piątek, 29 września, 2023
INWESTYCJENajgorszy tydzień bitcoina w 2023 roku

Najgorszy tydzień bitcoina w 2023 roku

-

tłumaczenia biuro tłumaczeń 123tlumacz.pl

Najgorszy tydzień bitcoina w 2023 roku

Największa na świecie kryptowaluta spadła o prawie 14 proc. na początku tygodnia. W czwartek, z poziomu około 29 000 proc., w pewnym momencie bitcoin runął poniżej 25 000 dolarów na eToro. Cena ustabilizowała się jednak nieco po początkowej wyprzedaży i obecnie wynosi około 25 700 dolarów.

Ethereum odnotował podobną wyprzedaż, choć bardziej wyciszoną – spadek o 9 proc. tydzień do tygodnia. Notowania kryptowaluty rozpoczęły się powyżej 1 810 dolarów, zanim czwartkowa wyprzedaż spowodowała spadek do 1 600 dolarów na eToro. Jednak od tego czasu, cena ustabilizowała się i obecnie wynosi około 1650 dolarów.

Najgorszy tydzień bitcoina w 2023 roku

Kryptowaluty odnotowały w zeszłym tygodniu powszechną wyprzedaż w związku z kilkoma istotnymi trendami. Wyraźnym katalizatorem była decyzja SpaceX Elona Muska o sprzedaży swoich udziałów w bitcoinach, która wywołała szerszy wzrost cen kryptowalut.

Wydaje się jednak, że szersze czynniki makroekonomiczne podtrzymały wyprzedaż. Wynika to z połączenia rentowności obligacji, które osiągnęły 15-letnie maksima, głównie dzięki dostosowaniu oczekiwań rynkowych do poziomów stóp procentowych, a także niepokoju wielu inwestorów o stan rynku nieruchomości i szerszej gospodarki w Chinach.

Wszystkie te czynniki sprzysięgły się, aby w zeszłym tygodniu cena bitcoina spadła o około 11 proc. – był to najgorszy tydzień w 2023 roku. Jednak pod względem cenowym wróciliśmy tylko do poziomów obserwowanych około czerwca – ale znaczna część rajdu napędzanego wiadomościami o bitcoinowym ETF-ie BlackRock została teraz wymazana.

Więcej ETF-ów futures na bitcoina do uruchomienia, ale spot ETF pozostaje nieuchwytny

Według doniesień Financial Times, zarządzający aktywami Empowered Funds zamierza uruchomić trzy nowe fundusze ETF typu futures na bitcoina. Uruchomienie to świadczy o ciągłym zainteresowaniu instytucjonalnym tą klasą aktywów, ale pozostawia otwarte pytania o to, czy w tym roku zobaczymy zatwierdzony spot ETF.

Fundusze ETF typu futures od Empowered będą mogły przyjmować wskazania trendów, aby albo trzymać bitcoiny w warunkach hossy, albo skarbowe papiery wartościowe i fundusze rynku pieniężnego w warunkach bessy. Teoretycznie, pomoże to inwestorom zachować kapitał na niestabilnym rynku. 

Jednak fundusze ETF typu futures są nadal postrzegane przez wielu inwestorów jako gorsze rozwiązanie w zakresie posiadania kryptowalut. Potencjalne uruchomienie bitcoinowego funduszu ETF BlackRock spowodowało gwałtowny wzrost cen na początku lata. Ponieważ większość tego entuzjazmu została już utracona, pozytywna aktualizacja sytuacji w oczekiwaniu na zatwierdzenie przez organy regulacyjne może mieć niezwykle pozytywny wpływ na cenę, gdyby została zatwierdzona.

Ethereum Network uruchomi nową sieć testową

Deweloperzy ethereum wycofują testnet Goerli i uruchamiają „Holesky”. Wszystkie sieci testowe w sieci ethereum noszą nazwy praskich stacji kolejowych. Goerli działa od 2019 roku i służyła jako obszar testowy dla głównych aktualizacji sieci, takich jak The Merge.

Jednak w dowód uznania dla pracowitych programistów sieci, jest ona obecnie zastępowana przez zaktualizowaną sieć testową, z naciskiem na rozwój infrastruktury i protokołu. Goerli był krytykowany przez niektórych za “wąskie gardła”, które spowolniły rozwój. 

Testnety Ethereum są postrzegane jako bardzo skuteczne w ulepszaniu sieci, ponieważ pozwalają programistom wypróbowywać innowacje za pomocą tokenów testnet, a nie prawdziwych kryptowalut, takich jak ethereum. Nowsze sieci testowe nie mają limitów na tokeny testowe, co ułatwia deweloperom symulowanie dużych przepływów handlowych.

Simon Peters, analityk kryptowalut eToro

NAJNOWSZE ARTYKUŁY

- Reklama -Osteopatia Kraków

POLECAMY

Deloitte: Kryzys nie dotknął dóbr luksusowych – branża z ponad 15 proc. wzrostem przychodów...

0
Pomimo niepewności gospodarczej firmy z sektora dóbr luksusowych mogą cieszyć się niesłabnącym zainteresowaniem zamożnych klientów. Jak wynika z ósmej edycji raportu Global Fashion & Luxury Private Equity and Investors Survey 2023 firmy doradczej Deloitte,...