środa, 12 maja, 2021
FIRMYCheck Point Software rozpoczął współpracę z edX – platformą edukacyjną założoną przez...

Check Point Software rozpoczął współpracę z edX – platformą edukacyjną założoną przez Harvard i MIT

-

Check Point Software rozpoczął współpracę z edX – platformą edukacyjną założoną przez Harvard i MIT

Jeden z wiodących dostawców rozwiązań z zakresu cyberbezpieczeństwa – Check Point, ogłosił nowe partnerstwo z edX, amerykańską platformą edukacyjną założoną przez Uniwersytet Harvarda i MIT, oferujące rosnącą serię kursów i treści dotyczących bezpieczeństwa cybernetycznego. Platformę edX wykorzystuje obecnie przeszło 30 milionów uczniów, a także czołowe światowe uniwersytety oraz firmy na całym świecie.

Kursy bezpieczeństwa cybernetycznego firmy Check Point dostępne za pośrednictwem platformy edX, zawierać będą m.in. serię Check Point Jump Start, która obejmuje podstawowe wykłady dotyczące bezpieczeństwa sieci i sieci hiperskalowej. Kolejne moduły będą systematycznie uzupełniane z uwzględnieniem rozwiązań bezpieczeństwa w chmurze oraz systemów dla małych i średnich firm. Kursy mają na celu podnoszenie umiejętności studentów lub specjalistów IT w zakresie cyberzagrożeń oraz zarządzania bezpieczeństwem.

Wszystkie moduły przygotowane przez Check Pointa są bezpłatne, by usunąć barierę kosztów oraz pomóc zmniejszyć lukę w zakresie dostępności na rynku specjalistów ds. cyberbezpieczeństwa. Ostatnie badania pokazują, że prawie dwie trzecie organizacji zgłosiło w zeszłym roku niedobór tego typu pracowników, a dla 36% był to główny problem w działach IT.

– Współpraca z renomowaną platformą edX pozwala nam wypełnić istniejącą lukę w umiejętnościach w zakresie cyberbezpieczeństwa. Ponieważ światowy niedobór pracowników sektora przekroczył cztery miliony, organizacje muszą wzmocnić wysiłki, aby spróbować rozwiązać ten problem – powiedział Liat Doron, wiceprezes ds. Kształcenia i szkolenia w Check Point Software Technologies. – Współpraca z edX, w połączeniu z innymi naszymi inicjatywami, takimi jak SecureAcademy, pomoże uporać się z globalnymi niedoborami umiejętności i przyciągnąć nowe pokolenie specjalistów ds. Bezpieczeństwa cybernetycznego.

edX jest jedynie częścią wkładu firmy Check Point w upowszechnieniu najnowszych rozwiązań oraz technik walki z cyberzagrożeniami. W marcu tego roku firma Check Point ogłosiła, że setna instytucja akademicka przystąpiła do programu SecureAcademy, który oferuje studentom kompleksowy program nauczania w zakresie cyberbezpieczeństwa. W Polsce partnerem programu jest Politechnika Poznańska.

NAJNOWSZE ARTYKUŁY

- Advertisment -

POLECAMY

Remote controlled drone taking off from warehouse to deliver package

SAS wskazuje 4 obszary rozwoju biznesu w 2021 roku

0
Jednym z głównych wniosków pojawiających się w podsumowaniach minionego roku jest ogromny wpływ pandemii na przyspieszenie procesów cyfrowej transformacji. COVID-19 potwierdził, że technologia jest kluczowym narzędziem w obszarze ochrony zdrowia, ekonomii, a także ekologii....
Deloitte

Deloitte: Rok 2021 przyniesie zwiększoną aktywność na rynku private equity

0
Mimo, że rynek private equity (PE) w Europie Środkowej odczuł wpływ pandemii i wywołanego nią spowolnienia, przedstawiciele funduszy wykazują dziś znacznie większy optymizm niż w pierwszej połowie 2020 r. Jak wynika z raportu firmy...
polska unia europejska

Jaka przyszłość czeka Unię Europejską i Polskę?

0
Michał Perzyński/Instytut Jagielloński: Jak Pana zdaniem będą wyglądać stosunki Unii Europejskiej ze Stanami Zjednoczonymi po zaprzysiężeniu Joe Bidena na prezydenta? Bogusław Sonik: Myślę, że przede wszystkim zmieni się jedno – będą mieli do siebie zaufanie...