FIRMYSoftware Mind przejmuje amerykańską spółkę Prosoft LLC. Trigon rekomenduje "Kupuj" dla Ailleron...

Software Mind przejmuje amerykańską spółkę Prosoft LLC. Trigon rekomenduje „Kupuj” dla Ailleron z ceną docelową 26 PLN

Software Mind przejmuje amerykańską spółkę Prosoft LLC. Trigon rekomenduje „Kupuj” dla Ailleron z ceną docelową 26 PLN

Software Mind, spółka należąca do Grupy Ailleron, ogłosiła finalizację przejęcia amerykańskiej firmy Prosoft LLC. Transakcja warta 40,6 mln USD jest krokiem milowym w rozwoju Software Mind na rynku amerykańskim i sygnałem dla inwestorów o skokowym wzroście biznesu Grupy Ailleron.

Akwizycja sfinansowana została z wykorzystaniem kombinacji środków własnych Software Mind oraz kredytu inwestycyjnego udzielonego przez BNP Paribas na kwotę 150 mln zł. Zakup Prosoft LLC, firmy o silnej pozycji na rynkach Ameryki Północnej i Południowej, znacząco zwiększa udział Software Mind w przychodach z rynku amerykańskiego do blisko 50%. Ten krok nie tylko potwierdza globalne aspiracje Grupy Ailleron, ale również otwiera drzwi do dalszego dynamicznego rozwoju, szczególnie na obu Amerykach.

Prosoft LLC specjalizuje się w tworzeniu oprogramowania dla sektorów medycznego, handlowego, fintech i tech services. Firma zatrudnia 330 ekspertów IT, co stanowi istotne wzmocnienie zasobów ludzkich i kompetencyjnych Software Mind.

Oprócz bezpośrednich korzyści finansowych, akwizycja ta ma duże znaczenie strategiczne. Prosoft LLC posiada długoterminowe relacje z kluczowymi klientami amerykańskimi oraz silny zespół sprzedażowy, czego dotychczas brakowało w strukturze Software Mind. Lokalizacja zespołów Prosoft na zachodniej półkuli zapewnia bliskość i lepszą synchronizację z klientami z USA.

W świetle tej transakcji, Software Mind nie tylko solidnie umocniła swoją pozycję na rynku amerykańskim, ale również otworzyła sobie drogę do dalszego, dynamicznego rozwoju. W połączeniu z silną bazą klientów Prosoft LLC i jej doświadczonym zespołem, akwizycja ta stanowi obiecujący krok naprzód dla całej Grupy Ailleron. Inwestorzy i analitycy z niecierpliwością oczekują na więcej szczegółów, które powinny zostać ujawnione na nadchodzącej konferencji dotyczącej wyników za pierwszy kwartał 2024 roku.

Analitycy Trigon DM oczekują, że akwizycja Prosoft LLC będzie miała pozytywny wpływ na wyniki finansowe Ailleron w 2024 roku i kolejnych latach. W dniu dzisiejszym analitycy Trigon DM rekomendują „Kupuj” dla akcji Ailleron z ceną docelową 26 PLN.

NAJNOWSZE ARTYKUŁY

- Reklama -Osteopatia Kraków

POLECAMY

chiny

Chiny: od „cudownego wzrostu” do nowej rzeczywistości

0
Chiny potrzebują nowych źródeł wzrostu – sektor nieruchomości: od bohatera do zera, spowolnienie inwestycji zagranicznych (w grę wchodzą zarówno krótkoterminowe czynniki taktyczne, jak i długoterminowe czynniki strukturalne) Popyt zagraniczny: rola Chin jako krytycznego...