FIRMYSUNEX podpisał list intencyjny w sprawie przejęcia austriackiej firmy instalacyjnej

SUNEX podpisał list intencyjny w sprawie przejęcia austriackiej firmy instalacyjnej

SUNEX podpisał list intencyjny w sprawie przejęcia austriackiej firmy instalacyjnej

  • SUNEX podpisał list intencyjny w sprawie przejęcia austriackiej firmy instalacyjnej specjalizującej się w pompach ciepła i urządzeniach grzewczych.
  • Planowana transakcja dotyczy nabycia 100 proc. udziałów, przy czym planuje się nabywanie udziałów etapami – pakiet kontrolny w pierwszej kolejności, a pozostałe udziały w ciągu kolejnych trzech lat.
  • Potencjalna akwizycja, której całkowita szacunkowa wartość wyniesie 2 mln EUR (ok. 8,6 mln PLN) jest uzależniona od wyników badania due dilligence i będzie sfinansowana między innymi z pieniędzy wcześniej na ten cel pożyczonych spółce przez jej prezesa i akcjonariusza Romualda Kalycioka.
  • Przejmowana spółka będzie uzupełniać działalność Krobath, austriackiej spółki zależnej od SUNEX.

SUNEX, czołowy polski producent innowacyjnych rozwiązań bazujących na OZE, podpisał list intencyjny zakupu austriackiej firmy i rozpoczyna badanie due diligence, które potrwa do końca maja 2024 r.

– Tak jak zapowiadaliśmy, chcemy przyspieszyć rozwój na rynkach niemieckojęzycznych i sprzedawać więcej produktów pod swoją własną marką. Potencjalne przejęcie pozwoli nam w większym zakresie zagospodarować jeden ze strategicznych i najważniejszych, obok niemieckiego, dla nas rynków. Spółka, z którą podpisaliśmy list intencyjny, specjalizuje się w instalacjach pomp ciepła i urządzeń grzewczych. Docelowo będzie uzupełniać działalność zakupionej przez nas prawie półtora roku temu także austriackiej spółki Krobath. Rynek austriacki od początku roku notuje rekordowe zamówienia, które są efektem ogłoszenia nowych, bardzo atrakcyjnych dofinansowań do wymiany systemów grzewczych, co pozytywnie przekłada się na naszą sprzedaż – mówi Romuald Kalyciok, prezes SUNEX.

Spółka rozważa także akwizycję w Niemczech, najważniejszym i największym dla niej rynku.

– Rozważamy przejęcie spółki instalacyjno-serwisowej. Prace nad akwizycją w Niemczech są już zaawansowane –  dodaje Romuald Kalyciok.

Za docelowe nabycie 100 proc. udziałów austriackiej spółki SUNEX zapłaci szacunkowe 2 mln EUR. Udziały planuje się nabyć etapami, przy czym pakiet kontrolny w pierwszej kolejności, a pozostałe udziały w terminie do trzech lat od zawarcia transakcji. Na sfinansowanie akwizycji spółka otrzymała pożyczkę 5 mln PLN od prezesa i akcjonariusza SUNEX. W pierwszej połowie lutego 2024 r. Romuald Kalyciok poinformował o zakończeniu procesu ABB (przyśpieszona budowa księgi popytu), w którym liczba sprzedanych akcji wyniosła 2 mln (9,86% kapitału zakładowego spółki) po cenie 12 zł za walor. W transakcji pozyskał 24 mln zł. Zgodnie z zapowiedziami, docelowo prezes obejmie akcje nowej emisji SUNEX w ramach możliwego kapitału docelowego.

NAJNOWSZE ARTYKUŁY

- Reklama -Osteopatia Kraków

POLECAMY

chiny

Chiny: od „cudownego wzrostu” do nowej rzeczywistości

0
Chiny potrzebują nowych źródeł wzrostu – sektor nieruchomości: od bohatera do zera, spowolnienie inwestycji zagranicznych (w grę wchodzą zarówno krótkoterminowe czynniki taktyczne, jak i długoterminowe czynniki strukturalne) Popyt zagraniczny: rola Chin jako krytycznego...