FIRMYNEXERA kupuje kolejną część infrastruktury Citynetu

NEXERA kupuje kolejną część infrastruktury Citynetu

NEXERA kupuje kolejną część infrastruktury Citynetu

Nexera zakupiła kolejny fragment infrastruktury światłowodowej Citynetu działającej w województwie łódzkim. Pozyskana sieć obejmuje 16 000 gospodarstw domowych zlokalizowanych głównie w powiecie zgierskim. W ten sposób Nexera konsekwentnie rozszerza zasięg swojego multi-światłowodu w Polsce.

Umowa zawarta 31 sierpnia 2023 roku jest dziewiątym tego rodzaju porozumieniem dostawcy multi-światłowodu. Dzięki tej transakcji Nexera powiększyła zasięg swojej sieci i umocniła swoją pozycję w województwie łódzkim. To już druga umowa z Citynetem i kolejny kontrakt ze sprawdzonym partnerem, który już wcześniej zdecydował się na współpracę z Nexerą.

W najbliższym czasie obie firmy skupią się na integracji pozyskanej sieci Citynetu z dotychczasowym zakresem multi-światłowodu Nexery, co umożliwi korzystanie z niej przez wszystkich zainteresowanych dostawców internetu i telewizji. W okresie integracji właściciel przejmowanej infrastruktury nadal będzie świadczyć swoje usługi mieszkańcom oraz będzie odpowiadał za utrzymanie i rozbudowę sieci.

Dzięki umowie satysfakcjonującej obie strony, w zasięgu naszego multi-światłowodu znalazły się kolejne gospodarstwa domowe z Regionu Łódzkiego. Cieszę się, że dotychczasowe doświadczenia Nexery i Citynetu sprawiły, że zdecydowaliśmy się kontynuować i umocnić naszą współpracę. Transakcja czyni z Citynetu nie tylko naszego największego partnera w Regionie, ale także potwierdza perspektywy na długofalowe partnerstwo biznesowe. Dotyczy to również rozbudowy multi-światłowodu, którą Citynet prowadzi dla nas dzięki umowie zawartej w grudniu zeszłego roku – komentuje Jacek Wiśniewski, Prezes Zarządu Nexery.

Do tej pory Nexera kupiła infrastrukturę od następujących dziesięciu lokalnych i regionalnych ISP: Alfanet, Alfaszybkinet, AnetConnect, Citynet, Fan-Tex, IT Partners, Telco, Symetra, Telcent oraz Uninet, działających na terenie województw świętokrzyskiego, warmińsko-mazurskiego, łódzkiego oraz śląskiego. Łączny zasięg nabytych przez hurtownika sieci to blisko 140 tys. HP, z których w trakcie zakupu ponad 40 tys. korzystało z usług.

NAJNOWSZE ARTYKUŁY

- Reklama -Osteopatia Kraków

POLECAMY

chiny

Chiny: od „cudownego wzrostu” do nowej rzeczywistości

0
Chiny potrzebują nowych źródeł wzrostu – sektor nieruchomości: od bohatera do zera, spowolnienie inwestycji zagranicznych (w grę wchodzą zarówno krótkoterminowe czynniki taktyczne, jak i długoterminowe czynniki strukturalne) Popyt zagraniczny: rola Chin jako krytycznego...