BLOCKCHAINTechnologie finansowe na Uczelni Łazarskiego: Kryptowaluty, AI, Blockchain

Technologie finansowe na Uczelni Łazarskiego: Kryptowaluty, AI, Blockchain

Technologie finansowe na Uczelni Łazarskiego: Kryptowaluty, AI, Blockchain

Technologia ciągle się zmienia, powstają nowe zawody i możliwości zarabiania. Wymaga to ciągłego pogłębiania i aktualizacji wiedzy. Uczelnie wyższe nie zawsze za tym nadążają. Jednym z najgorętszych tematów ostatnich lat stały się technologie finansowe, a w szczególności kryptowaluty i zastosowania sztucznej inteligencji. Dlaczego studiowanie w tym zakresie może być tak interesujące dla studentów?

Nowości techniczne a perspektywa dobrej pracy

W obliczu szybkiego postępu technologicznego studenci coraz częściej zwracają uwagę na kierunki, które są na bieżąco z najnowszymi trendami. Studia związane z kryptowalutami i AI to idealny wybór dla tych, którzy pragną być na czele innowacyjnych rozwiązań. Dzięki nim można nie tylko zdobyć wiedzę z zakresu najnowszych technologii, ale także zacząć karierę w branży, która cały czas się rozwija i ma ogromny potencjał.

Inwestowanie w kryptowaluty jako nowa perspektywa

Studenci dysponujący pewnymi oszczędnościami zastanawiają się nad inwestowaniem, jednak tradycyjne aktywa, jak np. nieruchomości, nie zawsze spełniają oczekiwania młodego pokolenia. Coraz większa liczba młodych ludzi zaczyna interesować się inwestycjami w kryptoaktywa, w tym kryptowaluty, ponieważ dają szanse na olbrzymie zyski w krótkim czasie. Jednak związane jest to z ryzykiem. By je zmniejszyć, niezbędna jest solidna wiedza i zrozumienie rynku. Studiowanie tematyki blockchain i sztucznej inteligencji stanowi doskonałą okazję do nauki zaawansowanych strategii inwestycyjnych.

Uczelnia Łazarskiego wyróżnia się na tle innych placówek edukacyjnych w zakresie nauczania o technologiach finansowych. To trzecia w Europie uczelnia, która stworzyła Centrum Technologii Blockchain i pierwsza w Polsce, która wprowadziła do oferty przedmioty związane z kryptowalutami. Obecnie można podjąć studia na dedykowanym kierunku związanym z tą tematyką – mówi dr hab. Krzysztof Piech, prof. Uczelni Łazarskiego, Dyrektor Centrum Technologii Blockchain. Studenci uczący się o AI, blockchainie i kryptowalutach zdobywają przede wszystkim praktyczną wiedzę, wykładaną wyłącznie przez praktyków. Dzięki współpracy z firmami i startupami, studenci biorą udział w konferencjach branżowych, otrzymują oferty stażu i pracy jeszcze przed ukończeniem studiów – podsumowuje.

Perspektywy zawodowe dla absolwentów

Absolwenci kierunku związanego z technologiami finansowymi mają świetne perspektywy zawodowe. Wielu z nich znajduje zatrudnienie w międzynarodowych startupach, a niektórzy zakładają własne firmy, tworząc konkurencję dla największych graczy na rynku. Ponadto część absolwentów znajduje zatrudnienie w dużych instytucjach finansowych, gdzie ich specjalistyczna wiedza w zakresie nowoczesnych technologii jest bardzo ceniona.

Jednym z wielu sukcesów, które świadczą o jakości kształcenia na Uczelni Łazarskiego, jest historia pana Igora Halety. Obecnie prezes jednej z największych ukraińskich giełd kryptowalutowych, przez wiele lat pracował jako doradca startupów kryptowalutowych podróżując po egzotycznych krajach. w dziedzinie kryptoaktywów. Zaczął tę przygodę dzięki zajęciom u mnie – dodaje Krzysztof Piech.

Studia związane z technologiami finansowymi na Uczelni Łazarskiego to nie tylko szansa na zdobycie specjalistycznej wiedzy, ale również możliwość wejścia na rynek pracy w jednej z najbardziej innowacyjnych i perspektywicznych branż świata.

NAJNOWSZE ARTYKUŁY

- Reklama -Osteopatia Kraków

POLECAMY

polski ład

Składka zdrowotna dla przedsiębiorców: co dalej?

0
Przedsiębiorcy oczekują konkretów w sprawie opłacania tzw. składki zdrowotnej (po wielu latach polemik, obecnie coraz więcej jest stanowisk, że jest to po prostu podatek, a nie składka). Negatywne skutki „Polskiego Ładu” odczuwa wielu przedsiębiorców...