EDUKACJAAkademia Leona Koźmińskiego i XTB będą kształtcić inwestorów

Akademia Leona Koźmińskiego i XTB będą kształtcić inwestorów

Akademia Leona Koźmińskiego i XTB będą kształtcić inwestorów

Akademia Leona Koźmińskiego, wiodąca uczelnia biznesowa w Europie Środkowo-Wschodniej, oraz XTB, fintech oferujący aplikację i platformę inwestycyjną online, nawiązały współpracę przy stworzeniu specjalnego kierunku studiów podyplomowych. Kierunek „Profesjonalny Inwestor” jest propozycją dla osób szukających rzetelnej wiedzy na temat inwestowania na rynkach finansowych.

Od 2020 roku, w Polsce dynamicznie przybywa nowych rachunków maklerskich. Według danych Krajowego Depozytu Papierów Wartościowych, na koniec kwietnia 2024 roku Polacy mieli otwartych ponad 1 774 700 rachunków, które dawały im możliwość inwestowania na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Pandemia COVID-19, wojna w Ukrainie oraz sytuacja makroekonomiczna na świecie, wpłynęły na dynamiczną sytuację na rynkach finansowych, a tym samym stworzyły wiele okazji inwestycyjnych.

Edukacja podstawą odpowiedzialnego inwestowania

Rosnąca popularność rynku kapitałowego to dobra informacja, bowiem silna giełda i rzesza inwestorów indywidualnych są wyznacznikami prężnej gospodarki. Jednakże należy pamiętać, że rynki finansowe są złożone, i jeżeli ktoś chciałby zostać profesjonalnym inwestorem lub celuje w bardziej zaawansowane strategie inwestycyjne, to podstawą jest edukacja.

W związku z tym dwa polskie podmioty, które są wiodące w swoich dziedzinach – Akademia Leona Koźmińskiego w szkolnictwie wyższym oraz XTB w zakresie inwestowania indywidualnego – łączą siły, aby zaproponować inwestorom nowy kierunek studiów podyplomowych. „Profesjonalny Inwestor” to propozycja dla osób, które chciałyby pogłębić wiedzę i umiejętności w zakresie inwestycji.

Dążymy do tego, aby nasza uczelnia odpowiadała na bieżące zapotrzebowanie rynku. Dlatego też uznaliśmy, że rosnąca popularność rynków finansowych to idealny moment, aby zaproponować kompleksowy program studiów, który pozwoli inwestorom indywidualnym pogłębić wiedzę. Wierzę, że dzięki współpracy z XTB przyczynimy się do zwiększenia siły polskiego rynku kapitałowego – mówi dr Bartłomiej Cegłowski, kierownik studiów podyplomowych “Profesjonalny Inwestor” na Akademii Leona Koźmińskiego.

To bardzo ważny krok w realizacji naszej misji, jaką jest szerzenie świadomości finansowej w Polsce – mówi Omar Arnaout, prezes zarządu XTB. – Edukacja to podstawa odpowiedzialnego zarządzania pieniędzmi, dlatego zaangażowaliśmy się w kolejny projekt tego typu. Jestem przekonany, że dzięki współpracy z Akademią Leona Koźmińskiego zaoferujemy przyszłym studentom dużą dawkę wiedzy merytorycznej, która będzie podstawą do ich pierwszych kroków z rynkiem kapitałowym – dodaje Arnaout.

Praktycy będą kształcić inwestorów

Podczas studiów podyplomowych „Profesjonalny Inwestor” będzie można szczegółowo zagłębić się w tematykę finansów i zarządzania portfelem inwestycyjnym, wyceny przedsiębiorstw, analiz gospodarczych, ale i psychologii inwestowania. W programie, oprócz wykładów, przewidziano również praktyczne warsztaty na platformie inwestycyjnej XTB oraz projekty grupowe. Co ważne, zajęcia będą prowadzone zarówno przez doświadczoną kadrę naukową z Akademii Leona Koźmińskiego, jak i praktyków pracujących na co dzień w XTB: m.in. głównego ekonomistę, dr. Przemysława Kwietnia oraz wicedyrektora Działu Analiz – Michała Stajniaka, CFA.

Rekrutacja na kierunek studiów podyplomowych „Profesjonalny Inwestor” trwa do 15 września 2024 r. Liczba miejsc jest ograniczona.

NAJNOWSZE ARTYKUŁY

- Reklama -Osteopatia Kraków

POLECAMY

wybory

Trump vs Biden: jak wyniki wyborów mogą wpłynąć na różne sektory gospodarki USA

0
Temperatura wokół wyborów w USA rośnie, a dzięki wczesnemu zakończeniu walki o kandydaturę prezydencką w partiach, kampanie mogą rozpocząć się wcześniej niż zwykle. W swojej analizie ekspert Saxo przedstawia wstępne przewidywania dotyczące branż, które...