FIRMYB-Act S.A. planuje debiut na NewConnect w I półroczu 2024 r.

B-Act S.A. planuje debiut na NewConnect w I półroczu 2024 r.

B-Act S.A. planuje debiut na NewConnect w I półroczu 2024 r.

B-Act S.A., spółka inżynieryjna specjalizująca się w doradztwie i nadzorze inwestycji budowlanych, złożyła wniosek do Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie w sprawie wprowadzenia akcji do obrotu na rynku NewConnect. B-Act liczy, że zadebiutuje na „małym parkiecie” w I półroczu 2024 r. W listopadzie ub. r. spółka z sukcesem zakończyła publiczną ofertę akcji, z której pozyskała od inwestorów 2,4 mln PLN.

Cieszymy się, że jesteśmy na ostatniej prostej przed giełdowym debiutem. Wprowadzenie naszych akcji do obrotu na rynku NewConnect jest jednym z kamieni milowych w obranej przez B-Act strategicznej wizji rozwoju. To naturalny krok naprzód w dążeniu do dalszej ekspansji oraz umocnienia pozycji rynkowej. Jesteśmy przekonani, że nasza obecność na giełdzie stworzy nowe perspektywy dla spółki, które przełożą się na jej jeszcze bardziej dynamiczny wzrost – mówi Adam Białachowski, prezes zarządu B-Act S.A.

Spółka swoje działania koncentruje przede wszystkim na polskim rynku, z którego generuje większość przychodów. Jednym z czynników przyspieszających wzrost B-Act może stać się napływ środków z Unii Europejskiej w ramach KPO (Krajowego Planu Odbudowy), z którego Polska ma otrzymać blisko 60 mld EUR. Przełoży się to na wzrost liczby nowych inwestycji w naszym kraju, co wpłynie na zwiększenie liczby potencjalnych projektów, dla których B-Act będzie mógł świadczyć swoje usługi.

Spółka stale bierze aktywny udział w rozpisywanych nowych przetargach, gdzie w kilku z nich jest bliska podpisania umowy. Są to projekty m.in. z branży energetycznej czy transportowej. B-Act widzi również dużą szansę za wschodnią granicą, a konkretnie związaną z planowanym przeznaczeniem przez Unię Europejską 50 mld EUR na odbudowę Ukrainy w latach 2024-2027. Według zarządu spółki będzie to przełomowy moment, jeśli chodzi o prace nad odbudową infrastruktury tego kraju, w których B-Act od wielu miesięcy bierze czynny udział.

W najbliższym czasie widzimy duży potencjał wzrostu liczby realizowanych projektów infrastrukturalnych zarówno w Polsce, jak i na Ukrainie. Są to czynniki, które napędzają rozwój naszej spółki – im więcej inwestycji, tym więcej potencjalnych projektów, w których możemy uczestniczyć. Nie zamykamy się jednak tylko na Europę. Prowadzimy zaawansowane rozmowy z firmami z Arabii Saudyjskiej, które działają w ramach projektu Saudi Vision 2030 – jednego z największych projektów budowlanych na świecie. Liczymy, że dzięki upublicznieniu spółki, stanie się ona bardziej transparentna i atrakcyjna dla inwestorów, również tych z zagranicy – dodaje Adam Białachowski.

B-Act S.A. za trzy kwartały 2023 r. osiągnął skorygowane przychody ze sprzedaży w wysokości blisko 10 mln PLN, co oznaczało dynamikę wzrostu na poziomie 25 proc. rdr. Spółka prognozuje osiągnięcie za 2023 r. najlepszych wyników w dotychczasowej historii działalności. Firma w 2023 r. pozyskała od inwestorów ponad 4 mln PLN, w tym 2,4 mln PLN w formule oferty publicznej. Środki te mają zostać przeznaczone na obsługę bieżącego backlogu oraz poszerzenie go o projekty realizowane do 2027 r. Rolę doradcy przy procesie wprowadzenia akcji spółki do obrotu giełdowego pełni Grupa INC.

NAJNOWSZE ARTYKUŁY

- Reklama -Osteopatia Kraków

POLECAMY

chiny

Chiny: od „cudownego wzrostu” do nowej rzeczywistości

0
Chiny potrzebują nowych źródeł wzrostu – sektor nieruchomości: od bohatera do zera, spowolnienie inwestycji zagranicznych (w grę wchodzą zarówno krótkoterminowe czynniki taktyczne, jak i długoterminowe czynniki strukturalne) Popyt zagraniczny: rola Chin jako krytycznego...