poniedziałek, 4 grudnia, 2023
FINANSELEASINGDlaczego wynajem długoterminowy samochodu jest lepszy od jego zakupu?

Dlaczego wynajem długoterminowy samochodu jest lepszy od jego zakupu?

-

tłumaczenia biuro tłumaczeń 123tlumacz.pl

Dlaczego wynajem długoterminowy samochodu jest lepszy od jego zakupu?

Firmy nieustannie poszukują dzisiaj sposobów na usprawnienie prowadzonych operacji i obniżenia kosztów. Innowacyjnym podejściem, które zyskuje na popularności, jest praktyka wynajmowania samochodów do użytku korporacyjnego zamiast ich bezpośredniego zakupu. Dlaczego warto wybrać taką ofertę?

Po pierwsze – ograniczone koszty

Jednym z najbardziej przekonujących powodów, dla których firmy decydują się na wynajem długoterminowy samochodów, jest efektywność kosztowa. 

Kiedy firma kupuje pojazdy, ponosi nie tylko początkowe koszty pojazdów, ale także bieżące wydatki, takie jak konserwacja, rejestracja i ubezpieczenie. Z drugiej strony wynajem samochodów powoduje przeniesienie wielu kosztów na wypożyczalnię, oferując znaczne oszczędności zarówno w perspektywie krótko-, jak i długoterminowej.

Elastyczność fiskalna

Wahania rynkowe, zmiany w branży oraz rozwój lub redukcja firmy mogą prowadzić do nieprzewidywalnych potrzeb w zakresie transportu. 

Wynajem samochodów zapewnia elastyczność szybkiego i ekonomicznego dostosowania się do tych zmian. Firmy mogą dostosowywać wielkość i rodzaj swojej floty do potrzeb bez konieczności ponoszenia długoterminowych zobowiązań finansowych związanych z posiadaniem pojazdu.

Brak amortyzacji

Wartość pojazdów w naturalny sposób spada z biegiem czasu, co może być źródłem kosztów dla firm będących właścicielami pojazdów. 

W przypadku umów najmu firma nie przejmuje się amortyzacją, ponieważ nie odpowiada ona za wartość odsprzedaży pojazdu. Po zakończeniu czasu trwania umowy najmu samochód może być oddany do wypożyczalni, ale też można wykupić go na własność za niską cenę.

Ograniczone obciążenie administracyjne

Posiadanie floty pojazdów należących do firmy wiąże się ze znacznymi obowiązkami administracyjnymi, począwszy od planowania konserwacji i napraw, po zarządzanie ubezpieczeniami i utylizacją pojazdów. 

Umowy wynajmu samochodów często obejmują konserwację i serwisowanie, co skutecznie przenosi obciążenie administracyjne z firmy na wypożyczalnię. Może to zaoszczędzić cenny czas i zasoby.

Redukcja kosztów podatkowych

Wydatki na wynajem samochodu często można odliczyć od podatku. Może to przełożyć się na znaczne korzyści podatkowe, zmniejszając koszty ponoszone przez firmy.

Korzystniejszy wizerunek firmy

Nowoczesna, dobrze utrzymana flota może poprawić wizerunek korporacyjny firmy. Klienci, partnerzy i pracownicy z pewnością będą wtedy pod wrażeniem nowoczesnych pojazdów. 

Elegancki, zadbany wygląd wynajmowanych samochodów może świadczyć o profesjonalizmie w biznesie, dlatego to dodatkowa korzyść wynajmu nowoczesnych aut.

NAJNOWSZE ARTYKUŁY

- Reklama -Osteopatia Kraków

POLECAMY

Deloitte: Kryzys nie dotknął dóbr luksusowych – branża z ponad 15 proc. wzrostem przychodów...

0
Pomimo niepewności gospodarczej firmy z sektora dóbr luksusowych mogą cieszyć się niesłabnącym zainteresowaniem zamożnych klientów. Jak wynika z ósmej edycji raportu Global Fashion & Luxury Private Equity and Investors Survey 2023 firmy doradczej Deloitte,...