LUDZIEDanuta Hübner i Anna Słojewska uhonorowane Medalami Europejskimi Business Centre Club

Danuta Hübner i Anna Słojewska uhonorowane Medalami Europejskimi Business Centre Club

Danuta Hübner i Anna Słojewska uhonorowane Medalami Europejskimi Business Centre Club

11 czerwca 2024 r. w Warszawie odbył się XXXV finał konkursu Medal Europejski. Wyróżniono 73 polskich firm spełniających europejskie standardy. Nagrodę honorową otrzymały: Danuta Hübner – wybitna polityk i profesor nauk ekonomicznych oraz Anna Słojewska – unijna korespondentka w Brukseli.

Medal Europejski to konkurs Business Centre Club organizowany pod patronatem Europejskiego Komitetu Ekonomiczno-Społecznego.  Celem przedsięwzięcia jest promowanie wyrobów i usług oferowanych przez polskie firmy na rynku Unii Europejskiej oraz popularyzacja europejskich standardów i przepisów obowiązujących w UE.

W tegorocznej edycji konkursu nagrodę honorową otrzymała dwie wyjątkowe kobiety: Danuta Hübner, której wkład w propagowanie europejskich standardów w Polsce, jak również integrację z Unią Europejską jest nieoceniony oraz Anna Słojewska – unijna korespondentka dziennika Rzeczpospolita w Brukseli, dziennikarka posiadająca ponad trzydziestoletnie doświadczenie w relacjonowaniu spraw europejskich, wydarzeń gospodarczych oraz zwalczaniu dezinformacji.

Danuta Hübner – była sekretarz stanu ds. integracji europejskiej w Ministerstwie Spraw Zagranicznych, podsekretarz generalna ONZ, doradczyni ekonomiczna Prezydenta RP i główna negocjatorka przystąpienia Polski do OECD, a obecnie przewodniczy delegacji Parlamentu Europejskiego do spraw relacji ze Stanami Zjednoczonymi podsumowała:

  • (…) Pragnę podziękować za to zaszczytne wyróżnienie, które promuje ideę przedsiębiorczości i europejskości. Pamiętam, że w październiku 2005 roku jako pierwsza polska Komisarz Unii Europejskiej, otrzymałam od państwa Honorowy Medal Europejski. Przed nami wiele wyzwań dla gospodarki europejskiej, chronicznie niedoinwestowanej. Konieczna jest mobilizacja nie tylko środków publicznych, szczególnie na wspólne projekty europejskie, ale przede wszystkim potrzebne są inwestycje prywatne, rozwój rynków kapitałowych, zwiększenie konkurencyjności gospodarki europejskiej.  Mam nadzieję, że Business Centre Club będzie aktywnie uczestniczyć
  • Medalem Europejskim wyróżniamy produkty i usługi, które spełniają standardy europejskie, posiadają wszystkie wymagane prawem normy, mają odpowiednie licencje i patenty. Istotnym kryterium jest również dynamika rozwoju firm, zdobyte certyfikaty oraz realne wykorzystywanie możliwości, jakie daje członkostwo Polski w Unii Europejskiej. – mówił dr Jacek Goliszewski, prezes BCC.Obecne nasycenie europejskich rynków sprawia, że nawet produkty i usługi najwyższej jakości mogą pozostać niezauważone, a informacja o nich może w ogóle nie dotrzeć do potencjalnych klientów. Cieszymy się, że dzięki naszemu konkursowi wspieramy polską gospodarkę i polskie firmy w promocji ich oferty na rynku międzynarodowym. – dodał prezes BCC.

Medal Europejski przyznawany jest już od 24 lat. Wśród nagrodzonych firm znajdują się między innymi najwięksi polscy producenci, banki i instytucje finansowe, liderzy branży budowlanej, firmy informatyczne i telekomunikacyjne a także mniejsze, lokalne  przedsiębiorstwa.

Honorowy Medal Europejski otrzymują osoby spoza środowiska przedsiębiorców, które promują idee przyświecające inicjatorom Medalu. Dotychczas Honorowe Medale Europejskie odebrali m.in. premierzy Jan Krzysztof Bielecki i Jerzy Buzek, ambasadorzy Bruno Dethomas, Thelma Doran, Pierre Buhler i Charles Crawford, profesorowie Norman Davies, Michał Kleiber, Witold Orłowski i Henryk Samsonowicz, a także Paweł Lisicki, Janusz Onyszkiewicz, Jerzy Pilch, Róża Thun i Krzysztof Zanussi.

NAJNOWSZE ARTYKUŁY

- Reklama -Osteopatia Kraków

POLECAMY

chiny

Chiny: od „cudownego wzrostu” do nowej rzeczywistości

0
Chiny potrzebują nowych źródeł wzrostu – sektor nieruchomości: od bohatera do zera, spowolnienie inwestycji zagranicznych (w grę wchodzą zarówno krótkoterminowe czynniki taktyczne, jak i długoterminowe czynniki strukturalne) Popyt zagraniczny: rola Chin jako krytycznego...