PRACA I KARIERAWiele firm nadal nie jest gotowych na pracę hybrydową

Wiele firm nadal nie jest gotowych na pracę hybrydową

Wiele firm nadal nie jest gotowych na pracę hybrydową

Wyniki badań przeprowadzonych na zlecenie Ricoh przez Opinion Matters pokazują, że wiele firm nadal nie zadbało o wprowadzenie technologii wspierających pracę w modelu hybrydowym. Jeden na pięciu (20%) pracowników nie ma dostępu do niezbędnego oprogramowania, takiego jak np. Microsoft Teams lub Zoom. Natomiast zaledwie 30% badanych deklaruje, że pracodawca wyposażył ich w takie narzędzia. Problem dotyczy również sprzętu. 29% respondentów przyznało, że ich biuro nie jest wyposażone w rozwiązania audio-wideo, niezbędne do efektywnego prowadzenia spotkań.

Te wyniki są szczególnie niepokojące ze względu na to, jak duże znaczenia dla pracowników ma możliwość pracy w elastycznym modelu. Co więcej, brak odpowiednich rozwiązań wspierających pracę z dowolnego miejsca oraz narzędzi pomagających w planowaniu pracy w biurze, są wskazywane jako główny powód, dla którego badane osoby mogą rozważyć zmianę miejsca pracy w ciągu najbliższych 12 miesięcy.

Menedżerowie zdają sobie sprawę z tego problemu. Prawie jedna czwarta z nich (24%) przyznaje, że ich narzędzia do współpracy nie spełniają standardów branżowych, co utrudnia wykonywanie codziennej pracy. Pomimo tego, zaledwie 17% z nich wymieniło zapewnienie lepszych doświadczeń pracowników jako strategiczny priorytet na nadchodzący rok.

W jaki sposób mogą o zadbać o poprawę tych doświadczeń? Rozwiązaniem może być inwestycja w efektywne narzędzia wspierające pracę w modelu zdalnym i hybrydowym. 24% badanych pracowników wskazało ten aspekt jako kluczowy dla zwiększenia komfortu i satysfakcji z pracy.

Firmy miały kilka lat na dostosowanie się do nowego modelu pracy, więc zaskakujące jest to, jak wiele z nich wciąż pozostaje w tyle, jeśli chodzi o zapewnienie nawet najbardziej podstawowych technologii ułatwiających współpracę i komunikację. Biorąc pod uwagę znaczące korzyści, jakie oferuje elastyczny model pracy, organizacje muszą nadać priorytet inwestycjom w niezbędne narzędzia i technologie. Bez tego nie tylko nie osiągają odpowiedniej efektywności, ale ryzykują też utratę swoich najlepszych specjalistów. Należy przy tym pamiętać, jak istotny dla sukcesu firmy jest zaangażowany i doceniony zespół – powiedziała Nicola Downing, CEO Ricoh Europe.

O badaniu

Metodologia badania pracowników:

Badanie zostało przeprowadzone przez Opinion Matters na próbie 7000 respondentów, którzy są pracownikami biurowymi w firmach zatrudniających ponad 1000 osób we Francji, Wielkiej Brytanii, Irlandii, Niemczech, Holandii, Hiszpanii i Włoszech.

Dane zostały zebrane między 09.02.2024 a 21.02.2024. Opinion Matters przestrzega i zatrudnia członków Market Research Society oraz przestrzega kodeksu postępowania MRS i zasad ESOMAR. Opinion Matters jest również członkiem British Polling Council.

Metodologia badania decydentów:

Badanie zostało przeprowadzone przez Opinion Matters na próbie 1800 respondentów, którzy pełnią funkcję kierowników wyższego szczebla i są decydentami w zakresie zakupów IT, zarządzania obiektami, HR i finansów, w firmach zatrudniających ponad 1000 pracowników, z wyłączeniem osób prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą (w wieku 18+) w Wielkiej Brytanii, Irlandii, Francji, Niemczech, Holandii, Hiszpanii i we Włoszech.

Dane zostały zebrane między 09.02.2024 a 23.02.2024. Opinion Matters przestrzega i zatrudnia członków Market Research Society oraz przestrzega kodeksu postępowania MRS i zasad ESOMAR. Opinion Matters jest również członkiem British Polling Council.

NAJNOWSZE ARTYKUŁY

- Reklama -Osteopatia Kraków

POLECAMY

chiny

Chiny: od „cudownego wzrostu” do nowej rzeczywistości

0
Chiny potrzebują nowych źródeł wzrostu – sektor nieruchomości: od bohatera do zera, spowolnienie inwestycji zagranicznych (w grę wchodzą zarówno krótkoterminowe czynniki taktyczne, jak i długoterminowe czynniki strukturalne) Popyt zagraniczny: rola Chin jako krytycznego...