poniedziałek, 25 września, 2023
WALUTYKRYPTOWALUTYWydobywanie bitcoinów może napędzać transformację w kierunku zielonej energii

Wydobywanie bitcoinów może napędzać transformację w kierunku zielonej energii

-

tłumaczenia biuro tłumaczeń 123tlumacz.pl

Wydobywanie bitcoinów może napędzać transformację w kierunku zielonej energii

Badanie naukowe sugeruje, że wydobywanie bitcoinów, dalekie od powodowania większej emisji, może stać się głównym motorem transformacji zielonej energii.

Wydobywanie bitcoinów wiąże się z wysokim zużyciem energii w celu wydobywania nowych tokenów i przetwarzania transakcji w łańcuchu blokowym kryptowaluty. Badania sugerują jednak, że proces ten może sam w sobie napędzać adopcję energii wiatrowej i słonecznej.

W czasach, gdy popyt jest mniejszy, a ceny energii niskie – potencjalnie czyniąc odnawialne źródła energii nieopłacalnymi – zakłada się, że nadmiar energii wytwarzanej przez wiatr i energię słoneczną może zostać pochłonięty przez operacje wydobywania bitcoinów, generując nagrodę finansową dla zaangażowanych firm i utrzymując ich maszyny w ruchu.

Mogłoby to zasadniczo pokryć koszty operacji związanych z energią odnawialną tam, gdzie brakuje zachęt finansowych ze strony państw, co jest obecnie główną barierą wejścia na rynek dla wielu osób, ponieważ koszty operacyjne odnawialnych źródeł energii są trudne do wyrównania, pomimo wyraźnej potrzeby produkcji czystej energii w celu zapobiegania zmianom klimatycznym.

Simon Peters, analityk kryptowalut eToro

NAJNOWSZE ARTYKUŁY

- Reklama -Osteopatia Kraków

POLECAMY

Deloitte: Kryzys nie dotknął dóbr luksusowych – branża z ponad 15 proc. wzrostem przychodów...

0
Pomimo niepewności gospodarczej firmy z sektora dóbr luksusowych mogą cieszyć się niesłabnącym zainteresowaniem zamożnych klientów. Jak wynika z ósmej edycji raportu Global Fashion & Luxury Private Equity and Investors Survey 2023 firmy doradczej Deloitte,...