WALUTYKRYPTOWALUTYBitcoin odbija po spadku

Bitcoin odbija po spadku

Bitcoin odbija po spadku

Bitcoin odnotował wyprzedaż w zeszłym tygodniu, kończąc go spadkiem o 5 proc., który trwa w tym tygodniu; wczoraj cena spadła poniżej poziomu 60 000 dolarów, po czym nastąpiło niewielkie odbicie. Bitcoin jest obecnie notowany na poziomie 60 700 dolarów.

Od czasu ustanowienia rekordowego poziomu w marcu (w związku z zatwierdzeniem amerykańskiego spot ETF), bitcoin utknął w przedziale handlowym między 60 000 a 72 000 dolarów.

Należy jednak zauważyć, że niestabilność cen bitcoina jest typowym zachowaniem po halvingu, ponieważ rynek i kopacze dostosowują się do niższej nagrody za blok.

Nadchodzące miesiące napawają jednak optymizmem. Po latach podwyższonych stóp procentowych, banki centralne na całym świecie zaczynają obniżać i rozluźniać warunki finansowe, co zazwyczaj dobrze wróży cenom kryptowalut.

NADCHODZĄCY TYDZIEŃ

W tym tygodniu uwaga skupia się ponownie na danych dotyczących inflacji, ponieważ w piątek opublikowane zostaną najnowsze dane dotyczące amerykańskiego PKB.

W związku z tym, że zarówno dane dotyczące CPI, jak i indeksu cen producentów okazały się niższe od prognoz z początku tego miesiąca, dane dotyczące PCE również okazały się niższe niż się spodziewano. To może zwiększyć prawdopodobieństwo, że pierwsza obniżka stóp procentowych przez FED nastąpi znacznie wcześniej w tym roku.

Microstrategy kontynuuje strategię uśredniania kosztów bitcoinów

Microstrategy ogłosiło w ubiegły czwartek, że nabyło kolejne 11 931 bitcoinów za około 786 milionów dolarów, wykorzystując wpływy z obligacji zamiennych i nadwyżki gotówki. Średnia cena zakupu wyniosła około 65 883 dolarów za bitcoina.

Na dzień 20 czerwca, Microstrategy posiadało 226 331 bitcoinów nabytych za około 8,33 mld dolarów po średniej cenie 36 798 dolarów za bitcoina.

Microstrategy posiada obecnie ponad 1,1 proc. bieżącej podaży bitcoinów w obiegu, co jest największym wynikiem posiadanych bitcoinów przez spółkę notowaną na giełdzie.

Firma weszła na rynek bitcoinów w sierpniu 2020 r., dokonując początkowej inwestycji w wysokości 250 mln dolarów za 21 454 bitcoiny. Od tego czasu firma konsekwentnie zwiększała swoje zasoby, tworząc rezerwę skarbową bitcoinów, co od tego czasu zainspirowało inne spółki publiczne do zrobienia tego samego.

3iQ poszukuje pierwszego ETF Solana w Ameryce Północnej

Kanadyjski zarządzający funduszami inwestycyjnymi 3iQ złożył wstępny prospekt dotyczący funduszu ETF Solana pod nazwą QSOL. Ma on być pierwszym produktem giełdowym Solana notowanym w Ameryce Północnej.

Jeśli zostanie zatwierdzony, QSOL będzie notowany na giełdzie w Toronto, oferując inwestorom ekspozycję na ceny SOL.

3iQ będzie pełnić funkcję menedżera inwestycyjnego i zarządzającego portfelem QSOL. Agentem oferty jest Canaccord Genuity, a Tetra Trust i Coinbase Custody Trust Company pełnią rolę powierników. Infrastruktura stakingu instytucjonalnego Coinbase Custody będzie również wykorzystywana do obsługi stakingu SOL.

Postrzegana jako główny rywal Ethereum, sieć Solana odnotowała imponujący wzrost w ciągu ostatniego roku. W efekcie tego, SOL była jedną z najlepszych pod względem wyników cenowych, wzrastając o 700 proc. od analogicznego momentu w zeszłym roku.

Jeśli ETF spot ethereum zostałby zatwierdzony przez SEC w USA tego lata, Solana jest postrzegana jako jeden z głównych pretendentów do bycia kolejnym notowanym na giełdzie ETF spot w USA.

Standard Chartered tworzy dział handlowy dla bitcoina i ethereum

Jak donosi Bloomberg, Standard Chartered Plc tworzy dział handlowy dla bitcoina i ethereum, zajmując pozycję jednego z pierwszych dużych banków oferujących bezpośrednie usługi spot.

Biuro będzie częścią jednostki handlowej FX banku i będzie działać z Londynu.

Wiadomość ta dodatkowo podkreśla popyt ze strony instytucji na handel kryptowalutami.

Simon Peters, analityk kryptowalut eToro

NAJNOWSZE ARTYKUŁY

- Reklama -Osteopatia Kraków

POLECAMY

polski ład

Składka zdrowotna dla przedsiębiorców: co dalej?

0
Przedsiębiorcy oczekują konkretów w sprawie opłacania tzw. składki zdrowotnej (po wielu latach polemik, obecnie coraz więcej jest stanowisk, że jest to po prostu podatek, a nie składka). Negatywne skutki „Polskiego Ładu” odczuwa wielu przedsiębiorców...