FIRMYRender Cube: sprzedaż Medieval Dynasty przekroczyła 2 mln kopii

Render Cube: sprzedaż Medieval Dynasty przekroczyła 2 mln kopii

Render Cube: sprzedaż Medieval Dynasty przekroczyła 2 mln kopii

Render Cube, notowany na GPW producent gier poinformował o osiągnięciu poziomu 2 mln sprzedanych egzemplarzy gry Medieval Dynasty na koniec kwietnia. Wzrost sprzedaży to efekt grudniowej premiery trybu kooperacji (Co-Op), a także licznych akcji promocyjnych. W I kwartale br. spółka wypracowała 5,09 mln zł przychodów netto. W raportowanym okresie Render Cube osiągnął 2,48 mln zł zysku netto (wzrost o ponad 726 proc. r/r) i 4,26 mln zł zysku EBITDA (wzrost o prawie 370 proc. wzrost).

– Za nami kolejny niesamowity kamień milowy. Jesteśmy dumni, że nasz tytuł to prawdziwy longseller i potrafi przyciągać nowych graczy. Na podstawie informacji od wydawcy oraz raportów od platform dystrybucji łączna sprzedaż brutto gry Medieval Dynasty na koniec kwietnia 2024 roku przekroczyła poziom 2 mln egzemplarzy. To zasługa udanej premiery trybu Co-Op, a także stale wzmacnianej pozycji gry w ramach promocji i kampanii marketingowych – mówi Damian Szymański, prezes Render Cube.

Render Cube w grudniu 2023 roku udostępniło tryb Co-Op Medieval Dynasty, co spotkało się z dużym entuzjazmem graczy. Potencjał sprzedażowy tytułu rośnie wraz z publikacją nowej zawartości i kolejnych aktualizacji.

– Istotnym elementem, który pozwoli nam osiągać jeszcze lesze wyniki jest wprowadzenie trybu kooperacji w wersji na konsole nowej generacji: PlayStation5, Xbox Series X/S oraz do usługi Game Pass i innych platform PC. Liczymy, że przełoży się to na dalszą sprzedaż – dodaje Damian Szymański, prezes zarządu Render Cube.

W 2024 roku Reder Cube zamierza rozpocząć pracę nad nową grą, niewykluczone, że tytuł będzie tworzony z myślą o trybie multiplayer (wieloosobowy). Według zapowiedzi prawdopodobnie będzie to gra z elementami RPG.

NAJNOWSZE ARTYKUŁY

- Reklama -Osteopatia Kraków

POLECAMY

chiny

Chiny: od „cudownego wzrostu” do nowej rzeczywistości

0
Chiny potrzebują nowych źródeł wzrostu – sektor nieruchomości: od bohatera do zera, spowolnienie inwestycji zagranicznych (w grę wchodzą zarówno krótkoterminowe czynniki taktyczne, jak i długoterminowe czynniki strukturalne) Popyt zagraniczny: rola Chin jako krytycznego...