WALUTYKRYPTOWALUTYCena bitcoina utrzymuje się na poziomie 19 000 dolarów pomimo intensywnych wahań...

Cena bitcoina utrzymuje się na poziomie 19 000 dolarów pomimo intensywnych wahań w połowie tygodnia

Cena bitcoina utrzymuje się na poziomie 19 000 dolarów pomimo intensywnych wahań w połowie tygodnia

Cena bitcoina utrzymuje się stabilnie powyżej 19 000 dolarów pomimo dużych wahań w zeszłym tygodniu. Największa na świecie kryptowaluta rozpoczęła zeszły tydzień w okolicach 19 250 dolarów, a w połowie tygodnia zanotowała poziom nieco poniżej 19 000 dolarów.

Ale szalony dzień na rynkach w czwartek spowodował, że cena spadła poniżej 18 200 dolarów – było to przed skokiem powyżej 19 500 dolarów na platformie eToro. Obecnie cena ponownie utrzymuje się powyżej 19 000 dolarów.

Ethereum tymczasem zmierzyło się z podobną huśtawką w czwartek, spadając poniżej 1 200 dolarów (przed skokiem powyżej 1 325 dolarów). Obecnie jest nieco poniżej poziomu 1300 dolarów.

Zmienność ta odzwierciedla gorączkowy moment dla rynków, które wydają się reagować na wszelkie wydarzenia gospodarcze, ze szczególnie trudnymi do przewidzenia na ten moment czynnikami, takimi jak dalszy postęp inflacji i podwyżki stóp procentowych na czele.

Simon Peters, analityk kryptowalut eToro

NAJNOWSZE ARTYKUŁY

- Reklama -Osteopatia Kraków

POLECAMY

chiny

Chiny: od „cudownego wzrostu” do nowej rzeczywistości

0
Chiny potrzebują nowych źródeł wzrostu – sektor nieruchomości: od bohatera do zera, spowolnienie inwestycji zagranicznych (w grę wchodzą zarówno krótkoterminowe czynniki taktyczne, jak i długoterminowe czynniki strukturalne) Popyt zagraniczny: rola Chin jako krytycznego...