FIRMYTRUMPF Huettinger w Polsce: nowy zakład produkcyjny i kolejne inwestycje

TRUMPF Huettinger w Polsce: nowy zakład produkcyjny i kolejne inwestycje

TRUMPF Huettinger w Polsce: nowy zakład produkcyjny i kolejne inwestycje

TRUMPF Huettinger sp. z o. o., specjalizująca się w produkcji nowoczesnych rozwiązań dla globalnego sektora elektroniki, osiągnęła w zakończonym roku obrotowym przychody ze sprzedaży w kwocie 315 mln euro. To o 77 proc. więcej niż rok wcześniej. Mocno, o 62 proc. rdr, wzrosło także zatrudnienie. Spółka podkreśla, że jej plany związane z dalszym rozwojem są bardzo ambitne. Na stołecznej Białołęce właśnie otworzył się nowoczesny zakład produkcyjny, kolejna fabryka powstaje w podwarszawskiej Kobyłce, a kampania rekrutacyjna trwa nieprzerwanie od kilkunastu miesięcy.

Zakończony rok obrotowy, który dotyczy okresu od lipca 2022 do czerwca 2023 r. był przełomowy dla TRUMPF Huettinger w Polsce. Pod koniec ubiegłego roku firma ogłosiła ambitne plany związane z dynamicznym wzrostem zatrudnienia i duże inwestycje, związane m.in. z rozbudową linii produkcyjnych oraz działu badań i rozwoju. – Dziś z wielką satysfakcją możemy powiedzieć, że był to bardzo udany, choć jednocześnie niezwykle wymagający okres. Planowane duże wzrosty w okresie destabilizacji i powolnego procesu odbudowy na rynkach były naznaczone biznesową niepewnością. Jednak, teraz gdy patrzymy na wyniki wypracowane przez cały zespół, możemy powiedzieć, że pomimo wielu zewnętrznych wyzwań wykonaliśmy znakomitą pracę. W najbliższych miesiącach nasze ambicje i wiara we własne umiejętności każą nam zawiesić poprzeczkę jeszcze wyżej i powalczyć o utrzymanie trendu wzrostowego podkreśla Paweł Ozimek, dyrektor zarządzający TRUMPF Huettinger w Polsce.

Duża inwestycja ukończona a kolejna na horyzoncie

W zakończonym roku obrotowym polski oddział TRUMPF Huettinger znacząco zwiększył nakłady na dział badawczo-rozwojowy (o 61 proc. rdr) oraz na inwestycje (o 54 proc.). Zaowocowało to m.in. realizacją nowoczesnego zakładu produkcyjnego na warszawskiej Białołęce (precyzyjniej na Annopolu), w którym odbywa się już produkcja.
W ramach inwestycji TRUMPF Huettinger prowadzić będzie m.in. montaż układów elektronicznych oraz innych elementów i komponentów dla szeroko pojętej elektroniki przemysłowej. Z Zielonki zostały przeniesione trzy w pełni zautomatyzowane linie, na których montowane są układy elektroniczne na płytkach drukowanych. Dotychczas – głównie na potrzeby własnej produkcji – wytwarzały one ponad 70 tys. takich płytek w skali miesiąca. Teraz zostały do nich dołożone kolejne trzy linie o znacznie większej efektywności. Moce przerobowe wzrosły prawie trzykrotnie, a to nie koniec, bo docelowo w nowo otwartej lokalizacji będzie ich aż 10. Na przykładzie lepiej obrazującym efekt skali roczna produkcja płytek na Annopolu będzie w stanie zapełnić powierzchnię 16 pełnowymiarowych boisk do gry w piłkę nożną. – Nasza nowa fabryka już teraz tętni życiem – mimo rekordowo niskiego bezrobocia i bardzo konkurencyjnego rynku mocno rekrutujemy i prowadzimy zaawansowane prace wdrożeniowe. Relokujemy także niektóre z naszych dotychczasowych działów, dzięki czemu tworzymy przestrzeń na dalszy rozwój zaplecza R&D w Zielonce. Myślami wybiegamy już także w przyszłość, mając na uwadze naszą nową inwestycję w Kobyłce, gdzie w przyszłym roku wprowadzimy się do kolejnego nowoczesnego budynku produkcyjnego i biura o powierzchni 25 tys. mkw. wskazuje Paweł Ozimek.

Polska wyróżnia się na tle światowych struktur

Dynamika przychodów i zatrudnienia TRUMPF Huettinger Sp. z o.o. już kolejny rok z rzędu utrzymuje dwucyfrowe tempo wzrostu. – Polski sektor zaawansowanych technologii jest w fazie intensywnego rozwoju. Skalą ustępuje wielu zachodnim rynkom, ale tempo, w jakim gonimy czołówkę, jest imponujące. Dobre warunki inwestycyjne w połączeniu z doskonałą, wykwalifikowaną kadrą pozwalają nam realnie myśleć o utrzymaniu szybkiego tempa wzrostu w przyszłości. Wiele zależy jednak od otoczenia rynkowego, warunków gospodarczych
i geopolitycznych. To czynniki, które bardzo mocno wpływają nie tylko na płynne funkcjonowanie węzła dostaw, ale także na całą wydajność sektora elektroniki
mówi Rafał Bugyi, prezes sektora elektroniki Grupy TRUMPF.

Cała Grupa TRUMPF również mocno w górę

Miniony rok obrotowy był udany dla całej Grupy TRUMPF na świecie. Jej przychody ze sprzedaży wzrosły o 27 proc. rdr do 5,4 mld euro, a EBIT wzrósł o 31 proc. rdr do 615 mln euro. Liczba pracowników w ujęciu globalnym zwiększyła się o prawie 2 000 do 18 400, w tym w Niemczech o 700, a w Polsce o ponad 500. W kontekście najbliższych miesięcy Grupa TRUMPF zachowuje jednak ostrożny optymizm, spowodowany napiętą sytuacją ekonomiczno-gospodarczą na świecie. – Nasz rok jubileuszowy był wyjątkowo udany. Wzrost sprzedaży wynikał z ogólnego wzrostu popytu na wszystkie produkty TRUMPF, a w szczególności z rozwiązania problemów z łańcuchem dostaw, które doprowadziły do opóźnień w dostawach w poprzednim roku. Biorąc pod uwagę trudną ogólną sytuację gospodarczą, zachowujemy ostrożność, jeśli chodzi o nadchodzące miesiącepowiedziała na dorocznej konferencji prasowej w Ditzingen Nicola Leibinger-Kammüller, CEO Grupy TRUMPF.

NAJNOWSZE ARTYKUŁY

- Reklama -Osteopatia Kraków

POLECAMY

wybory

Trump vs Biden: jak wyniki wyborów mogą wpłynąć na różne sektory gospodarki USA

0
Temperatura wokół wyborów w USA rośnie, a dzięki wczesnemu zakończeniu walki o kandydaturę prezydencką w partiach, kampanie mogą rozpocząć się wcześniej niż zwykle. W swojej analizie ekspert Saxo przedstawia wstępne przewidywania dotyczące branż, które...