FIRMYSkinwallet przejmie W.G. Partners i rozpocznie działalność w obszarze drewnianych domków szkieletowych

Skinwallet przejmie W.G. Partners i rozpocznie działalność w obszarze drewnianych domków szkieletowych

Skinwallet przejmie W.G. Partners i rozpocznie działalność w obszarze drewnianych domków szkieletowych

Skinwallet („Spółka”) zakończył przegląd opcji strategicznych, którego celem była ocena możliwych kierunków działań zmierzających do maksymalizacji wartości spółki. Jego efektem jest planowana inwestycja Skinwallet w W.G. Partners Sp. z o.o. oraz zmiana obszaru działalności na produkcję energooszczędnych i ekologicznych domków szkieletowych z drewna, czym obecnie zajmuje się W.G. Partners.

Skinwallet i W.G. Partners zawarły list intencyjny, zgodnie z którym w zamian za 100% udziałów w W.G. Partners, Spółka ma wyemitować akcje na rzecz wspólników W.G. Partners. Decyzję o emisji akcji podejmą Akcjonariusze Skinwallet podczas Walnego Zgromadzenia. Intencją obu stron jest zwołanie go jeszcze w 2023 r. Podczas tego Walnego Zgromadzenia, Akcjonariusze będą również decydować o zmianie przedmiotu działalności.

– Drewniane domki szkieletowe zyskują coraz większą popularność na polskim rynku. Wynika to zarówno z rosnącej świadomości ekologicznej, jak i wygody konsumentów. Projekty modułowe cechuje dużo szybsza realizacja oraz opłacalność ekonomiczna. Co równie ważne, dzięki wdrażanym innowacjom drewniane domki są jeszcze bardziej trwałe, funkcjonalne i dostosowane do indywidualnych potrzeb. – komentuje Maciej Gogolczyk, prezes Skinwallet i W.G. Partners.

W.G. Partners zajmuje się produkcją drewnianych domów szkieletowych. Konstrukcje oferowane przez firmę są energooszczędne, bezpieczne i przyjazne dla środowiska. Firma oferuje swoim klientom pełne wsparcie całego procesu inwestycyjnego. Do tej pory zbudowała już ponad 130 domów modułowych w całej Polsce.

– Jestem przekonany, że zaangażowanie Skinwallet w ten obszar, w połączeniu z doświadczeniem i pozycją rynkową W.G. Partners przyczynią się do trwałej budowy wartości spółki. – dodaje Maciej Gogolczyk

Wcześniej, w ramach realizacji przeglądu opcji strategicznych, Spółka zdecydowała o sprzedaży aktywów związanych z działalnością w zakresie handlu dobrami cyfrowymi do gier.

NAJNOWSZE ARTYKUŁY

- Reklama -Osteopatia Kraków

POLECAMY

polski ład

Składka zdrowotna dla przedsiębiorców: co dalej?

0
Przedsiębiorcy oczekują konkretów w sprawie opłacania tzw. składki zdrowotnej (po wielu latach polemik, obecnie coraz więcej jest stanowisk, że jest to po prostu podatek, a nie składka). Negatywne skutki „Polskiego Ładu” odczuwa wielu przedsiębiorców...