czwartek, 2 lutego, 2023
FIRMYWiceprezes M.Paschalis-Jakubowicz kończy misję transformacji w Grupie K2

Wiceprezes M.Paschalis-Jakubowicz kończy misję transformacji w Grupie K2

-

tłumaczenia biuro tłumaczeń 123tlumacz.pl

Wiceprezes M.Paschalis-Jakubowicz kończy misję transformacji w Grupie K2

Grupa K2 kończy rok 2022 z rekordowym w swojej historii zyskiem, uproszczoną strukturą oraz trwającym przeglądem opcji strategicznych dla spółek marketingowych.  Zbiega się to w czasie z końcem kadencji Wiceprezesa Michała Paschalis-Jakubowicza, któremu Grupa K2 zawdzięcza m.in. sukces transakcji wyjścia z chmurowej spółki Oktawave.

Moja misja w Grupie K2 trwała nieco dłużej, i obejmowała szerszy zakres niż pierwotnie zakładałem Kiedy po niemal 4 latach transformacji i prowadzenia procesu sprzedaży Oktawave, projekt się zakończył, pozostałem w Grupie aby doświadczenia te wykorzystać do przygotowania biznesów marketingowych do przeglądu opcji strategicznych, i tę część procesu zrealizowałem. Teraz czas na kolejne ciekawe projekty, już poza strukturami K2 mówi Michał Paschalis-Jakubowicz, Wiceprezes K2 Holding S.A. 

– Z żalem przyjąłem decyzję Michała. Niemniej rozumiem, że po sukcesie powierzonej mu misji transformacji i sprzedaży Oktawave ma potrzebę realizacji nowych wyzwań. Pozostaje mi podziękować mu za rzetelny wkład w budowę wartości Grupy K2 i mieć nadzieję, że pozostanie w orbicie ciekawych projektów – komentuje Janusz Żebrowski, Przewodniczący Rady Nadzorczej K2 Holding S.A.

Michał Paschalis-Jakubowicz objął stery Oktawave w listopadzie 2018 roku, aby zoptymalizować działalność tej spółki i zwiększyć jej atrakcyjność dla zewnętrznych inwestorów. W międzyczasie, od stycznia 2020 roku, dołączył do zarządu spółki holdingowej, gdzie jego kadencja Wiceprezesa Zarządu upływa 31 grudnia 2022 roku i zgodnie z decyzją Michała Paschalisa-Jakubowicza, przestanie on pełnić swoją funkcję po tym dniu. W czerwcu br. Grupa K2 z dużym sukcesem sfinalizowała transakcję sprzedaży Oktawave, której wartość była wyższa od kapitalizacji całej Grupy z okresu, kiedy Michał Paschalis-Jakubowicz został CEO Oktawave.

Michał wniósł do K2 doświadczenie zdobyte w organizacjach o znacznie większej skali, śmiałość i dojrzałość menedżerską, przenikliwość strategiczną i ostre jak brzytwa poczucie humoru. Ma ogromny udział w naszych osiągnięciach ostatnich lat i w transformacji Grupy. W imieniu całego zespołu bardzo Ci dziękujemy mówi Paweł Wujec, Prezes Zarządu K2 Holding S.A.

Michał Paschalis-Jakubowicz przez całą swoją ponad 20-letnią działalność zawodową związany jest z branżą nowych technologii, telekomunikacji i konsultingu. Karierę rozpoczął w Nicom Consulting, następnie w latach 1997-2001 pracował w Polkomtelu. W latach 2001-2004 zasiadał w zarządzie Wirtualnej Polski, a przez cztery kolejne lata jako dyrektor w A.T. Kearney prowadził szereg projektów doradczych w Polsce, Europie i Azji. W latach 2009-2016 pełnił funkcję Dyrektora Marketingu w Orange, w tym w latach 2015-2016 w roli Członka Zarządu. W latach 2016-2018 współpracował z czołowymi firmami konsultingowymi – m.in. Deloitte i Arthur D. Little, a od listopada 2018 r. do czerwca 2022 r. pełnił funkcję Prezesa Zarządu Oktawave, spółki chmurowej Grupy K2. Od roku 2020 pełni równocześnie funkcję Wiceprezesa Zarządu K2 Holding.

Zarząd Grupy K2 od 1 stycznia 2023 roku stanowić będą Paweł Wujec, Artur Piątek oraz Tomasz Burczyński, będący jednocześnie szefem software house’u Fabrity, największego biznesu grupy.

NAJNOWSZE ARTYKUŁY

- Advertisment -

POLECAMY

Program Pierwsze Mieszkanie może być dostępny tylko dla dość zamożnych

0
Możliwość zaciągnięcia kredytu oprocentowanego na 2% w skali roku byłaby bardzo atrakcyjna, to 4-krotnie mniej niż to, co oferuje dziś rynek. Program „Pierwsze Mieszkanie” właśnie powstaje, jeżeli wejdzie w życie, to trzeba będzie spełnić...

5 czynników, które zmieniły branżę startupów w 2022 roku

0
2022 rok był jednym z najbardziej wyboistych okresów w świecie startupów. Finansowanie spadło, na rynku IPO widzimy wszechobecną posuchę, przez rynek przeszło tsunami, a fintechy B2C nie są już w łaskach inwestorów. Wstrzymane finansowania W...

Rentowność czy płynność – Black Friday w trudnych dla sprzedawców czasach

0
Wartość sprzedaży detalicznej artykułów drugorzędnej potrzeby w USA (artykuły trwałego użytku, odzież, rozrywka i rekreacja) osiągnęła najwyższą wartość w III kwartale 2022 roku, głównie dzięki wysokim cenom. W tym samym okresie sprzedawcy detaliczni...