETEP i NCBR podpisały umowę o współpracy bilateralnej

KETEP i NCBR podpisały umowę o współpracy bilateralnej

-

tłumaczenia biuro tłumaczeń 123tlumacz.pl

KETEP i NCBR podpisały umowę o współpracy bilateralnej

Agencja rządowa Korea Institute of Energy Technology Evaluation and Planning oraz Narodowe Centrum Badań i Rozwoju (NCBR) podpisały umowę o współpracy bilateralnej.

28 października w siedzibie Narodowego Centrum Badań i Rozwoju miało miejsce uroczyste podpisanie porozumienia pomiędzy NCBR a KETEP – Korea Institute of Energy Technology Evaluation and Planning. Poprzez podpisanie dokumentu obie instytucje rządowe potwierdziły chęć współpracy bilateralnej. W ramach umowy NCBR oraz KETEP zamierzają przygotować i ogłosić wspólne konkursy na projekty badawczo-rozwojowe. Wielostronne działania w zakresie współpracy, w których agencje wezmą udział mają przynieść wymierne korzyści technologiczne i ekonomiczne w obszarze technologii energetycznych.

Współpraca w dziedzinie energetyki przyczyni się do rozwoju innowacyjnych technologii energetycznych oraz rozszerzania krajowych prac badawczo-rozwojowych. Ogłoszenie pierwszego naboru w konkursach planowane jest na 2023 rok.

„Jesteśmy dumni z możliwości prowadzenia projektu bilateralnego wspólnie z Korea Institute of Energy Technology Evaluation and Planning (KETEP) – jest to kolejny krok w stronę rozwoju i wspierania innowacyjności w Polsce w obszarze zaawansowanych technologii energetycznych. Projekt programu bilateralnego pomiędzy Narodowym Centrum Badań i Rozwoju (NCBR) a Korea Institute of Energy Technology Evaluation and Planning (KETEP) zakłada współpracę w tematyce technologii energetycznych. Są one niezwykle ważne w perspektywie przyszłości i następujących zmian klimatycznych. Jest to jednocześnie szansa na promocję polskiego sektora badań i rozwoju, prezentację projektów i produktów polskiego przemysłu, biznesu, środowiska naukowego, czy działalności NCBR. Rozszerzenie i kontynuacja  współpracy w ramach polsko-koreańskiego programu badawczo-rozwojowego stworzy nowe możliwości dla środowisk naukowych oraz zorientowanych na innowacje przedsiębiorców z Polski oraz Korei Południowej”– powiedział dr Paweł Kuch, p.o. dyrektor Narodowego Centrum Badań i Rozwoju (NCBR)

Korea Institute of Energy Technology Evaluation and Planning (KETEP) jest agencją rządową, która koncentruje się między innymi na ocenie i zarządzaniu rozwojem technologii energetycznych.

Jej główne cele działalności to m.in.:

  • analiza i przewidywanie trendów w technologii energetycznej,
  • rozpowszechnianie i nadzór informacji,
  • wsparcie, ocena i pomoc w rozwoju planów technologicznych dla firm,
  • realizacja polityki w zakresie prowadzenia badań dot. technologii energetycznych na krajowej oraz międzynarodowej arenie.

NAJNOWSZE ARTYKUŁY

- Advertisment -

POLECAMY

moskwa biurowce rosja

Rosyjską gospodarkę czeka kolejne pogorszenie. Analiza ekonomistów CEIC

0
Jeśli wierzyć oficjalnym szacunkom, gospodarka Rosji zakończyła 2022 rok ze spadkiem PKB o 2,1 proc. Prognozy dotyczące tego, co wydarzy się w 2023 r., są bardzo zróżnicowane, ale najbardziej prawdopodobny scenariusz zakłada, że nadchodzi...

Gospodarka Rosji po roku od rozpoczęcia wojny – analiza

0
Pomimo zachodnich sankcji rosyjska gospodarka radziła sobie znacznie lepiej niż oczekiwano: realny PKB skurczył się w ubiegłym roku o zaledwie -2,1%. Perspektywy są jednak trudne. Allianz Trade spodziewa się dalszego spadku o -1%...

Powiew optymizmu dla światowego handlu – ponowne otwarcie Chin

0
Chiny – ponowne otwarcie przebiega pomyślnie, ale to jeszcze nie pora na nadmierną ekscytację. Mobilność w miastach wzrosła, lecz inne wskaźniki sugerują, że nadal nie wszystko wróciło do normy. W centrum uwagi – Powiew...